Zavrieť

Porady

Danove priznanie FO platca DPH - podvojne uctovnictvo

Dobry den
chcem sa spytat ak ma niekto uctovnictvo zivnostnika platcu DPH uctujuceho v podvojnom uctovnictve, ake danove priznanie zanho budete podavat ? Myslim dan z prijmu za rok 2012.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    SZČO - podnikateľ podáva vždy DP typu B - nezávisle od typu účtovania.
    Právnické osoby podávajú DP z dani z príjmov právnických osôb.

    Lubkka je offline (nepripojený) Lubkka

    Lubkka
    No nie som si ista, lebo ja uctujem v podvojnom uctovnictve o vynosoch a nakladoch. Kdezto danove priznanie typu B vychadza z prijmov a vydavkov. Co je teda podstatny rozdiel. TO mam korigovat vystupy z uctovnictva ? A ronako aj prilohy k DP - vykaz o majetku a zavazkoch a vykaz o prijmoch a vydavkoch - ja vobec nemam, ja mam z podvojneho uctovnictva suvahu a VZS.... neviem, neporadi niekto dalsi ?

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    v dpfo-b za rok 2011 (a pravdepodobne aj za 2012) platilo to čo je ustanovené v poučení k vyplneniu dpfo-b - pozri finančný spravodajca 13/2011 str. 643

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Lubkka Pozri príspevok
    No nie som si ista, lebo ja uctujem v podvojnom uctovnictve o vynosoch a nakladoch. Kdezto danove priznanie typu B vychadza z prijmov a vydavkov. Co je teda podstatny rozdiel. TO mam korigovat vystupy z uctovnictva ? A ronako aj prilohy k DP - vykaz o majetku a zavazkoch a vykaz o prijmoch a vydavkoch - ja vobec nemam, ja mam z podvojneho uctovnictva suvahu a VZS.... neviem, neporadi niekto dalsi ?
    Daň z príjmov

    § 17
    Všeobecné ustanovenia o zisťovaní základu dane


    (1) Pri zisťovaní základu dane alebo daňovej straty sa vychádza

    a) u daňovníka účtujúceho v sústave jednoduchého účtovníctva1) alebo u daňovníka, ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 10 alebo ods. 11 alebo 14, z rozdielu medzi príjmami a výdavkami,
    b) u daňovníka účtujúceho v sústave podvojného účtovníctva1) z výsledku hospodárenia

    Lubkka je offline (nepripojený) Lubkka

    Lubkka
    Dakujem Srska.
    Takze podla FS: Daňovník, ktorý účtuje v sústave podvojného účtovníctva tabuľku č. 1 nevypĺňa; vypĺňa len riadky 39 až 44 a riadky 47 až 52. Údaje daňovník uvádza podľa účtovníctva. = to znamena ze uvediem do riadku zisk podla uctovnictva cize rozdiel medzi vynosmi a nakladmi. A ake prilohy podam k danovemu priznaniu, suvahu a VZS ?
    kn-alka áno, súvaha a VZS

    Danove priznanie FO platca DPH - podvojne uctovnictvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.