Zavrieť

Porady

Založenie účtu v banke

Dobrý deň, viete mi niekto poradiť ako by sa dal vybaviť účet v banke na ktorý budú poukazované platby zo zahraničia a iba výživné a rodinné prídavky bez toho aby ho mohol zablokovať exekútor. Bývalý manžel je totiž v zahraničí, a doteraz posielal výživné dcére na účet a vyžaduje aby som si urobila účet ja. Poberám invalidný dôchodok, ale ten si chodím preberať na poštu, je to smiešna suma, to znamená, že z toho by sa exekútorovi neoplatilo stiahnuť nič, nie som vlastníkom už žiadnej nehnuteľnosti a predsa mi po bývalom manželovi zostali dlhy, ktoré ja už odmietam platiť. Preto mám obavy z toho že ak založím účet na svoje meno, tak mi ho exekútor zablokuje a nedostanem sa k peniazom. Môj ex si bral hypotéku a kedže mal vysoký príjem potvrdený z anglicka a ja som v tom čase bola tehotná, nepotrebovali v banke žiadne potvrdenie odo mňa, len že som jeho manželka. Hypotéku prestal platiť, dom prepadol v prospech banky a určite tam zostala nejaká pohľadávka. Mňa by len zaujímalo, či sa dá vytvoriť v banke účet bez možnosti zablokovania, keďže tam budú poukazované len peniaze pre deti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Založenie účtu v banke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.