Zavrieť

Porady

rozdelenie disku vo vindowse

v notebooku mam originál windows a mám tam len jeden disk c a chcel by som to rozdeliť na dve c a d ta či sa to dá nejako urobiť bez toho aby som musel pre inštalovať windows a tak isto aj neprišiel o data.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Klikni na HDD pravým tlačidlom a vyber z ponuky zmenšiť zväzok ...
    fortunka dakujeeeem

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... dá sa.
    napr. vo Win7 je to vo Ovládací panel\nástroje pre správe\počítač\spravovať\ukladací priestor-správa diskov....

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    martin-nik Pozri príspevok
    nasiel som to len neviem com mam urobiť tam
    ... tak si to buď naštuduješ, napr. http://support.microsoft.com/kb/944248/cs

    alebo (ak si ceníš svoje dáta a čas), dáš to urobiť niekomu, kto tomu rozumie

    martin-nik je offline (nepripojený) martin-nik

    martin-nik
    len taky dotaz dá sa to len na polovicu a inak by to neslo? aby som mal c 200 gb a d 500 gb

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    Dá sa hocijako, "C" nerob zbytočne veľké, stačí tak 120 - 150 GB, a zbytok rozdeľ ešte aspoň na polovicu.

    martin-nik je offline (nepripojený) martin-nik

    martin-nik
    ale ako to mam urobiť keď C nejde zrobiť menšie ako 300 gb ako urobím len 150 gb lebo mam 750 gb hardisk a stacilo by aj C 150 a zbytok na D by som dal

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Cez windows to už neurobíš.150GB som nikdy na C nedával ,ani nedám pretože nie je dôvod na také C ani pri Win7 ,Win8 a už vôbec nie pri XP.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    // ale ako to mam urobiť keď C nejde zrobiť menšie ako 300 gb
    S tým som sa stretol aj ja. Bolo to síce menej, ale bola tam určitá hranica pod ktorú sa nedalo ísť. Tak som to nechal tak.

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Prosim, isla som podla toho videa (ja mam problem s tym,ze som si na zaciatku dala velmi male Cko a teraz ked nieco robim, stale mi to vypisuje malo miesta+uz ani zalohy sa mi nerobia .. ale Cko sa neda rozsirit? Da sa rozsirit Dcko v pohode... preco nie C?

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    ako pise mecky, je mozne pouzit gparted a nabootovat s CD (usb). Potom su ine komercne (je mozne ze aj free (googli)) softy napr. acronis disk director a pod ....
    Ak mas s tym problem, skus niekoho v okoli poprosit, prip. sa to daj aj na dialku cez nejaky remote desktop

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    fortunka Pozri príspevok
    Prosim, isla som podla toho videa (ja mam problem s tym,ze som si na zaciatku dala velmi male Cko a teraz ked nieco robim, stale mi to vypisuje malo miesta+uz ani zalohy sa mi nerobia .. ale Cko sa neda rozsirit? Da sa rozsirit Dcko v pohode... preco nie C?
    Daj si najskôr zmenšiť D a to tak ,že pred ním nech ostane prázdne miesto.Až potom skús zväťšiť C o to prázdne miesto pred D.
    fortunka To som urobila a nejde mi to pripojit k Cku.. neda sa Cko rozsirit, da sa rozsirit iba Dko...

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    martin-nik Pozri príspevok
    ale ako to mam urobiť keď C nejde zrobiť menšie ako 300 gb ako urobím len 150 gb lebo mam 750 gb hardisk a stacilo by aj C 150 a zbytok na D by som dal
    Nainštaluj si Acronis disk director a ten Ti dovolí aj cez windows zmenšiť C tak ako chceš.Ak si nabotuješ Acronis disk director z botovacieho CD a máš pred C vytvorenú partíciu win7 150MB ,tak ak zmenšíš C už windows nenabehne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.