Zavrieť

Porady

Hluk z ihriska

Ahojte,chcela by som sa poradiť s odborníkmi.
Bývam v meste v rodinnom dome,kde mám oproti školu s ihriskom.Každý víkend doobedu ru trénujú mladí futbalisti.Od rána do obeda.Nič by na tom nebolo zlé,športu rozumiem,mám ho rada,ale samozrejme v rámci medzí.Tréner ,stále ten istý,vykrikuje na chlapcov,niekedy ich castuje nadávkami.Kričí tak,akoby mi kričal pod oknom,alebo v izbe.Dnes sa k tomu kriku pridali aj bubny.Takze celé doobedie počúvame(sú to radove domy) vsetci susedia trieskanie do bubnov.
Existuje nieco,nejaký predpis ,ktorý by im bránil v tomto hluku?Naozaj,nemám problém ked kričia deti,keď majú školský program.Ale pri tomto hluku to už naozaj nejde.začínajú mi zápočty,skúškové,rodičia pracujú doma.Veď toto sa nedá pri takom existovať!
Vopred ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mozes sa zo ziadostou o premeranie hlucnosti obratit na regionalny ustav verejneho zdravotnictva vo svojom meste,ci okrese.

    Oni musia zmerať hluk a ak prekračuje povolené hranice, musí vlastník urobiť opatrenia na zníženie hluku.Podľa "Zákona 355/2007 o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov" máš na ochranu pred hlukom právo.
    Ak vlastnik ihriska neurobi napravu, mozes sa obratit na obec,alebo priamo na sud.


    mrk aj sem : http://www.rozsudky.com/rozsudok/157...0d760145e2deec


    pre orientaciu:

    Stupnice hlučnosti

    Pro lepší orientaci přidáváme ilustrační tabulku hladin hluku pro různé situace.
    < 20 dB Volná příroda za bezvětří
    20–30 dB Velmi klidný pokoj
    30–40 dB Běžné hlukové pozadí
    40–50 dB Normální zábava
    50–60 dB Hlasitost domácí elektroniky v pokoji
    60–70 dB Zvuk klávesnice
    70–80 dB Osobní auto v městském provozu
    80–90 dB Nákladní auto v městském provozu
    90–100 dB Sbíječka na stlačený vzduch
    100–110 dB Rockový koncert
    110–120 dB Tryskové letadlo při ověřovacím běhu
    120–130 dB Tryskové letadlo při startu
    130–140 dB Výstřel z děla v bezprostřední blízkosti
    http://bydlimlepe.cz/jak-vybrat/jak-...dle-hlucnosti/

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Určite nie si sama, ktorej to vadí.
    Dohodni sa so susedmi a choďte za riaditeľom školy. Možno sa to zmení, len sa treba ohlásiť.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak by prekračoval dovolenú hranicu hluku v dB - https://docs.google.com/viewer?a=v&q...94xZPjfc-AnsqA
    http://www.sazp.sk/slovak/periodika/.../Hluk_von.html
    65 dB. Ak neprekračuje - máš smolu. A na meranie hluku je potrebný hlukomer

    overený a ciachovaný, meranie vykonáva Regionálny úrad verejného zdravotníctva (zadarmo to nebude - sumy sú dosť vysoké cca 150-200€)
    arizona my sme davali premerat hlucnost v krcme a parkovisku pod oknami. Neplatili sme nic...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Retuska Pozri príspevok
    Ahojte,chcela by som sa poradiť s odborníkmi.
    Bývam v meste v rodinnom dome,kde mám oproti školu s ihriskom.Každý víkend doobedu ru trénujú mladí futbalisti.Od rána do obeda.Nič by na tom nebolo zlé,športu rozumiem,mám ho rada,ale samozrejme v rámci medzí.Tréner ,stále ten istý,vykrikuje na chlapcov,niekedy ich castuje nadávkami.Kričí tak,akoby mi kričal pod oknom,alebo v izbe.Dnes sa k tomu kriku pridali aj bubny.Takze celé doobedie počúvame(sú to radove domy) vsetci susedia trieskanie do bubnov.
    Existuje nieco,nejaký predpis ,ktorý by im bránil v tomto hluku?Naozaj,nemám problém ked kričia deti,keď majú školský program.Ale pri tomto hluku to už naozaj nejde.začínajú mi zápočty,skúškové,rodičia pracujú doma.Veď toto sa nedá pri takom existovať!
    Vopred ďakujem!
    ...detskému kriku nezabrániš ...kor , ked sa na ihrisku realizujú ....aj na kolomaž sa môžeš ...

    Trénera ale môžeš poriešiť u riaditeľa školy ......


    P.S.:
    ........raz aj Ty budeš mať deti .......vtedy nebudeš protestovať ??????..............či ???

    tom_i je offline (nepripojený) tom_i

    tom_i
    Bývam pri jednom nemenovanom výstavisku a čuduj sa svete v čase výstav je tam zvýšený pohyb osôb, áut (veľakrát ani ja nemám kde zaparkovať) a to nehovorím o zvýšnom hluku, hudby z výstaviska a odpadkoch ... kto mi pomôže?
    zajtra zakážeme tráve rásť, vtákom lietať a robiť svoju potrebu, deťom zalepíme ústa ... čo sa to s nami do šľaka stalo?
    hlavne že ty si už na vysokej

    Retuska je offline (nepripojený) Retuska

    Retuska
    buchač Pozri príspevok
    ...detskému kriku nezabrániš ...kor , ked sa na ihrisku realizujú ....aj na kolomaž sa môžeš ...

    Trénera ale môžeš poriešiť u riaditeľa školy ......


    P.S.:
    ........raz aj Ty budeš mať deti .......vtedy nebudeš protestovať ??????..............či ???
    Vy ste ma nepochopili,mne absolutne nevadi,ze deti hraju futbal,pre mna zamna aj cirkus nech si tam postavia.Mne vadi ten vrieskajuci trener a tie bubny ktore fanusikovia pouzivaju!

    Retuska je offline (nepripojený) Retuska

    Retuska
    tom_i Pozri príspevok
    Bývam pri jednom nemenovanom výstavisku a čuduj sa svete v čase výstav je tam zvýšený pohyb osôb, áut (veľakrát ani ja nemám kde zaparkovať) a to nehovorím o zvýšnom hluku, hudby z výstaviska a odpadkoch ... kto mi pomôže?
    zajtra zakážeme tráve rásť, vtákom lietať a robiť svoju potrebu, deťom zalepíme ústa ... čo sa to s nami do šľaka stalo?
    hlavne že ty si už na vysokej
    myslim ze to zbytocne nafukujes ale ak ti to robi dobre...ja soms a tu prišla poradiť a nie aky ma tu dakto urazal a banalizoval problemy

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    Už dávnejšie v TV som sledoval reláciu o jednej starej "dáme". Neviem už kde to bolo, ale niečo sa mi marí ako Levice, ale skutočne neviem. Táto milá dáma otravovala celú ulicu s hlučnou hudbou, a ešte k tomu príšernou. Obyvatelia sa už sťažovali kde sa len dalo. Dokonca urobili aj meranie hluku. Táto dáma to prevádzkovala dlhé roky, ale len v čase od 6:00 do 22:00. Asi to bol úmysel neviem, ale k tej dáme sa nikto nedostal. Bola zabarikádovaná vo svojom dome a okolo domu mala kamery. Neodpovedala ani médiám. Neviem ako to dopadlo, ale: vyjadrenie odborníka cca, jedno meranie nestačí. Meranie musí byť opakované a dlhšiu dobu. Takéto meranie je nákladné a nestačí na to, ako to tu vidím nejaký prístroj ktorý vyzerá ako alkohol meter. Nie je to môj názor, ale názor odborníka ktorý sa k tomu vtedy vyjadryl - meranie hlučnosti je náročné a zdĺhavé.
    Vrátim sa k tetuške. Niekto jej musel pomáhať, lebo aj pri meraní nenamerali zvýšenú hlučnosť. Tá totiž bola tesne na hranici zákona.


    arizona Pozri príspevok
    Mozes sa zo ziadostou o premeranie hlucnosti obratit na regionalny ustav verejneho zdravotnictva vo svojom meste,ci okrese.

    Oni musia zmerať hluk a ak prekračuje povolené hranice, musí vlastník urobiť opatrenia na zníženie hluku.Podľa "Zákona 355/2007 o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov" máš na ochranu pred hlukom právo.
    Ak vlastnik ihriska neurobi napravu, mozes sa obratit na obec,alebo priamo na sud.


    mrk aj sem : http://www.rozsudky.com/rozsudok/157...0d760145e2deec


    pre orientaciu:

    Stupnice hlučnosti

    Pro lepší orientaci přidáváme ilustrační tabulku hladin hluku pro různé situace.
    < 20 dB Volná příroda za bezvětří
    20–30 dB Velmi klidný pokoj
    30–40 dB Běžné hlukové pozadí
    40–50 dB Normální zábava
    50–60 dB Hlasitost domácí elektroniky v pokoji
    60–70 dB Zvuk klávesnice
    70–80 dB Osobní auto v městském provozu
    80–90 dB Nákladní auto v městském provozu
    90–100 dB Sbíječka na stlačený vzduch
    100–110 dB Rockový koncert
    110–120 dB Tryskové letadlo při ověřovacím běhu
    120–130 dB Tryskové letadlo při startu
    130–140 dB Výstřel z děla v bezprostřední blízkosti
    http://bydlimlepe.cz/jak-vybrat/jak-...dle-hlucnosti/
    Keby mi niekto dal klávesnicu s hlučnosťou na úrovni osobáku, asi by som mu s ním roztrepal hlavu.
    Nechcem byť hulvát ale niektorý človek keď si uľaví, tak podľa tejto tabuľky a umiestnenia klávesnice by tento zvuk musel byť na úrovni rockového koncertu. Chudák, asi by dostal mastnú pokutu.

    Retuska Pozri príspevok
    Vy ste ma nepochopili,mne absolutne nevadi,ze deti hraju futbal,pre mna zamna aj cirkus nech si tam postavia.Mne vadi ten vrieskajuci trener a tie bubny ktore fanusikovia pouzivaju!
    AlaNR Pozri príspevok
    Určite nie si sama, ktorej to vadí.
    Dohodni sa so susedmi a choďte za riaditeľom školy. Možno sa to zmení, len sa treba ohlásiť.
    ...možno sa ti uľaví keď vymyslia bubny ktoré budú pošepky bubnovať. A pri vreskote o akom rozprávaš by tréner už prišiel o hlasívky.

    Retuska je offline (nepripojený) Retuska

    Retuska
    Písala som email riaditelovi,ten mi tieto udaje neveril,vravel ze trener na chlapcov urcite nekrici(v emaily som pouzila vyraz vreskot a urazky) a ze urcite na nich hanlivo nenadáva.To nie ,ale pre mna je urazka aj neschopak.Na mojus taznost na stránke sidliska na facebooku reagoval rpezident futb.klubu,ktorý to tiez samozrejme vyvrátil a este mi dal,ze ich nerespektujem .Takze ako tu aj tam som obisla nijak,samozrejme ja ich nerespektujem zakazujem im hrat,pre mna zamna nech hraju aj cely den ale nech enrusia ostatnych!!!

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Retuska Pozri príspevok
    Písala som email riaditelovi,ten mi tieto udaje neveril,vravel ze trener na chlapcov urcite nekrici(v emaily som pouzila vyraz vreskot a urazky) a ze urcite na nich hanlivo nenadáva.To nie ,ale pre mna je urazka aj neschopak.Na mojus taznost na stránke sidliska na facebooku reagoval rpezident futb.klubu,ktorý to tiez samozrejme vyvrátil a este mi dal,ze ich nerespektujem .Takze ako tu aj tam som obisla nijak,samozrejme ja ich nerespektujem zakazujem im hrat,pre mna zamna nech hraju aj cely den ale nech enrusia ostatnych!!!
    Nepomohla by nahrávka tréningu a zaslanie riaditelovi školy, príp. prezidentovi FK ?

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Nechcem byť jedovatá, možno by stačilo, keby si bola k deťom a zlému ujovi trénerovi rovnako tolerantná ako k zúrivému nahuckanému havinkovi, ktorý ohrozovoval nášho poraďáka Miroslava a jeho deti a rodinu. Použi svoj vlastný recept z ktorého kúsok citujem :-) :

    ....skus sa mu naozaj zaliskat,pes je inteligentny,ale len co zbada zradlo,vsetka zlost ho prejde bojis sa o rodinu co je pochopitelne,ved kto by sa nebal,ale pes to vyciti a tak sa bude chovat aj on.on mozno svoj strach prejavuje takto...nehovorim,ze sa mu mas hodit okolo krku,ale skus mu hodit piskotku stale ked pojdes okolo...to uz u sameho psa sa vytvori reflex,ze ked ta zbada prichadzat/odchadzat bude tu piskotku cakat...ale uz pribehne bez stekotu "

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    stormcatcher Pozri príspevok
    Už dávnejšie v TV som sledoval reláciu o jednej starej "dáme". Neviem už kde to bolo, ale niečo sa mi marí ako Levice, ale skutočne neviem. Táto milá dáma otravovala celú ulicu s hlučnou hudbou, a ešte k tomu príšernou. Obyvatelia sa už sťažovali kde sa len dalo. Dokonca urobili aj meranie hluku. Táto dáma to prevádzkovala dlhé roky, ale len v čase od 6:00 do 22:00. Asi to bol úmysel neviem, ale k tej dáme sa nikto nedostal. Bola zabarikádovaná vo svojom dome a okolo domu mala kamery. Neodpovedala ani médiám. Neviem ako to dopadlo, ale: vyjadrenie odborníka cca, jedno meranie nestačí. Meranie musí byť opakované a dlhšiu dobu. Takéto meranie je nákladné a nestačí na to, ako to tu vidím nejaký prístroj ktorý vyzerá ako alkohol meter. Nie je to môj názor, ale názor odborníka ktorý sa k tomu vtedy vyjadryl - meranie hlučnosti je náročné a zdĺhavé.
    Vrátim sa k tetuške. Niekto jej musel pomáhať, lebo aj pri meraní nenamerali zvýšenú hlučnosť. Tá totiž bola tesne na hranici zákona.



    Keby mi niekto dal klávesnicu s hlučnosťou na úrovni osobáku, asi by som mu s ním roztrepal hlavu.
    Nechcem byť hulvát ale niektorý človek keď si uľaví, tak podľa tejto tabuľky a umiestnenia klávesnice by tento zvuk musel byť na úrovni rockového koncertu. Chudák, asi by dostal mastnú pokutu.





    ...možno sa ti uľaví keď vymyslia bubny ktoré budú pošepky bubnovať. A pri vreskote o akom rozprávaš by tréner už prišiel o hlasívky.
    1/ ja som tie merania nerobila pridala som link, odkial som info cerpala.

    2/ ten pribeh co spominas je dost odlisny, nakolko pani bola vo svojom dome, kdezto ihrisko je verejne priestranstvo -prevadzkovatel ma aj nejake povinnosti, ktore musi dodrziavat
    misoft Tie repráky na dome?

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    arizona Pozri príspevok
    1/ ja som tie merania nerobila pridala som link, odkial som info cerpala.

    2/ ten pribeh co spominas je dost odlisny, nakolko pani bola vo svojom dome, kdezto ihrisko je verejne priestranstvo -prevadzkovatel ma aj nejake povinnosti, ktore musi dodrziavat
    Keď už, tak by som teda zosumarizovala všetky odpovede riaditeľa a obrátila sa na zriaďovateľa (obecný alebo mestský úrad).
    Veď už len niekto nad nimi musí byť...

    Retuska je offline (nepripojený) Retuska

    Retuska
    mareko Pozri príspevok
    Nechcem byť jedovatá, možno by stačilo, keby si bola k deťom a zlému ujovi trénerovi rovnako tolerantná ako k zúrivému nahuckanému havinkovi, ktorý ohrozovoval nášho poraďáka Miroslava a jeho deti a rodinu. Použi svoj vlastný recept z ktorého kúsok citujem :-) :

    ....skus sa mu naozaj zaliskat,pes je inteligentny,ale len co zbada zradlo,vsetka zlost ho prejde bojis sa o rodinu co je pochopitelne,ved kto by sa nebal,ale pes to vyciti a tak sa bude chovat aj on.on mozno svoj strach prejavuje takto...nehovorim,ze sa mu mas hodit okolo krku,ale skus mu hodit piskotku stale ked pojdes okolo...to uz u sameho psa sa vytvori reflex,ze ked ta zbada prichadzat/odchadzat bude tu piskotku cakat...ale uz pribehne bez stekotu "
    trosku rozdiel,nie?to mam hadzat piskoty alebo rezne trenerom?alebo co?nanich ani pamlska ani nic nepomoze a ja by som bola rada tolerantna,ved kludne,ale k bubnom tolerantna nebudem,myslim ze chlapci by vedeli trenovat a hrat aj bez bubnov,myslim ze by ich nijak neobmadzovalo ich nevyuzivat

    tom_i je offline (nepripojený) tom_i

    tom_i
    Retuska Pozri príspevok
    myslim ze to zbytocne nafukujes ale ak ti to robi dobre...ja som sa tu prišla poradiť a nie aky ma tu dakto urazal a banalizoval problemy
    ja nič nenafukujem nakoľkonaozaj byvam v nitre pri výstavisku + 3 VŠ internáty + nákupné centrum takže asi tak, nikde som ťa neurážala ani nebanalizovala, len mi to príde smiešne, veď sa zoberte zopár obyvateľov radoviek a skúste sa porozprávať s trénerom a potom vypisovať jedovaté listy.
    My máme komu vypisvať keď má budúca inteligencia šábes, keď boli techno party na vystavisku a to okna rezonovali tam aj nam do 4tej v noci a keď je vystava psov a na chodniku a trave je to čo by mali majitelia psov pozbierať a mohla by som pokračovať o zapchach atď
    Ano ale mat deti je velka zodpovednost a nie ich nechat pobehovat kade tade bez dozoru a nechat ich vrieskat, skakat a robit co sa im zachce to uz je na IQ rodica. U nas nasi "podareni susedia" si spravili detske ihrisko priamo pod nasim balkonom a je tam ziapot po 16:00 ako keby ich vrazdili - dementi - bol som uz aj inde kde su detske ihriska dokonca ovela vacsie a vsetky deti nerobili taky huriavk ako tychto par co maju nasi "zodpovedni" susedia - "rodicia". A k tomu vsetkemu pol metra od ihriska uz bolo parkovisko a bez akehokolvek ohranicenia (plota) - chore - myslite, ze si davaju neviem aky pozor na to, ze ked ide niekto parkovat, aby sa tam nemotali - co to je celkovo za napad dat priamo pod balkonmi ludi ihrisko - to je chore - navyse jedno ishrisko je tak na 100 metrov odtialto - ale to by bolo samozrejme vela chodze a vela tasiek, v ktorych by si nasi susedkovia museli nosit vsetky napoje a zradielko. No v zahranici napr. uz len v Rakusku toto nevidite - tam su na to parky a ihriska su vzdy obdalec od sidlisk - kto to nezazil a netyka sa ho to samozrejme nepochopi - cest vynimkam... ale doprajem kazdemu, aby potom daco hovoril o detoch a ich rodicoch...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Retuska Pozri príspevok
    Vy ste ma nepochopili,mne absolutne nevadi,ze deti hraju futbal,pre mna zamna aj cirkus nech si tam postavia.Mne vadi ten vrieskajuci trener a tie bubny ktore fanusikovia pouzivaju!

    Pýta sa reportér babičky , ktorý býva vedľa štadióna :

    " Babka ...a Vám nevadí ten vresk , hurhaj a podobne , čo sa rynie spoza plota ? "

    Babka :

    " Ne , ne , nene , nenenenenenene...."

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Retuska Pozri príspevok
    trosku rozdiel,nie?to mam hadzat piskoty alebo rezne trenerom?alebo co?nanich ani pamlska ani nic nepomoze a ja by som bola rada tolerantna,ved kludne,ale k bubnom tolerantna nebudem,myslim ze chlapci by vedeli trenovat a hrat aj bez bubnov,myslim ze by ich nijak neobmadzovalo ich nevyuzivat
    ...he ....a mňa si svojho času obvinila...lebo ja som netolerantný ...že útočných psov by som najradšej strieľal ...


    Ale nech nežerem ....
    ...požičiam Ti pištoľ ??? ... aby si piškóty nemusela hádzať ....predsa len guľka ďalej doletí , ako piškotku dohodíš .....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mareko Buchač, vidím že si pochpopil o čom bol môj príspevok aj keď som pre istotu citovala úplne inú časť :-)
    bubkoch retuska len dokazuje ze psickari su najnetolerantnejsi ludia ...
    buchač bubkoch - dovolím si nesúhlasiť ...poznám aj tých druhých ..
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.