Zavrieť

Porady

Nosí niektorá z vás Swarovski šperky?

Chcela by som sa opýtať, či niekto z vás pozná a nosí šperky od Swarovski, či napríklad nie sú krehké atp., keďže je to vlastne sklo. Nerozbíja sa to? Vždycky sa mi totiž páčilo, ako vyzerajú, ale nemala som na to - až teraz som zistila, že z tých kryštálov môžu vyrábať aj iný výrobcovia za lepšie ceny, len fakt sa bojím, že to dlho nevydrží, veď nesedím len s kávičkou za stolom...
Naposledy upravil arizona : 14.04.15 at 14:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mariquita je offline (nepripojený) mariquita

    mariquita
    Ak môžem aj ja niečo dodať k tým swarovski šperkom, delia na na swarovski originál a swarovski elements. Je v tom rozdiel asi taký, že swarovski originál sa dá kúpiť len v ich originál swarovski predajniach, šperky majú pečať-punc ich labute a sú zväčša (luxusná) ,,bižutéria,, a dodávajú sa v darčekovej krabičke aj s certifikátom originality a sú cennovo drahšie. Swarovski elements je lacnešia verzia originálu ale rovnakej kvality. Predávajú sa v rôzných zlatníctvach, ale už bez certifikátu a pečate labude. Swarovski elements je určená rada pre šperkárov a zlatníkov kde swarovski im dáva priestor aj vlastvej tvorbe pri kombinácii šperku podľa toho čo sa komu páči. čiže si môžete vykombinovať krištálik s vrškom aký sa vám páči....laicky povedané...

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Mám len tieto šperky a dobré skúsenosti. Tiež nie som typ "len s kávičkou za stolom" a nemám žiaden problém. Ak už však robíte aj bežné domáce práce, treba ich raz za čas aj vyčistiť. Sú stále nádherné. Väčšie kamene napr. na prsteňoch problém nerobia ak sú dobre osadené, ale drobné kamienky napríklad na náramku na ruke môžu vypadávať. Všetko záleží od osadenia kamienkov, ale čo sa týka ich kvality, ešte sa mi nestalo, žeby sa mi nejaký rozbil a to mám prstienky 24 hod. denne a bežné práce im nevadia. Len v prípade že sa "babrem" s cestom, alebo pracujem s nejakou chemikáliou, tak ich dávam dolu. Čo sa týka používania tak dôležité je, aký je materiál, do ktorého sú osadené. Mám aj také šperky, ktoré sú naozaj len na použitie "ak niekam idem" a nepracujem s nimi.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Ja som si vyrobila sama náušnice všetko som si kupila a doma zložila. Swarovski je iba jeden to je original ostatné sú len použité komponenty.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    horka Pozri príspevok
    Len sa s nimi nekúp.
    Môže sa aj kúpať, kameňu sa nestane nič, ale dôležitý je materiál, do ktorého sú vsadené, ako som spomínala. Čo sa týka náušníc, treba dávať pozor na chemikálie ako napr. tužidlá, šampóny a rôzne prípravky na vlasy, náušnice, retiazky, náramky dávam dole vždy. S prstienkami bežne fungujem a žiaden problém.

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    čo sa mám skúsenosti, ak sú na prsteni, náušnici malé kamienky, tieto vypadávajú a dosť často

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Moja sestra kupila original, nausnice mala niekolko rokov kym jednu nestratila... odvtedy kupila uz NIEKOLKO lacnejsich verzii... kamene odpadavali a dokonca na nausniciach s vacsimi kamienkami sa zlomili (!?). A to ona je vacsinou iba kavickova... a tak Takze neviem, treba vyskusat podla mna, pretoze rozdiel v cene je podstatny.
    GabiZ ...áno, zabudla som podotknúť, že lacnejšie verzie sú veľmi nekvalitné. Pravé sú ale drahšie, ale kvalita sa vyrovná cene.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Ja som si kúpila lacnejšiu verziu náušníc, ale som spokojná. Ešte mi nič neodpadlo, ani nezašlo, sú stále, ako nové kúpené.
    Pri mojej mánii na náušnice ich obmieňam denne, samozrejme idú "až nakoniec", po všetkých kozmetických "procedúrach".

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ja som si priamo u Swarovského vo Wattense kúpila tričko, na prednej strane aplikácia zdobená niekoľkými kryštálikmi, tričko sa už nosiť nedá, počas 12 rokov vybledlo množstvom praní, ale kryštáliky držia pevne.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Rozalka Pozri príspevok
    Ja som si priamo u Swarovského vo Wattense kúpila tričko, na prednej strane aplikácia zdobená niekoľkými kryštálikmi, tričko sa už nosiť nedá, počas 12 rokov vybledlo množstvom praní, ale kryštáliky držia pevne.
    bola si tam v tom ich múzeu, alebo ako by sa to dalo nazvať? original Swarovskí je original....uvažujem že napíšem o niečo "dedovi Mrázovi"

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    lujza.j Pozri príspevok
    bola si tam v tom ich múzeu, alebo ako by sa to dalo nazvať? original Swarovskí je original....uvažujem že napíšem o niečo "dedovi Mrázovi"
    Bola som aj v tom múzeu - oplatí sa navštíviť, hoci vstupné nie je vôbec nízke.
    Plánujeme v r. 2013 cestu takmer okolo, tak si určite zájdeme zas, predsa len, od r. 2000 sa určite veľa zmenilo.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Rozalka Pozri príspevok
    Bola som aj v tom múzeu - oplatí sa navštíviť, hoci vstupné nie je vôbec nízke.
    Plánujeme v r. 2013 cestu takmer okolo, tak si určite zájdeme zas, predsa len, od r. 2000 sa určite veľa zmenilo.
    tiež by som sa tam išla kuknúť idem to kuknúť na nete...

    DannaT je offline (nepripojený) DannaT

    DannaT
    tiež pracujem so "swarovski" šperkami (v uvodzovkách preto, lebo to vlastne nie je pravý swarovski). napr swarovski perly som vsadila do strieborných komponentov a kúpala sa s nimi aj v mori a neublížilo im to(ani tomu striebru čo sa tiež čudujem lebo už mi kvôli morskej vode zčerneli retiazky). ďalej sa mi stalo, že sa mi zo srdiečka trošku odlúpilo ale to bola skôr asi moja nedbanlivosť. v globále si myslím, že tieto šperky sú kvalitné, resp. o nič horšie ako iná bižu či iné šperky. za predpokladu že nemáte záujem po týchto šperkoch trieskať kladivom tak vám určite dobre poslúžia =) ešte na dôvažok, moja sestra si veľmi vychaľuje náušnice ktoré jej robím - čisto len strieborný komponent 925 a sw perla a nosí ich nonstop aj s nimi spáva. sw perly sú super kvalitné za tie dám aj ruku do ohňa =)

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Ja tiež nosím Swarovského kryštály kombinované s chirurgickou oceľou a bežne ich nosím skoro pri všetkých príležitostiach, denne....už sa mi podarilo sa aj kúpať s nimi a nič sa im nestalo, no je pravdou, že si ich kupujem a objednávam na ich stránke, čiže sú trošku drahšie, mám i USB kľuč, ktorý používam denne niekoľkokrát a je stále rovnaký ako keď som ho dostala.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    ale ved to nie su sperky, su to ozdoby (aj to s rezervou)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.