Zavrieť

Porady

Otvorené srdce pre....

Aby to nebolo skutočne len o psoch a zvieratách, ako to tu bolo adminom napísané, spomeňme si - a nielen cez sviatky - že je veľa detí v detských domovoch, starých opustených ľudí v domovoch dôchodcov. Kto má možnosť, môže zaniesť napr. ovocie, ktoré sa mu urodí v záhrade - bedničku -dve jabĺk, hrušiek, hrozna. Čokoľvek, nápadom sa medze nekladú. Nečakajme poďakovanie, úsmevy, tí starkí to už ani veľmi nevnímajú, ale jablčník napečený majú určite radi. Deti jablčníky milujú!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    Ja osobne nemám tú možnosť navštíviť starkých v domove dôchodcov alebo detičky v detskom domove ale svojho času som navštevovala jednu starkú - moju dnes už nebohú svokru. Koľkokrát som sa jej spýtala - mami, čo vám mám doniesť ? Nič mi netreba , ja mám všetko, stačí ak prídeš ty , len tak na kávu... Posedeli sme, vypili kávu, ja som počúvala a ona rozprávala... Na rozlúčku objatie a bozk a krížik na čelo... Príď zase, ako dobre že si bola. A koľkokrát som nemala chuť ísť tam , chcela som ísť čím skôr domov, svokra mi len smutne zamávala...A dnes by som aj chcela ísť ale už nemám kam...
    To je moja skúsenosť, že niekedy stačí len dobré slovo , úsmev, pohladenie a otvorené srdce, Pamätajme, že aj my raz budeme starkí.
    Naposledy upravil katka 23 : 06.11.12 at 19:40 Dôvod: preklep

    Hlasovalo 11 pouzivatelov

    Užitočné (11)
    Terezia13, wirgi, mareko, Darina1234, betka631, rennka, pepsikova, Mária Mojžišová, terezamaria, ivustek, witch
    11

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    Aj to je spôsob, ako pomôcť starším, veľmi čakajú na to, aby s nimi niekto aspoň slovko alebo vetu prehovoril,
    všimnime si, či aj v našom okolí nie je starký - starká, ktorí márne čakajú aspoň na milé slovo a možno pri svojom nákupe môžeme nakúpiť aj im, alebo pomôcť malou opravou, čokoľvek. Veľmi nás potrebujú aj oni

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    verkaz, Darina1234, betka631, pepsikova, terezamaria, ivustek, witch, katka 23
    8

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    veď práve, často si neuvedomujeme ani osamelosť svojich najbližších starkých a už keď nie sú medzi nami, zistíme, ako nám chýbajú
    aj ja som mala starkú, veľmi nám pomohla a vždy to bolo v tých najťažších chvíľach, keď sme boli finančne na dne,
    keby som jej aspoň na Vianoce bola podala úplnú maličkosť a pohladila..... dnes už môžem ďakovať len modlitbou

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    Táto PPS-ka ma veľmi oslovila a v skrátenej forme ju prikladám:
    Drahý syn, milá dcéra, keď jedného dňa zbadáš, že som už starý a už nebudem taký, ako predtým, maj so mnou trpezlivosť a snaž sa ma pochopiť. Keď sa zašpiním pri jedení, keď sa nebudem vládať oblicť, buď trpezlivý. Spomeň si na čas, keď som ťa ja tomu všetkému musel naučiť. A keď pri rozhovore tisíkrát opakujem to isté, neprerušuj ma, len ma trpezlivo počúvaj. Veď keď si bol malý, pred spaním som ti musel donekonečna rozprávať tú istú rozprávku, dokedy si nezaspal.
    Naučil som ťa toľkým veciam...Dobre jesť, pekne sa obliekať...ako sa postaviť k životu. Ak by som v niektorom okamihu stratil niť nášho rozhovoru, alebo by som zabudol, o čom sme sa rozprávali, dopraj mi čas, aby som sa rozpamätal. A ak to nedokážem, nebuď nervózny. Určite to nebolo dôležité. Pre mňa bolo dôležitejšie byť s tebou a chcel som, aby si ma počúval.
    Mám ťa rád!
    Tvoj otec, tvoja matka, tvoji starí rodičia

    Otvorené srdce pre....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.