Zavrieť

Porady

Kam zaúčtovať?

Organizačná zložka zahraničnej firmy dostala finančnú výpomoc od materske firmy zo zahraničia. Kontrolujem účtovníctvo a majú to tam zaúčtované na účte 249, s čím ja osobne nesúhlasím. Tieto peniaze vykazujú totiž na účte 249 už viac ako 2 roky - podľa môjho názoru vôbec nemôže byť reč o krátkodobosti predmetnej pôžičky.
Rozmýšľala som, kam to preúčtovať. Na 479? Alebo mám účtovať na inom účte, keďže sa jedná o prepojené firmy - napr. 361?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Organizačná zložka nie je prepojenou firmou, je súčasťou spomenutej zahr. firmy.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    No tak dobre suhlasim, ale kam to uctovat. Proste ta organizacna zlozka tu ma normalne samostatne uctovnictvo v SR a davaju aj danove priznanie.
    Mala by som si este davat na nieco pozor, co by malo byt v uctovani organizacnej zlozky ine?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Veľká vďaka. Keď idem cez vyhľadávanie, vždy dám do vyhľadávača niečo, podľa čoho to nenájdem. Asi neviem trafiť podstatu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.