Zavrieť

Porady

BSM - OZNAMENIE HODNOTY DOMU

DOBRY VECER,PREBIEHA MI SUDNE KONANIE O VYPORIADANIE BSM A SUD MI OZNAMUJE,ABY SOM UVIEDLA HODNOTU DOMU AJ S POZEMKOM.TERAZ VAS PROSIM O RADU:1.TO OHODNOTENIE DOMU MOZE BYT ODO MNA ,ALEBO OD ZNALCA?2.PLATI SA Z TEJ SUMY POPLATOK?A KOLKO?3.SOM PO ROZVODE 5 ROKOV A AKU HODNOTU MAM UVIEST-SUCASNU,ALEBO TU PO ROZVODE?VELMI PEKNE VAM DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Uvádza sa súčasná trhová hodnota veci pri stave v čase rozvodu. Navrhnúť môžeš hodnotu sama. Ak by druhá strana nesúhlasila, dajú vám zaplatiť znalca.


    zákon 71/1992 o súdnych poplatkoch
    § 7
    (8) V konaní o vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov je základom poplatku cena všetkých vecí patriacich do bezpodielového spoluvlastníctva manželov a ostatných hodnôt, ktoré sa pritom vyporiadavajú.

    príloha
    Položka 6
    a) Z návrhu na vysporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov 66 eur
    b) Za vyporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov z predmetu konania, ak sa konanie skončilo rozsudkom, 3 % a ak sa konanie skončilo súdnym zmierom 1 %, najmenej 66 eur, najviac 16 596, 50 eura
    c) Návrh na zrušenie bezpodielového spoluvlastníctva manželov 165, 50 eura
    Poznámka: Poznámka č. 4 k položke 1 platí aj pre písmeno b) tejto položky.

    BSM - OZNAMENIE HODNOTY DOMU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.