Zavrieť

Porady

Rozvod,nahradne byvanie atd.

Vsetkych pozdravujem. Dostal som sa do neprijemnej situacie ked manzelka napriek mojmu nesuhlasu podala ziadost o rozvod a ja som musel odist z domu kde sme byvali. Podotykam ze sme byvali u svokrovcov. Momentalne som u rodicov ale v 3 izbach sme 6ti a ja nemam inde kde ist ostal som bez domova a viem ze som tu na "obtiaz" hoci mi to nikto nepovie. Je to velmi neprijemne a neviem ako to riesit. Niekde na nete som cital o nahradnom byvani ale som celkom nepochopil ako to s nim je.Chcem povedat ze pricinou rozvodu nie je ani alkohol, drogy, gamblerstvo, nevera a nic podobne. Financne problemy do ktorych som dostal rodinu. Napriek tomu ze tieto problemy uz dlhodobo riesim , ze pracujem denne 12-14 hodin nastali aj iste komunikacne problemy, kde takisto nie som celkom bez viny. No mame 2 malolete deti, ktore su na mna (a ja na nich) velmi naviazane, mame za sebou 12 rokov aj peknych chvil.... S rozvodom zatial nechcem suhlasit. Bude to na nieco dobre alebo to bude len pretahovanie trapenia? Este poviem ze som manzelke navrhol viacero sposobov riesenie nasho vztahu od poradne az po odstahovanie od svokrovcov, ktory maju tiez svoj podiel viny a nie maly. Chcem zachranit rodinu a manzelstvo pretoze mam deti aj manzelku stale rad. Len neviem ci nerobim zle ak nesuhlasim. Teraz som v stave ked mi to jednoducho svedomie nedovoli a sancu stale vidim ked sa jej chopime obaja.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    K osobnym zalezitostiam sa neviem vyjadrit,to si viete vyriesit iba vy dvaja...

    Co sa tyka otazky k nahradnemu byvaniu : Nepises dolezitu vec, kto je vlastnikom domu,kde ste spolu byvali.
    Ak su majitelmi domu svokrovci, tak nemas narok na to,aby ti hladali nahradne byvanie,je to ich majetok.
    Na inu debatu by bolo,ak ste s mazelkou spoluvlastnici,alebo ste investovali nejaku vacsiu ciastku napr. na rekonstrukciu a pod.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Súdy v súčasnosti priznávajú právo bývania a aj na bytovú náhradu členom rodiny, aj keď nemajú vlastnícke právo, podľa analógie s nájmom bytu.

    Problém u teba je ten, že si opustil spoločnú domácnosť, čím si stratil právo bývania.
    Dokazovať by si mohol len to, že si domácnosť nemienil opustiť trvalo ... ale moc by si nevyhral. Najvyššou tvojou výhrou by bolo, že by ti mali ponúknuť zmluvu o nejakom nájme bytu, čo si môžeš nájsť aj sám. Ale pravdepodobne by ti prislúchalo iba prístrešie - prechodné ubytovanie (noclaháreň, hotel), čo máš aj teraz.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Zitulda, terezamaria, Marína, Danielle369, Lubaba
    5

    Rozvod,nahradne byvanie atd.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.