Zavrieť

Porady

Odblokovanie mobilu v Telekom vs. ZMLUVNÁ POKUTA

Zdravím všetkých poskytnutia rady chtivých,

chcela som sa opýtať, že v prípade ak si kúpim akciový mobilný telefón z Telekomu (konkrétne Xperia T na paušál Happy XS) a mám v pláne si ho odblokovať na sieť Orange, aký postih môžem očakávať.

Z porady na tomto fóre som už bola oboznámená s tým, že mi padá záruka - s čím som bola celkom zmierená. Pracovníčka Telekomu, s ktorou som však volala, mi oznámila, že v prípade ak si ho odblokujem, porušujem zmluvu a čaká má zmluvná pokuta cca 500 EUR. Na webovej stránke som sa však nič také nedočítala (ani tu na fóre)

Je to pravda? Ak áno, aká je šanca, že operátor príde na to, že som si mobil nechala odblokovať, ak to nechám urobiť v nejakom servise, resp. aké mám iné možnosti?

Ďakujem vám za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    tictac7 Pozri príspevok
    ...viazanosť sa vzťahuje na využívanie služby počas dohodnutého obdobia a nie na používanie konkrétneho telefónu, ktorý bol dodaný za "zvýhodnenú cenu" ako "odmena" za upísanie sa poskytovateľovi telekomunikačných služieb.... Problém s odblokovaním nevidím nikde....

    ...mimochodom, už pár rokov sa mobily neblokujú - teda aspoň ja mám tú skúsenosť, že bez problémov fungujú na rôzne sim-ky....

    ...vlož do neho SIM-ku od iného operátora a zistíš, či je vôbec zablokovaný - možno riešiš problém, ktorý ani neexistuje....
    T-com blokuje telefóny ako jediný slovenský operátor.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...viazanosť sa vzťahuje na využívanie služby počas dohodnutého obdobia a nie na používanie konkrétneho telefónu, ktorý bol dodaný za "zvýhodnenú cenu" ako "odmena" za upísanie sa poskytovateľovi telekomunikačných služieb.... Problém s odblokovaním nevidím nikde....

    ...mimochodom, už pár rokov sa mobily neblokujú - teda aspoň ja mám tú skúsenosť, že bez problémov fungujú na rôzne sim-ky....

    ...vlož do neho SIM-ku od iného operátora a zistíš, či je vôbec zablokovaný - možno riešiš problém, ktorý ani neexistuje....

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    nislava Pozri príspevok
    Zdravím všetkých poskytnutia rady chtivých,

    chcela som sa opýtať, že v prípade ak si kúpim akciový mobilný telefón z Telekomu (konkrétne Xperia T na paušál Happy XS) a mám v pláne si ho odblokovať na sieť Orange, aký postih môžem očakávať.

    Z porady na tomto fóre som už bola oboznámená s tým, že mi padá záruka - s čím som bola celkom zmierená. Pracovníčka Telekomu, s ktorou som však volala, mi oznámila, že v prípade ak si ho odblokujem, porušujem zmluvu a čaká má zmluvná pokuta cca 500 EUR. Na webovej stránke som sa však nič také nedočítala (ani tu na fóre)

    Je to pravda? Ak áno, aká je šanca, že operátor príde na to, že som si mobil nechala odblokovať, ak to nechám urobiť v nejakom servise, resp. aké mám iné možnosti?

    Ďakujem vám za odpovede.
    ...dcéra si brala pred pól rokom Xperiu, a nie je blokovaná.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    nislava Pozri príspevok
    Zdravím všetkých poskytnutia rady chtivých,

    chcela som sa opýtať, že v prípade ak si kúpim akciový mobilný telefón z Telekomu (konkrétne Xperia T na paušál Happy XS) a mám v pláne si ho odblokovať na sieť Orange, aký postih môžem očakávať.

    Z porady na tomto fóre som už bola oboznámená s tým, že mi padá záruka - s čím som bola celkom zmierená. Pracovníčka Telekomu, s ktorou som však volala, mi oznámila, že v prípade ak si ho odblokujem, porušujem zmluvu a čaká má zmluvná pokuta cca 500 EUR. Na webovej stránke som sa však nič také nedočítala (ani tu na fóre)

    Je to pravda? Ak áno, aká je šanca, že operátor príde na to, že som si mobil nechala odblokovať, ak to nechám urobiť v nejakom servise, resp. aké mám iné možnosti?

    Ďakujem vám za odpovede.
    Súhlasím s tým, čo napísal Tictac7 - viazanosť sa spája s využívaním služby a nie na telefón. Nikto ti nezakáže odblokovať telefón, akurát že T-com ti ho počas viazanosti neodblokuje. Ak si to necháš spraviť niekde inde, riskuješ jeho úplné zablokovanie. Zároveň strácaš záruku na mobil. Tiež nie je isté, či ho dokáže niekto iný odblokovať.

    Možno v obchodných podmienkach je pokuta za nedodržanie zmluvných podmienok, ale nikto nezistí, ak si ho odblokuješ inde. Len keby si trvala na odblokovaní v T-come, tak zaplatíš tých 500 EUr. To by si zaplatila aj v prípade, keby si prestala platiť daný paušál skôr, než ti uplynie viazanosť. To je teda všeobecná pokuta za nedodržanie zmluvných podmienok.

    4l3na je offline (nepripojený) 4l3na

    4l3na
    Zdravím, ja sa chcem opýtať na niečo podobné, nedávno som si kupila mobil ( http://www.mp3.sk/mobilne-telefony-c-692.html ) a je odblokovany na vsetky siete, ale ma vlozene aplikacie ktore mi tam prekazaju. Daju sa dat prec akýmsi rootnutím telefonu, ale to je porusenie zárucnych podmienok, no ale vraj, ak sa pri reklamacii potom obnovia tovarenske nastavenia, tak sa to neda ako zistit, ci bol v telefone zasah, moze to byt pravda, nevie niekto?

    MacoLM je offline (nepripojený) MacoLM

    človek :-) MacoLM
    4l3na presne ako pises.... pokial ti ho niekto da do povodneho stavu pred reklamaciou (predpokaldam ze sama to robit nebudes, kedze o rootnoti si len pocula) tak by to nemalo porusit zarucne podmienky. sam to tak mam.

    len doplnim, ze je dobre urobit zalohu povodneho stavu, ktora by sa v pripade nejakej poruchy obnovila a telefon by bol v stave ako pri kupe.

    Odblokovanie mobilu v Telekom vs. ZMLUVNÁ POKUTA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.