Zavrieť

Porady

Kamená studna čo ďalej

Zdravím na pozemku máme cca 20 rokov nepouzívanú kamenú studňu. Je v nej cca 1 až 1,5 m vody cez leto dost klesne na necelých 50 cm studnu by som chcel vyčistit kolko asi takato cinnost stoji? Da sa kamena studna prehlbit?
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
command Pozri príspevok
Zdravím na pozemku máme cca 20 rokov nepouzívanú kamenú studňu. Je v nej cca 1 až 1,5 m vody cez leto dost klesne na necelých 50 cm studnu by som chcel vyčistit kolko asi takato cinnost stoji? Da sa kamena studna prehlbit?
...opomenul si dať lokalitu - minimálne okres ...

Zvyšok je o zadaní do googľa ...

Napríklad :

Cenník prác... http://www.pospiech.sk/?page_id=8
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
command command

command je offline (nepripojený) command

Lokalita 15 km od Topolčan.
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

to je nebezpecne....velmiii nebezpecne!!! a bude to drahe....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
command Pozri príspevok
Lokalita 15 km od Topolčan.
čistenie studní topolčany

Približný počet výsledkov: 140 000 (0,24 sekúnd)

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=%C4%8Distenie+studn%C 3%AD+pre%C5%A1ov&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest#hl=sk&gs_nf=3&pq=%C4%8Distenie%2 0studn%C3%AD%20cena&cp=25&gs_id=1e&xhr=t&q=%C4%8Di stenie+studn%C3%AD+topol%C4%8Dany&pf=p&client=oper a&rls=cs&channel=suggest&sclient=psy-ab&oq=%C4%8Distenie+studn%C3%AD+topol%C4%8Dany&gs_ l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=27b1f54115 b637e2&bpcl=37643589&biw=1332&bih=621
0 0
command command

command je offline (nepripojený) command

buchač Pozri príspevok
čistenie studní topolčany

Približný počet výsledkov: 140 000 (0,24 sekúnd)

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=%C4%8Distenie+studn%C 3%AD+pre%C5%A1ov&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest#hl=sk&gs_nf=3&pq=%C4%8Distenie%2 0studn%C3%AD%20cena&cp=25&gs_id=1e&xhr=t&q=%C4%8Di stenie+studn%C3%AD+topol%C4%8Dany&pf=p&client=oper a&rls=cs&channel=suggest&sclient=psy-ab&oq=%C4%8Distenie+studn%C3%AD+topol%C4%8Dany&gs_ l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=27b1f54115 b637e2&bpcl=37643589&biw=1332&bih=621
Z tych 140 000 vysledkov je 139 999 o nicom, pytam sa ludí čo si to daly už robiť alebo si zisťovali už niečo takeho. Taketo prispevky vie hadzať každy ak nemaš čo povedať nepiš a hotovo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
command Pozri príspevok
Zdravím na pozemku máme cca 20 rokov nepouzívanú kamenú studňu. Je v nej cca 1 až 1,5 m vody cez leto dost klesne na necelých 50 cm studnu by som chcel vyčistit kolko asi takato cinnost stoji? Da sa kamena studna prehlbit?
command Pozri príspevok
Z tych 140 000 vysledkov je 139 999 o nicom, pytam sa ludí čo si to daly už robiť alebo si zisťovali už niečo takeho. Taketo prispevky vie hadzať každy ak nemaš čo povedať nepiš a hotovo.
...kua , zavčas rána sa takto napružiť musím ???
Milujem ( SERÚ ) takéto odpovede ( PINDANIE ) neschopákov .....

add. 1. - z toho prvého zadania to nejak nie je jasné .....

add. 2. - keď si nevieš zistiť sám , tak sa aspoň správne vyjadruj

add 3. - nemám ešte zatelefonovať a spýtať sa na celú problematiku ???

KOPANIE čISTENIE A PREHLBOVANIE STUDNI.Sme firma ktora sa zaoberá kopanim čistenoim a prehlbovaním studní,zabespečujeme dovoz skruží. Robíme rýchlo a kvalitne

Meno:
Telefón:
Marek Cok
0944039482
Lokalita: 951 44 Nitra
Cena:
Dohodou



...inzerátov plná prdel ( google )....
...a čo sa týka , či si niekto zisťoval , alebo robil ???...to je predsa niečo iné , každý má iné nároky ...
0 1
command command

command je offline (nepripojený) command

Konečnie niekto čo o tom aj niečo vie. Dajus a taketo studne prehlbovať čiže kamenná studňa voda tam je ale cez leto lubi klesnuť tak že s nej nedokazeme cerpať nepotrebujem ju predhlbiť po celej šírke ale len nejaký malý priemer aby sa tam voslo cerpadlo. A co obnasa take cistenie dokaze to clovek spravit sam?
0 0
studniar studniar

studniar je offline (nepripojený) studniar

Kamenna studna sa prehlbit neda. Na spodu kamennej studne sa robil drevenny "kríž" alebo sest/osemuholnik ako podstavec aby tie kamene mali nejaky zaklad. Ked by si ho narusil hrozilo by rozpadnutie celej studne.
Prehlbenie ako chces ty, by sa dalo aj nedalo spravit.
Ak je dole taky material, ze by sa dalo don vrtat rucnym vrtakom tak by bola moznost to navrtat a osadit plastovu ruru a do nej cerpadlo. Tiez zalezi ake velke je.
Zalezi tam na vela faktoroch.
Čistenie takej studne sa da spravit jednoducho (pre nas ked mame vybavenie).Vela krat sme taku studnu cistili.
Cistenie spociva v tom, ze sa vytiahne vsetka voda, clovek zide dole do studne a povybera vsetok nanos ktory tam je az po dno - cize po ten kriz. Potom sa caka aby znova stupla voda naleje sa tam dezinfekcia, ostriekaju a ocistia sa steny studne. Potom sa voda taha prec az po kym nezmizne vsetok kal.

Ci to zvladnes aj sam, tazko povedat. Nepoznam ta. Vela ludi by do studne nevliezlo.
Napis odkial presne si a ked budem mat cestu okolo mozem sa zastavit.
A aka je vlastne ta studna hlboka?
0 0
command command

command je offline (nepripojený) command

Som z Topolcian a studna je v Krtovciach cca 15 km od Topolcian, je hlboka cca 9 m siroka 1,5 m a a cerpadlo je taketo. Je to studna mozno aj 100 rokov stara kedze dom pri ktorom je postavena ma 130 rokov. Tak neviem ci tam ten dreveny kriz nejaky je.
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

Bol som v studni našej, tiež kamennej .. Dreveny križ tam je, vyčistil som nanosy a aj steny studne kefou a savo roztokom. tento postup zopakujem v jari,, snad to bude ok ale poviem vam.. je hlboka len cca 5m a nebolo mi všetko jedno.. do hlbšej neviem či by som si trufol
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

Nasa studna ma cca 9 metrov, kamenna, asi 150rocna. Ked je kamenna, na 100% tam ten kriz je. my sme cistili sami, manzel bol taky hrdina, tak sme najprv odcerpali vodu a ten hnusny kal rucne tahali von. Bola to makacka, ale zmakli sme to za jeden den. Voda nam stupla asi o 1,5 metra.
0 0
studniar studniar

studniar je offline (nepripojený) studniar

Niek kazdy ma na to odvahu. Boli uz aj taky co tam siloumocou chceli ist a ked sme ich spustili 1meter dolu tak povedali, ze staci a dali sme ich hore.
Tym, ze ste si to sami vycistili ste usetrili okolo 200eur. Za cistenie studne sa berie od 170 do 300eur. Zalezi od zlozitosti prace.


Pre zaujimavost:
Ja som najhlbsiu studnu cistil 31metrovu a rucne kopal 22metrovu
(samozrejme nie sam).
Na youtube mam video ako idem do 18metrovej studne bez skruzi. Mam tam toho viac, skuste pozriet.
0 0
xolair xolair

xolair je offline (nepripojený) xolair

ahoj uz mas studnu vycistenu ak nie mozme ti poradit
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

xolair Pozri príspevok
ahoj uz mas studnu vycistenu ak nie mozme ti poradit
tak raď.....čo ti bráni, možno pomôžeš aj inému.....
0 0
command command

command je offline (nepripojený) command

lujza.j Pozri príspevok
tak raď.....čo ti bráni, možno pomôžeš aj inému.....
Presne tak rad cez zimu toho moc nenacistim, az na jar sa ju chystam cistit.
0 0
xolair xolair

xolair je offline (nepripojený) xolair

ahoj uz aj teraz zacni cistit studnu teda ak si na to trufnes sam
0 0
xolair xolair

xolair je offline (nepripojený) xolair

ale podla mna je najlepsie si na to niekoho zavolat myslim odbornika aj my sme to urobili najskor ze to spravime sami ale to sme sa preratali zavolali sme si studniarov a mali sme po starostiach vycistili doviezli skruze no super
0 0
xolair xolair

xolair je offline (nepripojený) xolair

dakujem ti chce moja mamina studnu len bysom ta poprosila ake cenove relacie mas dakujem
0 0
xolair xolair

xolair je offline (nepripojený) xolair

dakujem ti chce moja mamina studnu len bysom ta poprosila ake cenove relacie mas dakujem
0 0
studniar studniar

studniar je offline (nepripojený) studniar

Chceš vedieť cenu za čistenie studne alebo za kopanie novej studne??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať