Zavrieť

Porady

Zložené použitie funkcie SUMIF a INDEX

Dobrý deň všetkým,

rád by som sa spýtal na použitie funkcie SUMIF a INDEX v Exceli a ich vzájomnou kombináciou. Potrebujem dostať v jednej bunke súčet na základe troch podmienok - obdobie /ktoré dostanem cez index funkciu/, názov strediska a typ účtovnej triedy. Súčet pri dvoch podmienkach nie je problém, použil som toto: =SUMIF(dive!$F$4:$F$768;A60;INDEX(dive!$G$4:$BB$4; Summary!$J$4).
Takto mi zrátava súčet na základe obdobia a strediska resp. účt. triedy.
Problém je v tom, že do súčtu potrebujem pridať ďalšiu podmienku, napr. spočítaj mi v októbrových údajoch, stredisko YY v účtovej triede XX.
Neviem, či som to dostatočne dobre vysvetlil.

Budem veľmi vďačný za rady.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
Ale asi tomu rozumieš iba ty.
Priložiť príloha sa nedá?

Pre viac podmienok
v exceli 2007 je funkcia SUMIFS
V exceli 2003 je možné použiť maticové vzorce.

b.rado je offline (nepripojený) b.rado

b.rado
hmm..áno použil som SUMIFS, ale pre moje potreby som musel vytvoriť pomocnú údajovú tabuľku, na ktorú som potom naviazal ďalšie výpočty s funkciou INDEX na vyber obdobia...funguje to...skôr ma zaujímalo nejaké elegantnejšie riešenie, pri ktorom by nebolo treba pomocné výpočty...súbor priložiť nemôžem, je príliš komplikovaný...jednoducho mám jeden sheet, kde sú detailné údaje o výške nákladov za konkrétne účty a nákladové strediská v riadkoch a v stĺpcoch sú mesačné údaje 01/2011 až 10/2012, k tomu mám mapping table, že ktorý účet patrí ku ktorej triede a ktoré stredisku ku akej skupine...no a z tohto detailného sheet potrebujem vytiahnut v dalsom sheete prehlad za jednotlivú uctovnú skupinu, ale tak aby sa mi v tabuľke zobrazilo iba jedno konkrétne stredisko za konkrétny mesiac /na vyber strediska a mesiaca pouzivam INDEX + form controls/
Naposledy upravil b.rado : 07.11.12 at 14:05 Dôvod: pridany subor

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
Keď nemôžeš, tak nemôžeš.
Ani chirurg neoperuje so zaviazanými očami.

b.rado je offline (nepripojený) b.rado

b.rado
priložil som zjednoduseny vzor suboru, dole je report ktory potrebujem vypracovat podla toho co som uz pisal vyssie + aby som nezabudol - report by mal byt interaktivny t.j. automaticky prepocitavat pri zmene hodnoty vo form boxe /stredisko alebo obdobie/
Naposledy upravil b.rado : 07.11.12 at 14:17
b.rado dakujem, velmi elegantne riesenie

Zložené použitie funkcie SUMIF a INDEX

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.