Zavrieť

Porady

dsl modem+wifi router od t-com

zdravím vás, vie mi niekto poradiť? kupil som z druhej ruky dsl modem s wifi routerom d-link DSL2641R od t-com. Ja mám dsl pripojenie od orange, bude mi to fungovat a ak ano ako to nastavit? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Bude to fungovat.
    mal by tam byt nejaky wizard
    Ak zadas do browvera 192.168.1.1 tak po zadani hesla a mena (myslim user user (malo by to byt napisane aj na modeme zo spodu)) sa ti spusti sprievodca a uz len klikas dalej a vyplnujes udaje.
    Myslim, ze tam staci zadat heslo a meno, ktore ti dal orange.
    Teraz mas hotove pripojenie do internetu.
    Potom si uz nastavis LAN a WLAN

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Modemu s routerom je úplne jedno, či sú tie nuly a jednotky ružové, alebo oranžové - on (ten router) potrebuje len základné údaje, aby sa pripojil.

    peron je offline (nepripojený) peron

    peron
    Ďakujem všetkým za ochotu poradiť. Ale ked napišem do adresara tu IP adresu tak sa mi tam zjaví tapeta t-comu a že mám nesprávne nastavenie operátora alebo také niečo.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Do akého adresára.Pripoj modem k PC sieťovým káblom.Otvor si nejaký prehliadač Opera ,IE ,Chrome ...zadaj ako nová stránka adresu :
    http://192.168.1.1/
    a zadaj meno a heslo a malo by sa dať vstúpiť do menu routra.Akurát ako bolo spomínané meno a heslo user,user patrilo pre staršie routre.Neskoršie bolo už heslo ucitel a potom profesor.Najlepšie je stiahnúť si nový firmware zo stránky a pri inštalácií na plochu PC sa uloží nové meno a heslo.Stačí súbor stiahnúť na plochu a spustiť inštaláciu.
    http://www.telekom.sk/osobne/pomoc-a...ink-dsl-2641r/

    dsl modem+wifi router od t-com

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.