Zavrieť

Porady

Vypilenie stromu

Pred vyse 2ma rokmi sme vypilili strom pred domom teda dali si ho spilit dosla plosina vypilila a teraz ma nahana kriminalka kvoli tomu mam ist spisat zapisnicu strom sa vypil tak ze zostal cca 4 metrovy pen zneho co som mal info ze tak mozem spilit strom bez povolenia...neviem co s tym teraz?mate niekto skusenost ?codat do zapisnice aby z toho neboly zbytocne opletacky?dik

strom bol velky ohrozoval hlavne nasu a susedovu stavbu
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No zvykne sa to robiť aj tak, že sa strom zalieva nejakým sajrajtom, a keď vyschne, tak ani ochranári nebudú mať nič proti vypíleniu.
Tak odišli na našej ulici dve brezy. Ľudia sú všelijakí.
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Vy ste strom nepílili, nemáte pílu, spíliť strom vo výške 4m nie je sranda. Kto to pílil neviete, nestarali ste sa o to. Pri čine nechytili nikoho, čím menej budete hovoriť, tým lepšie. Niekto to asi vypílil, lebo sa ulakomil na brezové drevo do krbu. Vy s tým nemáte nič.
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Vypílením stromu bez príslušného súhlasu orgánu ochrany prírody mohlo dôjsť k priestupku na úseku proti ochrane životného prostredia. Ak od skutku uplynulo viac ako dva roky, priestupok už nemožno prejednať podľa §20 zákona o priestupkoch.Problém je, že k výrubu dreviny a docudzeniu dreva došlo na cudzom pozemku a teda došlo k poškodeniu cudzej veci a teda cudzieho majetku. Tu nastáva otázka, či skutok bude posúdený ako priestupok na úseku proti majetku, v tom prípade platí, že priestupok nemožno prejednať po uplynutí dvoch rokov od spáchania priestupku.Ak však došlo výrubom a hodnote dreva k škode vyššej než 266 €, skutok môže byť posudzovaný podľa §245 TZ, poškodzovanie cudzej veci, tam je premlčacia lehota 3 roky. Obec, pokiaľ si priamo v priestupkovom alebo trestnom konaní neuplatní náhradu škody, môže si túto škodu uplaťniť v občianskoprávnom konaní.Na výrub dreviny nie je potrebný súhlas orgánu ochrany prírody v týchto prípadoch :- na stromy s obvodom kmeňa do 40 cm, meraným vo výške 130 cm nad zemou ,- ovocných drevín uskutoční do šiestich mesiacov odo dňa výrubu,- pri bezprostrednom ohrození zdravia alebo života človeka, alebo značnej škody (v zmysle Trestného zákona) na majetku,- na stromy s obvodom kmeňa do 80 cm, meraným vo výške 130 cm nad zemou, ak rastú v súkromných záhradách a záhradkárskych osadách.Ak by sa nezachoval kmeň s výškou 130 cm, obvod kmeňa sa počíta podľa prílohy č. 34 k vyhláške č. 24/2003 Z. z.

Ok130 = Op - (130 - Vp) . Op / 1 000,

kde Ok130 - redukovaný obvod kmeňa v mernej výške 130 cm (v cm),
Op - obvod pňa (v cm),
Vp - výška pňa (v cm),
130 - konštanta,
1 000 - konštanta.

Viac informáciíhttp://www.sopsr.sk/cinnost/prirucka.pdf
Naposledy upravil majkii : 08.11.12 at 05:45
1 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Joj, keby ste vedeli, ako o nicom je tato debata. Stat ani mesta sa u nas o zelen nestaraju, o co sa nepostara priroda samorozmnozovanim, to nerastie. Zalieva tiez iba dazd, neokopava nikto, nestriha nikto, nekosi takmer nikto.

Je mi vzdy smutno, ked sa vratim na Slovensko ODKIALKOLVEK, naposledy z Ciny.

Pozrite si tieto fotky. Ide o bezne ulice, vacsinou na periferii mesta, narocky som odfotil aj uplne poslednu ulicu v meste, v priemyselnej zone, za nou su uz iba polia IMG-3515. Vsade rovnaka uroven parkovych uprav. Naprojektovane architektom, posadene, zastrihane, poliata, okopane a pokisene. Podpery pre kazdy mlady strom su samozrejmostou. Pri foteni ulic je nemozne nenarazit na pocetne zahradnicke caty, preto aj na tychto fotkach vidno aj tych, co sa o to staraju.

Este raz, ide o bezne ulice na sidliskach, ziadna zelen pred Hiltom hotelom.

Ak sa u nas bude takto stat a mesto starat o zelen, tak potom bude o com debatovat, ak nieko vypili strom, pretoze tym sposobi skodu. Aku skodu sposobim ja teraz komu, ked hoci aj hned zoberiem pilku a vypilim ktorykolvek strom v Bratislave? Myslite si, ze magistrat skutocne niekedy niekoho posle, aby ten strom (pravdepodovne naletovy, ved aky iny v BA) naozaj dosadil? Ak ano, tak potom suhlasim s tym, ze vznikla skoda.
IMG_3509.jpg  
IMG_3495.jpg  
IMG_3499.jpg  
IMG_3478.jpg  
IMG_3468.jpg  

IMG_3467.jpg  
IMG_3465.jpg  
IMG_3516.jpg  
IMG_3515.jpg  
IMG_3483.jpg  

IMG_3480.jpg  
IMG_3462.jpg  
1/1
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať