Zavrieť

Porady

Dávky v hmotnej núdzi

Som slobodná mamička, študentka denného štúdia na vysokej škole. Bývam s maminou a nezaopatreným bratom v jednej domácnosti. Chcem sa spýtať či nemám nárok na dávky v hmotnej núdzi alebo na príspevok na bývanie....teda či mám nárok na nejaké dávky ako matka a nezaopatrené dieťa zároveň. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Zuhaj Pozri príspevok
    Mám 23 rokov dieťa sa mi má narodiť každú chvílu, nemam a nebudem mať stanovenú výšku výživného na dieťa a o sociálne štipendium som zatial nežiadala
    OD pôrodu Ti bude patriť rodičovský príspevok vo výške 194,70 eur + prídavok na dieťa + kedže študuješ na dennej forme tak môžeš požiadať UP aby prídavok na teba vyplácal priamo tebe . Tj. dokopy 235 eur mesačne budeš mať.

    A od otca výživné žiadaj, a nezabudni aj na náklady a príspevok na výživu nevydatej matke ... od otca.
    AK nechce priznať otcovstvo treba ísť na súd.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Príspevok na výživu a úhradu niektorých nákladov nevydatej matke

    § 74 zákona o rodine.....
    (1) Otec dieťaťa, za ktorého matka dieťaťa nie je vydatá, je povinný najdlhšie po dobu dvoch rokov, najneskôr odo dňa pôrodu prispievať matke primerane na úhradu jej výživy a poskytnúť jej príspevok na úhradu nákladov spojených s tehotenstvom a pôrodom.
    (2) Súd môže na návrh tehotnej ženy uložiť mužovi, ktorého otcovstvo je pravdepodobné, aby poskytol vopred sumu potrebnú na zabezpečenie jej výživy podľa odseku 1, príspevok na úhradu nákladov spojených s tehotenstvom a pôrodom a sumu potrebnú na zabezpečenie výživy dieťaťa po dobu, počas ktorej by žene patrila materská dovolenka podľa osobitného predpisu.15)
    (3) Právo žiadať príspevok na úhradu nákladov spojených s tehotenstvom a pôrodom podľa odseku 1 sa premlčí uplynutím troch rokov odo dňa pôrodu.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Koľko máš rokov? Koľko má tvoje dieťa?
    Poberáš rodičovský príspevok? Máš súdom určenú výšku výživného od otca dieťaťa?

    Zuhaj je offline (nepripojený) Zuhaj

    Zuhaj
    Mám 23 rokov dieťa sa mi má narodiť každú chvílu, nemam a nebudem mať stanovenú výšku výživného na dieťa a o sociálne štipendium som zatial nežiadala

    Dávky v hmotnej núdzi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.