Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnosti...kolko?

Dobrý deň,
chcela by som poradit, ohladom výšky v podpore nezamestnanosti aj ked sa ma to bude týkat az za rok aj pol...ale stále rozmýšlam, že z akého základu sa mi bude počítat podpora v nezmestnanosti, či to bude počítané za roky odpracované ešte u zamestnávatela, alebo vlastne dostanem len nejaku minimálnu podporu?

od 17.mája 2011 som na materskej dovolenke s dvojčatami zhruba 8mesiacov..tohto času poberám rodičovský príspevok...čo bude az do 17.maja 2014

pred materskou dovolenkou som bola 15rokov zamestnaná v jednej firme..ako mi začala plýnút materská dovolenka som sa so zamestnávatelom dohodla na ukončení pracovného pomeru k 1.6.2011...bolo mi vyplatené aj odstupné...z čoho sa mi bude rátat podpora v nezamestnanosti?dakujem za váš čas, za prečítanie a za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Už nie... lebo si bez pracovného pomeru viac ako 12 mesiacov. Si bez pracovného pomeru 16 mesiacov. Musela by si sa zamestnať na 2 roky aby Ti opätovne vznikol nárok na podporu v nezamestnanosti.

    Urobila si chybu, že si sa dohodla na skončení PP zo zamestnávateľom. Ak si tak chcela skončiť, tak trebalo počkať do skončenia RD.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Nárok na podporu Ti nevznikne, nakoľko v posledných 3 rokoch nemáš odpracované dva. Pretože Ti tvoj PP skončil k 1.6.2011, tak na podporu si mohla ísť najneskôr 31.5.2012 .
    a keby sa zamestnám trebars len na dohodu na par dni..ani v tom pripade mi nevznikne nárok na podporu v nezamestnanosti?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    olivebamboo Pozri príspevok
    a keby sa zamestnám trebars len na dohodu na par dni..ani v tom pripade mi nevznikne nárok na podporu v nezamestnanosti?
    Počas poberania rod.príspevku ti trvá poistenie v nezamestnanosti len vtedy, ak trvá pracovný pomer. Samostatné poistenie v nezamestnanosti sa dobrovolne platiť nedá, musela by si sa prihlásiť na celý balík poistenia, do skončenia RD aj tak nesplníš podmienku 730 dní poistenia v posledných troch rokoch.
    dakujem za odpoved aj ked ma vobec nepotesila..som to musela rozdýchatmožem este otázočku...po rodičovskej dovolenke sa budem evidovat na urade prace nebudem dostávat žiadnu podporu...
    na socialnu podporu budem mat nárok??približne v akej výške????...s partnerom nežijem v spoločnej domácnosti a na rodičovskej som s dvojčatami...plýnu mi z toho ešte nejaké dávky?
    a dalsia otázka...možem z uradu práce požiadat o podnikatelký prispevok?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    olivebamboo Pozri príspevok
    dakujem za odpoved aj ked ma vobec nepotesila..som to musela rozdýchatmožem este otázočku...po rodičovskej dovolenke sa budem evidovat na urade prace nebudem dostávat žiadnu podporu...
    na socialnu podporu budem mat nárok??približne v akej výške????...s partnerom nežijem v spoločnej domácnosti a na rodičovskej som s dvojčatami...plýnu mi z toho ešte nejaké dávky?
    a dalsia otázka...možem z uradu práce požiadat o podnikatelký prispevok?
    nuž .... nevieme dôvody, prečo si nepočkala trošku ....
    Registrovať sa na UPSVaR nie je povinnosť - ale možnosť. Ak máš záujem o dotáciu - tak samozrejme, tú môžeš dostať len vtedy, ak budeš v evidencii UoZ - minimálne tri mesiace. Myslím, že aj nejaké zmeny v tomto budú - treba sa potom poinformovať konkrétne - kde patríš. A samozrejme - tu si pohľadaj témy k príspevku ..
    Čo sa týka dávky v hmotnej núdzi - tam sa posudzuje príjem a majetok spoločne posudzovaných osôb - pozri tuto ako, že či by ti vyšlo? http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    olivebamboo Pozri príspevok
    dakujem za odpoved aj ked ma vobec nepotesila..som to musela rozdýchatmožem este otázočku...po rodičovskej dovolenke sa budem evidovat na urade prace nebudem dostávat žiadnu podporu...
    na socialnu podporu budem mat nárok??približne v akej výške????...s partnerom nežijem v spoločnej domácnosti a na rodičovskej som s dvojčatami...plýnu mi z toho ešte nejaké dávky?
    a dalsia otázka...možem z uradu práce požiadat o podnikatelký prispevok?
    Máš stanovené výživné na deti ? Bez súdom stanoveného výživného ti dávku v hmotnej núdzi nepriznajú.

    podpora v nezamestnosti...kolko?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.