Zavrieť

Porady

náhrada mzdy - účasť na pohrebe

Naštudovala som si predošlé príspevky ohľadom pohrebov a náhrad, ale chcela by som si u vás múdrejších a skúsenejších poradiť:

zamestnankyňa bola na pohrebe matke svojho manžela. Nežila s nimi (tá mamička) v spoločnej domácnosti.

Podľa mňa jej patrí náhrada za deň pohrebu, lebo ide o rodiča manžela. Aj keď to v ZP nie je presne takto vymedzené, a par. 141 ods. 2 písm.d) ods.3 spomína len prarodiča alebo vnuka, môžem aj rodiča manžela zaradiť do tej istej skupiny, však?

Za deň pohrebu jej teda patrí náhrada mzdy podľa priemerného zárobku.

vopred veľká vďaka.
Pekný víkend.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    baninka
    Naštudovala som si predošlé príspevky ohľadom pohrebov a náhrad, ale chcela by som si u vás múdrejších a skúsenejších poradiť:

    zamestnankyňa bola na pohrebe matke svojho manžela. Nežila s nimi (tá mamička) v spoločnej domácnosti.

    Podľa mňa jej patrí náhrada za deň pohrebu, lebo ide o rodiča manžela. Aj keď to v ZP nie je presne takto vymedzené, a par. 141 ods. 2 písm.d) ods.3 spomína len prarodiča alebo vnuka, môžem aj rodiča manžela zaradiť do tej istej skupiny, však?

    Za deň pohrebu jej teda patrí náhrada mzdy podľa priemerného zárobku.

    vopred veľká vďaka.
    Pekný víkend.
    Podľa uvedeného §141 odst.2,písm.d bod.2:
    nárok na jeden deň na účasť na pohrebe a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb.Náhrady , tak ako píšeš podľa priemern.zárobku.
    Naposledy upravil Tweety : 24.02.06 at 09:21

    peggy je offline (nepripojený) peggy

    peggy
    Pozri si ods.2 toho istého zákona. Pracovné voľno s náhradou mzdy na jeden deň na účasť na pohrebe rodiča a súrodenca jeho manžela(manželky) a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    baninka
    Naštudovala som si predošlé príspevky ohľadom pohrebov a náhrad, ale chcela by som si u vás múdrejších a skúsenejších poradiť:

    zamestnankyňa bola na pohrebe matke svojho manžela. Nežila s nimi (tá mamička) v spoločnej domácnosti.

    Podľa mňa jej patrí náhrada za deň pohrebu, lebo ide o rodiča manžela. Aj keď to v ZP nie je presne takto vymedzené, a par. 141 ods. 2 písm.d) ods.3 spomína len prarodiča alebo vnuka, môžem aj rodiča manžela zaradiť do tej istej skupiny, však?

    Za deň pohrebu jej teda patrí náhrada mzdy podľa priemerného zárobku.

    vopred veľká vďaka.
    Pekný víkend.
    ja tam vidím v ods. 2 nasled:
    NM na účasť na pohrebe rodiča a súrodenca ako aj rodiča a súrodenca jeho manžela a na ďalší deň, ak zam-ec obstaráva pohreb
    ten ods. je nadtým, čo si uviedla TY
    :p

    baninka je offline (nepripojený) baninka

    baninka
    ja som sa v tej rýchlosti asi "prekukala" až na tretí odstavec.....toľko nepozornosti.
    ĎAKUJEM

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    baninka
    ja som sa v tej rýchlosti asi "prekukala" až na tretí odstavec.....toľko nepozornosti.
    ĎAKUJEM

    to nevadí

    náhrada mzdy - účasť na pohrebe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.