Zavrieť

Porady

Kniha jázd - cestovné u neplatcu DPH

Dobrý deň potrebovala by som poradiť. Mám s.r.o. ktorá je neplatca DPH má v majetku auto, ktoré využíva na podnikanie a nosí i bločky o tankovaní. Doteraz tam nebola robená kniha jázd. Môžem aj tak dať všetky bločky z tankovania v 100% výške do nákladov alebo ako to mám spraviť. Som ešte len začiatočníčka a nestretla som sa s tým.

Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzipe Pozri príspevok
    Dobrý deň potrebovala by som poradiť. Mám s.r.o. ktorá je neplatca DPH má v majetku auto, ktoré využíva na podnikanie a nosí i bločky o tankovaní. Doteraz tam nebola robená kniha jázd. Môžem aj tak dať všetky bločky z tankovania v 100% výške do nákladov alebo ako to mám spraviť. Som ešte len začiatočníčka a nestretla som sa s tým.

    Veľmi pekne ďakujem.
    Ak nie je vedená kniha jázd, nemôžeš uplatniť 100%, iba 80%.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    zuzipe Pozri príspevok
    Dobrý deň potrebovala by som poradiť. Mám s.r.o. ktorá je neplatca DPH má v majetku auto, ktoré využíva na podnikanie a nosí i bločky o tankovaní. Doteraz tam nebola robená kniha jázd. Môžem aj tak dať všetky bločky z tankovania v 100% výške do nákladov alebo ako to mám spraviť. Som ešte len začiatočníčka a nestretla som sa s tým.

    Veľmi pekne ďakujem.
    Pokiaľ od začiatku roka sa dávali bločky za tankovanie v 100 % výške do N, tak ti neostáva nič iné, len pokračovať takto do konca roka a urobiť knihu jázd aj spätne od začiatku roka.

    zuzipe je offline (nepripojený) zuzipe

    zuzipe
    Veľmi pekne ďakujem a keby to bolo uplatcu DPH tiež sa to dá takto alebo nie a podľa akého paragrafu?moc ďakujem

    Kniha jázd - cestovné u neplatcu DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.