Zavrieť

Porady

Dohodár vs. zamestnanec vs. živnostník

Dobrý deň.
Chcela by som vedieť, ako to bude vyzerať v platení odvodov-poistení-dane, proste koľko by platil zamestnávateľ a koľko ja v tomto príklade.....čistá mzda 700€.....ako to bude u dohodárov r.2013, ako pri prac.zmluve a ako keby som si založila živnosť.....Ďakujem veľmi pekne....Petra
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Od 1.1.2013 budú pltiť dohodári, rovnako ako doteraz zamestnanci, ak pôjde o pravidelný príjem, odvody z hrubej mzdy.

    Ak si založíš živnosť, budeš minimálne do 31.12.2014 platiť preddavky na zdr.poistenie z minim.vymer.základu - pri príjme ktorý uvádzaš, počítaj s nedoplatkom v RZZP.
    Povinným platitelom odvodov do SP sa staneš od 1.7.2014.

    pestra je offline (nepripojený) pestra

    pestra
    Ďakujem.
    A môžte mi niekto vypočítať, koľko bude musieť platiť môj zamestnávateľ, ak by som mala 700€ v čistom? Takže teraz bude jedno, či som na dohodu alebo na zmluvu? Ďakujem...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pestra Pozri príspevok
    Ďakujem.
    A môžte mi niekto vypočítať, koľko bude musieť platiť môj zamestnávateľ, ak by som mala 700€ v čistom? Takže teraz bude jedno, či som na dohodu alebo na zmluvu? Ďakujem...
    Mzdovú kalkulačku pre rok 2013 nájdeš tu (nekontrolovala som správnosť výpočtu)

    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...ET92qHD2WmHCkw

    Aby si dosiahla v čistom 700€ pri podpísanom Vyhlásení k zdaňovaniu príjmov musí byť tvoja hrubá mzda 915€
    - odvody zamestnanca (SP,ZP) 122,61€
    - preddavky na daň, ktorá je strhnutá zamestnancovi a na DU ju odvedie zamestnávatel 91,40€
    - odvody zamestnávatela (SP,ZP) 322,07€+122,61€, ktoré strhne tebe

    Dohodár vs. zamestnanec vs. živnostník

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.