Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ivana67 Pozri príspevok
    iba som to pocula. musim suhlasit s vyskou dedicstva,ktoru pyta brat?
    brat si nemôže pýtať žiadne dedičstvo - jemu to zo zákona patrí. Ak ste dvaja súrodenci - tak fifti-fifti.
    Ale ak sa dohodnete - že ty si zaslúžiš viac - a on aj bude súhlasiť, tak to je už iná káva - môžte urobiť priamo pri dedičskom konaní.
    - aj všetko môže ostať tebe .. ak bude dohoda.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivana67 Pozri príspevok
    pocula som, ze by som mala mat narok na vyssiu cast dedicstva,i ked otec nezanechal zavet.
    A kde si to počula? Dediči dedia zo zákona rovnakým dielom.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivana67 Pozri príspevok
    iba som to pocula. musim suhlasit s vyskou dedicstva,ktoru pyta brat?
    Už bolo dedičstvo?

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    no keď je dom drahý tak pýta veľa, alebo skúša koľko peria pustíš, daj dom ohodnotiť, aj tak to bude notár asi žiadať, a keď sa nedohodnete, tak mu budeš v primeranej čiastke dom splácať, možno sa dočká, vo vyplacánej hodnote domu by malo byť zohľadnené či si bývala a prispievala na chod domácnosti, opravu a údržbu domu, aj opatrovanie niečo stojí, zarátaj mu aj zdvihnuté lístie.

    ivana67 je offline (nepripojený) ivana67

    ivana67
    ved hej,viem ze patri. ani som neratala s tym, ze vsetko by malo ostat iba mne,no to, co si on pyta....paneboze, ako od cudzieho.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ivana67 Pozri príspevok
    ved hej,viem ze patri. ani som neratala s tym, ze vsetko by malo ostat iba mne,no to, co si on pyta....paneboze, ako od cudzieho.
    nuž - to už záleží na vzťahoch .. tak ale skús zdokladovať všetky svoje výdavky (ako je v predchádzajúcom príspevku písané) - predložiť bratovi - no a pokúsiť sa dajako rozumne dohodnúť.

    ivana67 je offline (nepripojený) ivana67

    ivana67
    nemyslim si,ze by bol az taky drahy. neviem,nemam s tym skusenosti. je to asi 45rocny,klasicky stvorec.3 izby, prislusenstvo. bez akejkolvek opravy od postavenia. no brat vykrikuje, ze mne otec platil energie, co je uplna blbost!!! ocko platil,cca120 e,plyn,ale nedaval nic do domacnosti.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    ivana67 Pozri príspevok
    nemyslim si,ze by bol az taky drahy. neviem,nemam s tym skusenosti. je to asi 45rocny,klasicky stvorec.3 izby, prislusenstvo. bez akejkolvek opravy od postavenia. no brat vykrikuje, ze mne otec platil energie, co je uplna blbost!!! ocko platil,cca120 e,plyn,ale nedaval nic do domacnosti.
    Skús navštíviť realitku vo svojom okolí a opýtať sa po čom by sa dal predať dom. Alebo pozrieť na nete v tvojom okolí domy za koľko sa predávajú. Všímaj si dlhšie tieto realitné stránky http://www.topreality.sk/ lebo môžu byť tam domy a nehnuteľnosti nadhodnotené " ležiaky " aby si sa neorientovala podľa tých nadhodnotených cien.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.