Zavrieť

Porady

Excel

Robím tabuľky v exceli.

Potrebujem formátovať bunky. Chcem, aby bol formát m3á. Neviem, ako to mám pridať. Poradí mi nietko?

Ked to napíšem do bunky, tak s tým nemôžem dalej pracovať so vzorcami.

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    skúsila som ti to urobiť..aby si videla...ako to je...
    ide potom aj násobiť ďalší stĺpec touto formáciou
    • File Type: xls m3.xls (13.5 KB, 177 videní)

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    AntekaK Pozri príspevok
    Ahojte, prosím Vás poradíte mi? Možno to tu niekde aj je, ale potrebujem to dosť súrne.
    Robím tabuľku, v ktorej je zoznam osôb, rodné čísla. Mám problém so stĺpcom
    rodných čísel, zadávam rodné čísla osôb narodených v roku 2000, majú prvé čísla rodného čísla 00. Neviem ako si mám nastaviť formát bunky, keď číslo napíšem, nuly sa stratia. Napríklad 0054227956 a zostane mi 542227956.
    Veľmi pekne ďakujem a želám pekný deň.
    Naformatuj si bunky ako text.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    AntekaK Pozri príspevok
    Ahojte, prosím Vás poradíte mi? Možno to tu niekde aj je, ale potrebujem to dosť súrne.
    Robím tabuľku, v ktorej je zoznam osôb, rodné čísla. Mám problém so stĺpcom
    rodných čísel, zadávam rodné čísla osôb narodených v roku 2000, majú prvé čísla rodného čísla 00. Neviem ako si mám nastaviť formát bunky, keď číslo napíšem, nuly sa stratia. Napríklad 0054227956 a zostane mi 542227956.
    Veľmi pekne ďakujem a želám pekný deň.
    Treba zmeniť formát bunky a to v záložke Number z ponuky Categories vybrať namiesto General alebo Number Text.

    Dá sa ešte formátovať aj cez Custom, ale to je ťažšie. Skús najprv ten Text, tak by ti mali zostať nuly. Nevýhodou je, že s takým údajom potom excel pracuje ako s textom, nie ako s čislom, ale s RČ asi žiadne výpočty robiť nebudeš.

    JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

    JanaSys
    Skús napísať viac. Vo formáte bunky si môžeš zvoliť vlastný formát, ale keď tam napíšeš "m"3"á", tak v bunke bude svietiť m3á ale hodnota bude to, čo si tam zadala napr.555. To si chcela?
    Skúšala som to použiť vo vzorci (počíta s hodnotou 555), ide to, ale pozor - aspoň môj Excel chce za mňa rozmýšľať, tak mi automaticky nastaví formát ako má bunka, ktorú mám vo vzorci. Stači sa na vzorec nastaviť, dať formát bunky a skontrolovať formát. Musí tam byť číslo alebo niečo podobné.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem janka, ja potrevujem toto.

    potrebujem aby mi za číslom písalo m3. Tak ako píše napr. Sk. Ked to zadám do "vlastné", tak mi to napíše, že program nemôže použiť daný číselný kód.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ajacik a musíš to m3 vpísať do tej istej bunky? Nemôžeš využiť susednú bunku? Myslím len pre to, aby Ti to teda len tlačilo to, čo potrebuješ. Rátať bude už len s tou bunkou, kde sú čísla. Hm?

    hron je offline (nepripojený) hron

    hron
    ajacik
    dakujem janka, ja potrevujem toto.

    potrebujem aby mi za číslom písalo m3. Tak ako píše napr. Sk. Ked to zadám do "vlastné", tak mi to napíše, že program nemôže použiť daný číselný kód.
    Treba pred neciselne znaky vlozit znak opacne lomitko \ napr.
    #.#0 \ \m3 vtedy napise cislo konciace na nulu, medzeru a m3

    JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

    JanaSys
    Tak už Ti poradili. Je to rovnaké ako s Sk, len miesto Sk napíšeš m3. Pozri sa na to v tom exceli čo je vyššie, alebo priamo v špeciálnych funkciách ako to vyzerá s Sk.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem, dakujem všetkým.

    krásny slnečný víkend

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Robí sa to aj takto # ##0" m3" všetko to čo je v úvodzovkách sa ti zobrazí presne tak ako je to v úvodzovkách

    DrakMan je offline (nepripojený) DrakMan

    DrakMan
    Môžete urobiť aj bez formátovania bunky.
    Príklad: zobral som m3.xls z príkladu vyššie. V B1 máte číselnú hodnotu "125", chcete do d1 preniesiete túto hodnotu s "m3a" nasledovne: '=+B1&" m3a"'. Úvodzovky ' sú len na ohraničenie vzorca, tie nepíšte.
    Môžete túto funkciu aj "ukotviť" nasledovným spôsobom:
    Do bunky G1 uvediete hodnotu 'm3a", potom vzorec napíšete nasledovne:
    '=+B1&" "&G1'
    Ak chcete tieto hodnoty kopírovať, potom ešte musíte zamedzit presunu odkazu, čiže absolútne odkazovanie: '+B1&" "&$G$1'
    Asi som napísal zložito, ale vyskúšajte.

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Ahojte, prosím Vás poradíte mi? Možno to tu niekde aj je, ale potrebujem to dosť súrne.
    Robím tabuľku, v ktorej je zoznam osôb, rodné čísla. Mám problém so stĺpcom
    rodných čísel, zadávam rodné čísla osôb narodených v roku 2000, majú prvé čísla rodného čísla 00. Neviem ako si mám nastaviť formát bunky, keď číslo napíšem, nuly sa stratia. Napríklad 0054227956 a zostane mi 542227956.
    Veľmi pekne ďakujem a želám pekný deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.