Zavrieť

Porady

spotrebné dane

Ahojte, vie mi niekto poradiť ohľadne spotrebných daní, sme malá prevádzka poskytujúca reštauračné služby,podávame alko i nealko, ako podať DP o spotrebe vína,tabaku,liehu ......atd mám v tom trochu nejasno, je k tomu niekde nejaký "návod na použitie"???????
súrne dík.....
Usporiadat
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Na www.sk-dane som nasla tlacivko "oznamenie o vyrobe,prijme a predaji......". Je to 5-strankove oznamenie ale mudra niesom ani trosku. A neviem si to ani v praxi predstavit ako to budem kazdy mesiac realizovat. Poprosila by som kazdeho kto nieco o tom vie nech sa vyjadri. Prosim, prosim..... Dakujem
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Andrea má na mysli prílohu č.1 k vyhláške č.231/2004, ktorou sa ustanovujú vzory tlačív oznámení o výrobe, príjme, výdaji a predaji liehu...na základe zákona č.105/2004 o spotrebnej dani z liehu.

Preštuduj si hlavne §44 oznamovacie povinnosti
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Ak chcete tlačivá na daňové priznania: Skúste si pozrieť Finančný spravodajca č. 6/2004
Je aj tu na porade:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=160
pod zákonmi k dani z príjmu

V tom finančnom spravodajcovi je aj poučenie na vyplnenie...
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Chcela by som vas poprosit este k tym spotrebnym daniam : nomenklatúra 2207 a 2208 t.j. obsah alkoholu viac ako 1,2% objemu. konkrétne to znamena, že tu patri: ...................................... neviem čo? Ďakujem - neznalec alkoholu.
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
stiahol som ti z colného sadzobníka všetok alkohol, ktorého sa týka tá evidencia. Nakoľko sa to konvertovalo z html stránky do txt, je to trochu natlačené, ale dá sa z toho vyrozumieť o čo ide
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
ak by mal niekto záujem si bližšie pozrieť colný sadzobník, uvádzam tu naň odkaz:

http://poprad.colnasprava.sk
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Juko si super.Velmi si mi pomohol. Dakujem
0 0
Anulienka Anulienka

Anulienka je offline (nepripojený) Anulienka

Čaute, tlačivá sú vo Vyhláške č. 231/2004 - stiahnete si ich zo zbierky- originály nemajú. Číslo Colného úradu pre Trenčín je 6601, ostatné čísla si zavolajte na príslušný Colný úrad - oddielenie spotrebnej dane z liehu. Registračné číslo sa zatiaľ nevypisuje. / ešte ich nemajú, pýtala som sa osobne povedali, že sa zatiaľ nemá vypisovať / Stav zásob - 3. stĺpec - pozor je tam počiatočný stav,ale aj konečný stav v mesiaci. Príjem liehu - vypisujete VŠETKY NÁKUPY !!! Predaj liehu v SBL - odberateľ je v prípade obchodu a reštaurácie - zákazník- vypisujete len slovo zákazník. A píše sa aj predaj 0,2 litra - ak predáte s fľaše napr. 2 panákov. Kto to vymyslel je ......, lebo v tých veľkých prevádzkách sa zbláznia. A dajte si dobre pozor, aby ste si interne poznačili , ktorými faktúrami, pokl. dokladmi máte podložené zásoby. Lebo budú chodiť na kontroly ako besný. až budete chcieť ešte niečo vedieť napíšte.
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Anulienka, tyka sa to len "tvrdeho alkoholu" a co vino a pivo to tam nejde do toho tlaciva vsak.?.

Prijemnu trpezlivu pracu prajem.
0 0
Anulienka Anulienka

Anulienka je offline (nepripojený) Anulienka

Víno nie, ani pivo, ale alkohol nad 22% t.j. asi dáke vermuty by tam už patrili. A píše sa tam obchodný názov alkoholu - čiže taký aký je na fľaši napr. Imperátor brandy - a nie iba brandy.
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Tych 22% je tutovka? Urcite tam nepatri 21%,18%?? Dakujem, pekny den.
0 0
Anulienka Anulienka

Anulienka je offline (nepripojený) Anulienka

100 percent - máš to v § 4 zákona 105/2004.
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
§ 4 ods. 2 pism.a) sa hovori, ze viac ako 1,2% objemu ?
Som z toho .... alebo si to zle vysvetlujem ?Anulienka prosím vyjadri sa čo si mysliš?
Naposledy upravil andrea : 02.06.04 at 12:05
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Prosim o vyjadrenie sa k tlacivku - Oznamenie o vyrobe, prijme a predaji..........liehu> uz to niekto vyplnoval? ak ano - davali ste tam vsetok alkohol? Okrem vina a piva, ale z predchadzajucich prispevkov uz niesom si ista ci tam nejde aj liker (zaujima ma %). Prosim o nazor...
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
pred chvíľou som napísal odpoveď a niekam sa mi zapatrošila, tak znova.
Chcel by som poopraviť Anulienku. Do výkazov alkohol skupiny 2007 a 2008 nad 1,2% a skupiny 2004,2005 a 2006 čiže víno, vermut, mušty s obsahom nad 22%. Aký alkohol patrí do tej ktorej skupiny som priložil ako prílohu do predošlej odpovede.
Pre zhrnutie: alkohol a likéry áno, Garone a podobné nad 22% áno, vína /vrátane šampanského/, pivá a spol. pod 22% nie.
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Juko vdaka, to som potrebovala vediet. Lebo zakon hovori o 1,2%. Tak teraz mi je jasne. Bola som pomylena tymi 22%., ktoré uviedla Anulienka.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
juko
pred chvíľou som napísal odpoveď a niekam sa mi zapatrošila, tak znova.
hmm, odpoved sa nezapatrosila, ale prisla mi ako nahlásený príspevok, čiže ste namiesto tlačidla odpovedať stlačili talčidlo "nahlás"....
Tlačidlo nahlás slúži na nahlasovanie nevhnodných príspevkov, príspevkov porušujúcich pravidlá, prípadne príspevkov umiestnených mimo zamerania porady v ktorej sa nachádza...
0 0
EFA EFA

EFA je offline (nepripojený) EFA

V Hosp. novinách z 29.4.2004 (v článku Kontrola predaja liehu bude miernejšia) hovorca Min. financií Papánek povedal, že vznikla dohoda so Zväzom obchodu a obchodníci budú posielať hlásenia v skrátenej podobe (bude tam len nákup liehu v spotrebiteľskom balení, nie predaj) Mala by tomu predchádzať novela zákona o spotrebnej dani z liehu. Zatiaľ nevyšla, ani vzor skráteného hlásenia. Má o tom niekto bližšie informácie? Do podania hlásenia sú ešte 3 týždne !!
0 0
Anulienka Anulienka

Anulienka je offline (nepripojený) Anulienka

No k tomu alkoholu - priamo to mám z Colnej správy - alkohol tam ide tak ako uvádza JUKO, čiže nie nad 22 , ale aj napr. 18 percentný likér - napr. čokoláda.Predaj sa uvádza nasledovne - v reštauráciii až keď je predaná celá fľaša - napíše sa ten dátum predaja keď je už celá predaná. Pozor vo finančnom spravodaji sú niektoré veci chybne - upozornili ma na CÚ. Anulienka
Naposledy upravil Anulienka : 08.06.04 at 08:47
0 0
Anulienka Anulienka

Anulienka je offline (nepripojený) Anulienka

O skrátenej verzii mi ani ešte nehovorili. Anulienka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať