Zavrieť

Porady

Príspevok na bývanie

Dobrý deň, mám 20 rokov, som vedená na úrade práce, a práve som sa odsťahovala do bytu, čiže už nežijem s matkou, ale živím sa sama. Mám od úradu práce nárok na príspevok na bývanie?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Cajicek21 Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Moja matka mi zomrela 14.11.2012 a zostal som sam v rodinnom malom dome. Chcem sa spýtať, či mám nárok na príspevok na bývanie? Ale nie som evidovaný na úrade práce! Zdravotné si platím...
    Zaeviduj sa na UP, ako uchádzač o zamestnanie. Nebudeš musieť platiť odvody do ZP ak samozrejme nie si SZCO s príspevkom na podnikanie to bude potom oveľa horšie.

    Ak budeš zaevidovaný na UP, požiadaj o dávku v hmotnej núdzi a o príspevok na bývanie. Dávka je 60,50 €, príspevok na zdrav. starostlivosť 2 € a príspevok na bývanie 55,80 € teda spolu z UP môžeš dostať 118,30 eur.
    A držím palec pri hľadaní práce.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    buchač Pozri príspevok
    ...a popri tom si môžeš aj na dohodu zarobiť ...
    Fušky ani nespomínam ...nejaké brigády , veď aj to sú love ...
    Alebo ...

    http://www.porada.sk/t140934-p101-on...ml#post2189843
    Ak zarobí na dohodu, tak mu tú dávku v hmotnej núdzi budú krátiť. Ak fušky ... a zakryjeme všetky oči tak nie. Ale u neho je dôležité nájsť skoro dáku robotu a aby sa ako tak pretlkol a mal aký taký príjem tak treba požiadať o dávku v hmotnej núdzi a ostatné príspevky.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Hm.. no určite by mala požiadať o dávku v hmotnej núdzi a tie príspevky čo som písala, a tiež ak by jej priznali tak môže ísť na PN, a počas PN bude dostávať aj ten posledný príspevok. Nemá čo stratiť žiadosťou o dávku a príspevky.
    S tým výživným je to blbé.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    platíš nájomné, úhrady za energie a si vedená na ÚP? aký iný príjem máš?

    Cajicek21 je offline (nepripojený) Cajicek21

    Cajicek21
    Dobrý deň.

    Moja matka mi zomrela 14.11.2012 a zostal som sam v rodinnom malom dome. Chcem sa spýtať, či mám nárok na príspevok na bývanie? Ale nie som evidovaný na úrade práce! Zdravotné si platím...
    Valcake ..to je ono..Cajícek..a teraz čakaj a buď trpezlivý..ešte rozpisuj svoju situáciu viac..

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Cajicek21 Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Moja matka mi zomrela 14.11.2012 a zostal som sam v rodinnom malom dome. Chcem sa spýtať, či mám nárok na príspevok na bývanie? Ale nie som evidovaný na úrade práce! Zdravotné si platím...
    si dobrovoľne nezamestnaný?

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    Dobrý deň.
    Chcela by som sa spýtať, či má 37 ročná rozvedená tehotná žena, ktorá má ešte doma dve školopovinné deti nárok na príspevok na bývanie ? Je evidovaná na úrade práce, dávku v hmotnej núdzi nepoberá. Jej príjem je 130,00 EUR-výživné + rodinné prídavky.
    Bola by som veľmi rada, ak by niekto niečo vedel na túto tému.

    Ďakujem
    Naposledy upravil tacasina : 29.11.12 at 07:07 Dôvod: doplnenie textu

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    tacasina Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Chcela by som sa spýtať, či má 37 ročná rozvedená tehotná žena, ktorá má ešte doma dve školopovinné deti nárok na príspevok na bývanie ? Je evidovaná na úrade práce, dávku v hmotnej núdzi nepoberá. Jej príjem je 130,00 EUR-výživné + rodinné prídavky.
    Bola by som veľmi rada, ak by niekto niečo vedel na túto tému.

    Ďakujem
    Má vlastný byt? Prečo nepožiadala o dávku v hmotnej núdzi?

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    Býva v nájomnom byte a deti majú 19 a 14 rokov. Na dávku v hmotnej núdzi vraj nárok nemá.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    tacasina Pozri príspevok
    Býva v nájomnom byte a deti majú 19 a 14 rokov. Na dávku v hmotnej núdzi vraj nárok nemá.
    A to jej kto povedal? Že nemá nárok na dávku v hmotnej núdzi.

    Dávka v hmotnej núdzi pre rodiča a až 4 deti ... 115,10 eur
    príspevok na zdrav. starostlivosť 2e/osoba ....... 6 eur
    príspevok pre tehotnú ak chodí na kontroly ....... 13,50 eur
    1 dieťa ešte plní povinnú školskú dochádzku ..... 17,20 eur
    platí nájom ...príspevok na bývanie ................. 89,20 eur
    ak by šla na PN tak ochranný príspevok ........... 34,69 eur
    spolu .................................................. ..... 275,69 eur

    Kedže má výživné 130 e.. tak to sa jej odráta .. a ostane jej nárok na dávku v hmotnej núdzi s príspevkami vo výške 145,69 eur mesačne.

    Kto jej hovoril, že nemá nárok?

    http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226

    Ak by nebola na PN tak má nárok na doplatok vo výške 111 eur.

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    Tak to veru je pecka.....u nás na úrade jej stále hovoria, že nárok žiadny nemá. Budem sa do toho musieť obuť ja.

    Ďakujem Ti veľmi pekne za odpoveď, pomohla mi.

    Nebude to tým, že je ex manžel tam má stále trvalý pobyt ? A 19 ročný syn ešte tiež navštevuje školu.
    Naposledy upravil tacasina : 29.11.12 at 07:48

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Nie je začo, ešte môže byť problém že môžu chcieť od nej či žiadala o výživné od bývalého manžela ak je menej ako 5 rokov rozvedená.
    A samozrejme výpočty sa zmenia ked začne poberať materskú alebo rodičovskú ... kedže nepíšeš nič bližšie. A ak je na PN zo zamestnania, a dostáva PN platenú v ochrannej lehote tak tiež nárok na dávku v hmotnej núdzi nevzniká.

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    Výživné jej ex platí pravidelne každý 3 mesiac, takže 2 mesiace nič a 3 mesiac 130 EURO - žiadny pravidelný príjem. Už naňho podala i trestné oznámenie pre dlh 2000 EURO na výživnom a taktiež exekúciu. Lenže oficiálne žiadny príjem nemá, takže nič z toho nie je. Na náhradné výživné nárok nemá, keďže ex dodržuje podmienku neplatenia výživného 3 mesiace po sebe-dobre vie, čo by to znamenalo, lebo už má podmienku- išiel by do basy. Nemocenské nedostáva, lebo je už 8 rokov nezamestnaná a 3 roky rozvedená. Dieťa sa má narodiť v marci 2013. Výživné od manžela nemá, nakoľko nemá oficiálny príjem....ale vieme, že robí v Rakúsku načierno.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Xanti Pozri príspevok
    Zaeviduj sa na UP, ako uchádzač o zamestnanie. Nebudeš musieť platiť odvody do ZP ak samozrejme nie si SZCO s príspevkom na podnikanie to bude potom oveľa horšie.

    Ak budeš zaevidovaný na UP, požiadaj o dávku v hmotnej núdzi a o príspevok na bývanie. Dávka je 60,50 €, príspevok na zdrav. starostlivosť 2 € a príspevok na bývanie 55,80 € teda spolu z UP môžeš dostať 118,30 eur.
    A držím palec pri hľadaní práce.
    ...a popri tom si môžeš aj na dohodu zarobiť ...
    Fušky ani nespomínam ...nejaké brigády , veď aj to sú love ...
    Alebo ...

    http://www.porada.sk/t140934-p101-on...ml#post2189843

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Xanti Pozri príspevok
    Ak zarobí na dohodu, tak mu tú dávku v hmotnej núdzi budú krátiť. Ak fušky ... a zakryjeme všetky oči tak nie. Ale u neho je dôležité nájsť skoro dáku robotu a aby sa ako tak pretlkol a mal aký taký príjem tak treba požiadať o dávku v hmotnej núdzi a ostatné príspevky.
    Nechajme slovíčka na pokoji ...možnosti sú...

    Len treba vedieť a chcieť ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.