Zavrieť

Porady

Tehotná, nezamestnaná, sloboná

Dobrý deň.

Chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Mám 24 r., som tehotná, 2 roky evidovaná na úrade práce, rok pracujem na dohodu a pol roka vykonávam absolventskú prax, ktorá mi teraz končí. mám možnosť zamestnať sa u priateľa, lenže 270 dni pracovať už nestihnem kedže termín pôrodu mám v júny, takže materskú asi nedostanem. Keby som sa zamestnala aspoň na jeden mesiac a potom by som išla na rizikové tehotenstvo vyplácala by mi sociálka nejakú PN? Vo februári budem mať 25 rokov, potom by som mohla žiadať o dávku v hmotnej núdzi, teda pokiaľ by som sa teraz nezamestnala? Kedy by som mohla požiadať o rodičovský príspevok?

Prosím o akúkoľvek radu, neviem či sa mi oplatí zamestnať alebo nie? Alebo čo mám robiť????

Ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pre nárok na nemocenské zo zamestnania nemusíš mať splnenú podmienku 270 dní nem. poistenia. Ak však PN-ka vznikne do 90 dní od vzniku prac.pomeru, nárok na nemocenské budeš mať len z min. vymer. základu (prvé 3 dni 25 %, od 4. dňa 55 % denného vymer.základu).

    Nárok na rod.príspevok ti vznikne od mesiaca, v ktorom sa dieťa narodí.

    Tehotná, nezamestnaná, sloboná

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.