Zavrieť

Porady

pozor podvodnicka Mercy Packwood !!!!!

Pozor na podvod. Predaval som Nikon D80 s objektivom za 365e na bazosi. Prisla mi ponuka z USA od Mercy Packwood, ze mi zaplati 310 za fotak + 40 postovne, dokopy teda 350, ja jej pisem, ze cenu, max znizim na 350 + postovne, teda ked som sa inf. na poste postovne cca 25e a teda 375eur ze nech mi posle. Suhlasila s 370 a vypytala si cislo uctu, nazov banky, a ine identifikacne udaje. Bolo mi aj podozrive, ze preco za taku cenu chce fotak skrz pol sveta vlacit, ale ked som to kukal na ebay a pod. strankach, ceny neboli o moc ine ako som ponukal. Tak sme sa dohodli, ze ona spravi rezervaciu fin. prostriedkov na ucet a ze ked jej ja poslem tracking number, tak potom peniaze na moj ucet uvolni. Prisla mi aj behom par hodin notifikacia z banky: Smile Bank (tu som si samozrejme tiez zkontroloval, ci existuje), ze na moj ucet je pozadovana suma rezervovana a ze po obdrzani tracking number a po overeni mi financne prostriedky pridu na ucet, samozrejme medzitym som s nadejnou nakupujucou pisal mnozstvo mailov, aby som si overil ci je skutocnou osobou, poslala mi aj adresu, googlil som ju (vsetko som hladal v ramci moznosti na mobile), aj ked mi googel vyhodil len rovnake priezvisko, ale adresa sa zhodovala s adresou dorucenia. Toto vsetko sa zacalo 3.11. Rozhodol som sa teda, ze idem do toho (mam a sebou 30 uspesnych obchodov na ebay, cca 10 predajov na bazosi v ramci Slovenska, par zasielok do CR, asi som sa naucil doverovat ludom na nete) 7.11 som skocil na postu, odoslal balik, poslal som mailom tracking number aj zaujemkini aj do Banky Smile Bank. Behom par hodin mi prisli odpovede, od kupujucej, ze vsetko je ok a ze peniaze su uz na ceste na moj ucet, z jej banky, ze peniaze boli uvolnene a budu pripisane na moj ucet do 24hod. Cakal som do piatku a ked peniaze nechodili, zacal som bombardovat mailami aj kupujucu aj banku, kupujuca sa ma snazila najskor ukludnit, ze peniaze su na ceste, len nech cakam, potom, ze musim zaplatit nejaky poplatok. Prisla mi zrazu z banky notifikacia, ze mja platba nemoze byt uskutocnena, lebo pre zahranicne platby je minimalna suma 500eur a ja mam transakciu za 370, tak nech poslem na jej ucet tych 130, a oni ze mi poslu. 500. Zrazu sa vyskytol ucet 3. osoby, s adresou v Nigerii na ktoru mam poslat tych 130, ze to je daky agent a bla bla bla... Uz mi bolo uplne jasne, ze som naletel. Napisal som Mercy mail, ze je mi jasne, ze je podvodnicka, ze budem kontakotvat policiu v USA, ze rozvlacim jej meno na vsetkych forach co poznam, s tym ze je pdovodnicka a ze okamzite stornujem zasielku, ale na poste mi povedali, ze zasielka je uz mimo SR a ze nejde zrusit, tak som volal na postu do USA, tam som sa dovolal do automatu, poslal som aspon 10 mailov na USPS ale este neprisla odpoved, nasiel som si tu zenu s inym menom, ale s rovnakym priezviskom na FB, poslal je par sprav, napisal som este inej zene z toho isteho mesta s rovnakym prieviskom, ale zatial bezuspesne. Kupujuca sa ma snazila ukludnit, ze sa velmi osprvedlnuje, ze sa pokusi vyriesit tento problem cim skor a ze rozdiel potrebny na presun na moj ucet zaplati ona... Asi sa snazi urobt este par podfukov a potrebuje cisty stit. Neviem ci mam sancu sa este dockat penazi, alebo balika. Tajne dufam, ze sa zasielka rozbije (je poistena na 500e), alebo nebude dorucena a dojde s5 odkial prisla. Neviem si predstavit kolko ludi je v tom zapletenych a ako to riesia, nakolko adresa a aj meno akoze jej dcery su realne. Necakam od vas nejake vysmesne komentare, skor sa snazim varovat ostatnych.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kom0dus je offline (nepripojený) kom0dus

    kom0dus
    ako v tomto neporadím. Sám si však môžete vďaka hlúposti , naivite a chamtivosti.

    mne na Happy Bank účet pár eurášov nepošlete? Alebo cez western union? Bude mi stačiť iba suma, otázka a security kód.

    ps.
    99% sveta ani nevie, kde je slovensko, tobôž poznajú nejaký bazar, alebo bazos.

    este by som doplnil, pre vsetkých predajchtivých, pozorne preštudovať

    http://forums.ebay.com.sg/thread.jsp...adID=100000190
    http://iphonetechtips.wordpress.com/...an-buyer-scam/
    http://www.hoax-slayer.com/nigerian-scams.html#examples
    http://reviews.ebay.com/FRAUDULENT-B...00000005164513

    Naposledy upravil kom0dus : 12.11.12 at 21:38

    otepik je offline (nepripojený) otepik

    otepik
    smile bank existuje: http://www.smile.co.uk/servlet/Satel...=1023953608805
    viete, ked cez ebay kupujem veci, aj od ludi co nemaju feedbacky a vzdy mi pridu, teda aspon z USA, tak potom sa naucite amikom doverovat. Peniaze som jej ziadne neposlal, ona ma poslat mne. Chamtivy som nebol predavany fotoaparat som ani nepredaval za vyssiu cenu ako v skutocnosti bol hoden, ani som sa neulakomil na akoze prilis dobru ponuku (asi poriadne necitate, ale cenu pouziteho Nikon D80 s objektivom 50mm 1,8 som nijak nenadhodnotil, ale dal adekvatnu k veku a stavu, v cene som ponukol aj 16gB SD a brasnu, mozte si kuknut za kolko sa da predat na ebay) Viete ja ked si chcem daco kupit zo zahranicia, poznam 1000 sposobou, ako vyhladavat na inzertnych strankach tipu bazos v AUT, DE, USA a pod, preco by dotycna nemohla vygooglit Slovensky bazos a mohlo jej byt lautrt jedno kde sa Slovensko nachadza. No a este na zaver, neprosil som sa o vysmech, ale varujem ostatnych, nech sa niekto nenachyta ako ja.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Daj si do vyhladavaca tu na Porade,aj na Google tzv."nigerijske podvody"

    Najdes snad 100-ky pribehov... Priebeh viac-menej vzdy rovnky,len meno sa lisi.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    info do buducna : nezakladaj duplicity, staci prispevok napisat raz, do jednej temy. Duplicitou tu vznika chaos...

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    Mal si jej poslať kamene Podvodníčka by narazila na podvodníka

    ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

    ariadna22
    Dantess Pozri príspevok
    Mal si jej poslať kamene Podvodníčka by narazila na podvodníka
    ....to majú ale dobre vymyslené

    pozor podvodnicka Mercy Packwood !!!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.