Zavrieť

Porady

Školská jedáleň-opäť

Zdravím všetkých poraďákov. Sme MŠ so ŠJ /právna subjektivita,zriaďovateľ OcÚ/. Nastúpila som do rozpočtovky v priebehu roka 2005 a stále mám chaos v účtovaní ŠJ. V účtovaní som pokračovala tak ako to účtovala moja predchodkyňa. No nie som si tým celkom istá. Prosila by som Vás o konfrontáciu, či je účtovanie správne.

Vedúca ŠJ mi dáva vždy na konci mesiaca vyúčtovanie.Na internom doklade sú nasledovné skutočnosti:

Uhradené Fa cez účet:
- z toho za predchádzajúci mesiac 321/241
- z toho za bežný mesiac 112/241
Náklady: Normované 316/602
/Suma skutočne odobratých obedov/
Skutočné 502/112
/Skutočná hodnota spotrebovaných potravín/
Úhrada - stravné 241/316
Neuhradené potraviny v bežnom mesiaci 112/321
Banka: Poplatky 379/241
Úroky 241/379
Okrem toho ID obsahuje "Finančné čerpanie", ktoré predstavuje rozdiel medzi Normovanými a Skutočnými nákladmi a ktoré sa neúčtuje vôbec. Takisto sa neúčtoval dobropis/zľava z ceny na Fa/,ktorý nie je zahrnutý priamo vo Fa, ale príde neskôr niekedy aj v nasledujúcom mesiaci ako zľava z viacerých Fa /to som zistila až teraz, na ID nebol vôbec uvádzaný/.
Na účet ŠJ chodia iba úhrady za potraviny, réžia ide priamo na príjmový účet.
Ako to je v prípade vlastných zamestnancov čiže zamestnancov MŠ a ŠJ, aké je účtovanie?
Prosím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Školská jedáleň-opäť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.