Zavrieť

Porady

retazove tehotenstvo

Prosim vas, a ako je to v pripade retazoveho tehotenstva? 29. maja mam termin porodu. Docitala som sa, ze v pripade dalsieho tehotenstva sa ako vymeriavací základ bude brat posledná hrubá mzda zamestnankyne pred nástupom na prvú materskú dovolenku. V sucasnosti budem poberat maximalnu matersku, znamena to, ze by to tak bolo i v pripade dalsieho tehotenstva? Dokedy by som musela na dalsiu matersku dovolenku nastupit?
Pracovny pomer u zamestnavatela by mi mal trvat do pripadneho dalsieho tehotenstva.
Dakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    ziadna posledna hruba mzda.
    Pojde o pravdepodobny vymeriavaci zaklad.
    Ak poberas maximalnu matersku, mozno bude zasa maximalna alebo bude taka ako prva.
    Nie je stanoveny termin, dokedy by si mala nastupit, pokial PP stale trva a si na RD, tak nemas skutocny vymeriavaci zaklad na vypocet materskej ,len pravdepodobny.

    erienka je offline (nepripojený) erienka

    erienka
    dakujem. Tieto informacie mam z jednej stranky, kde odpovedali "odbornici zo socialnej poistovne". V pripade retazoveho tehotenstva hovoria: "Vymeriavaci zaklad bude posledna hruba mzda zamestnankyne pred nastupom na prvu matersku dovolenku". Mohla by si mi prosim ta vysvetlit, co znemena "pravdepobny vymeriavaci zaklad"? Zatial som sa s tymto terminom nestretla a snazim sa v tom nejak zorientovat. Existuje teda nejaky sposob, ako by som si mohla byt ista, aku vysoku matersku by som poberala v pripade 2. tehotenstva? Dakujem vopred

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    moja zlatá.....ten článok je predsa starý......hodne starý....
    pravdepodobný VZ , je taký, ktorý by zrejme dosiahla keby pracovala....

    erienka je offline (nepripojený) erienka

    erienka
    tak pokial mam teraz mzdu 1300 eur a rocne sa u mojho zamestnavatela mzda zvysuje o nejake to percento, tak mozem ratat s tym, ze za predpokladu, ze mi pracovny pomer u zamestnavatela bude trvat, bude sa moja pripadna druha materska pocitat z maximalneho vymeriavacieho zakladu (ktory je momentalne stanoveny na 1153,50?
    Ja by som si rada pozrela nejake novsie informacie, ale neviem na internete nic najst. Akoby boli vsetky clanky z roku 2011. A na stranke socialnej poistovne tiez neviem najst na toto odpoved...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.