Zavrieť

Porady

finančný dar zo zahraničia

Účtujem v PU v Občianskom združení. Zahraničná organizácia sa chystá nám poslať finančný dar. Dar je však určený čiastočne nám a zčasti inému OZ. Darujúca organizácia to ale nechce, resp. nemôže posielať v dvoch platbách na dve rôzne miesta, chcú to poslať len nám, a my by sme príslušnú čiastku potom mali poslať ďalej druhému OZ (v rámci Slovenska). Ako by som to mala zaúčtovať ? Prijem celej sumy 221/662, aj keď časť sumy nebude naším výnosom ?? A ako potom zaučtovať časť sumy, ktorú budem prevádzať ďalej ? 662/221 ??? alebo??

uf, nejak mi to nie je jasné.
Prosím o radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Keď je už v čase prijatia zrejmé, že celá suma nie je vaša, rozpíš prijatú sumu na 221/662+379 a poukáž ju ako 379/221 konečnému príjemcovi. Písomnú dokumentáciu o sumách prilož k dokladu - účtovnému zápisu.

    havlicka je offline (nepripojený) havlicka

    havlicka
    Ďakujem pekne,

    keď som nad tým uvažovala cez víkend, tiež ma to napadlo ale nemám ešte s učtom veľa skúseností tak som sa radšej poradila.

    finančný dar zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.