Zavrieť

Porady

Prísľub práce a vyradenie z evidencie z dôvodu PN

Chcela by som Vás poprosiť o radu.Majú právo ma vyradiť z ÚP.Mala som prísľub od nemenovaného zamestnávateľa,na ÚP som sa mala hlásiť 24.10. na ten termím ma poslali na výberove konanie agentúr lenže som mala prísľub práce od toho nemenovaného zamestnávateľa od začiatku novembra len som nevedela či od 2.11 alebo od 5.11. alebo 10.11 lenže od 7.11. som PN takže som nemohla nastúpiť a prísľub bol zrušený dnes mi poslali vyrozumenie z ÚPže keď nedonesiem pracovnú zmluvu že ma spätne k 24.10. vyradia za nespoluprácu z úradom práce lebo som neprijala tú ich ponuku z agentúry.Pritom nepoberám ani podporu ani sociálne dávky.Ako by ste postupovali.Ďakujem pekne za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vavan Pozri príspevok
    Chcela by som Vás poprosiť o radu.Majú právo ma vyradiť z ÚP.Mala som prísľub od nemenovaného zamestnávateľa,na ÚP som sa mala hlásiť 24.10. na ten termím ma poslali na výberove konanie agentúr lenže som mala prísľub práce od toho nemenovaného zamestnávateľa od začiatku novembra len som nevedela či od 2.11 alebo od 5.11. alebo 10.11 lenže od 7.11. som PN takže som nemohla nastúpiť a prísľub bol zrušený dnes mi poslali vyrozumenie z ÚPže keď nedonesiem pracovnú zmluvu že ma spätne k 24.10. vyradia za nespoluprácu z úradom práce lebo som neprijala tú ich ponuku z agentúry.Pritom nepoberám ani podporu ani sociálne dávky.Ako by ste postupovali.Ďakujem pekne za každú odpoveď.
    Mala si sa hlásiť 24.10., na stretnutie si bezdôvodne neprišla, samozrejme, že to berú ako nespoluprácu. To, že nepoberáš podporu, na tom nič nezmení. Apropó, PN si odovzdala, tak ako to uviedla Veronika?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tweety Pozri príspevok
    Mala si sa hlásiť 24.10., na stretnutie si bezdôvodne neprišla, samozrejme, že to berú ako nespoluprácu. To, že nepoberáš podporu, na tom nič nezmení. Apropó, PN si odovzdala, tak ako to uviedla Veronika?
    Pochopila som to (neviem či správne), že 24.10. bola na výberovom konaní, ale keďže od 7.11. je na PN-ke, firma s ňou prac.zmluvu neuzatvorila.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    veronikasad Pozri príspevok
    Pochopila som to (neviem či správne), že 24.10. bola na výberovom konaní, ale keďže od 7.11. je na PN-ke, firma s ňou prac.zmluvu neuzatvorila.
    Nie, nebola, len ju tam poslali a ona nešla lebo mala prísľub inej práce, z ktorej nakoniec zišlo. Nemá sa čím preukázať, že tam bola, alebo že má PZ.

    vavan je offline (nepripojený) vavan

    vavan
    PN som odovzdala a 24.10. som bola na úrade práce keďže som mala prísľub od iného zamestnávateľa tak som poprosila agentúru aby by napísali že mám prísľub novej práce to som ešte netušila že môžem ochorieť,nuž smola.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vavan Pozri príspevok
    PN som odovzdala a 24.10. som bola na úrade práce keďže som mala prísľub od iného zamestnávateľa tak som poprosila agentúru aby by napísali že mám prísľub novej práce to som ešte netušila že môžem ochorieť,nuž smola.
    Takže toho 24. si bola aj na ÚP aj na VK?( a máš doklad) Ak áno, tak nie je nijaký dôvod na vyradenie. A ak si aj PN včas odovzdala, tak už vôbec nie. PN môže byť aj počas evidencie. Ale mám dojem, že na tom VK si nebola, pretože si mala prísľub inej práce, nie je tak?

    vavan je offline (nepripojený) vavan

    vavan
    Ja som sa zúčastnila VK
    Doklad som mala od referentky ktorej som ho aj odovzdala s tým že ja som poprosila agentúru aby my napísali že mám prísľub práce od iného zamestnávateľa a keďže som jej sľúbila že donesiem pracovnú zmluvu že mám prísľub inej práce od začiatku novembra a nato som ochorela tak mi dnes došiel doporučený list že keď nedonesiem pracovnú zmluvu že ma spätne vyradia že som nespolupracovala s úradom práce že som neprijala ich ponuku ktorú mi dali oni od agentúry

    vavan je offline (nepripojený) vavan

    vavan
    Tweety Pozri príspevok
    Nie, nebola, len ju tam poslali a ona nešla lebo mala prísľub inej práce, z ktorej nakoniec zišlo. Nemá sa čím preukázať, že tam bola, alebo že má PZ.
    Ja som sa zúčastnila VK 24.10.PN som odovzdala
    Doklad som mala od referentky ktorej som ho aj odovzdala s tým že ja som poprosila agentúru aby my napísali že mám prísľub práce od iného zamestnávateľa a keďže som jej sľúbila že donesiem pracovnú zmluvu že mám prísľub inej práce od začiatku novembra a nato som ochorela tak mi dnes došiel doporučený list že keď nedonesiem pracovnú zmluvu že ma spätne vyradia k 24.10. že som nespolupracovala s úradom práce že som neprijala ich ponuku ktorú mi dali oni od agentúry

    vavan je offline (nepripojený) vavan

    vavan
    veronikasad Pozri príspevok
    PN-ku si na UP odovzdala ?
    Veronikasad PN som odovzdala, a aj som sa zúčastnila VK 24.10.
    Doklad som mala od referentky ktorej som ho aj odovzdala s tým že ja som poprosila agentúru aby my napísali že mám prísľub práce od iného zamestnávateľa a keďže som jej sľúbila že donesiem pracovnú zmluvu že mám prísľub inej práce od začiatku novembra a nato som ochorela tak mi dnes došiel doporučený list že keď nedonesiem pracovnú zmluvu že ma spätne vyradia k 24.10. že som nespolupracovala s úradom práce že som neprijala ich ponuku ktorú mi dali oni od agentúry

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    vavan Pozri príspevok
    Veronikasad PN som odovzdala, a aj som sa zúčastnila VK 24.10.
    Doklad som mala od referentky ktorej som ho aj odovzdala s tým že ja som poprosila agentúru aby my napísali že mám prísľub práce od iného zamestnávateľa a keďže som jej sľúbila že donesiem pracovnú zmluvu že mám prísľub inej práce od začiatku novembra a nato som ochorela tak mi dnes došiel doporučený list že keď nedonesiem pracovnú zmluvu že ma spätne vyradia k 24.10. že som nespolupracovala s úradom práce že som neprijala ich ponuku ktorú mi dali oni od agentúry
    Akým spôsobom ti budúci zamestnávatel oznámil, že s tebou prac.zmluvu neuzatvorí ? Príslub bol ústny alebo písomný ? PN-ky počas evidencie mávaš častejšie ?

    vavan je offline (nepripojený) vavan

    vavan
    veronikasad Pozri príspevok
    Akým spôsobom ti budúci zamestnávatel oznámil, že s tebou prac.zmluvu neuzatvorí ? Príslub bol ústny alebo písomný ? PN-ky počas evidencie mávaš častejšie ?
    len ústny keďže som ochorela tak som nemohla nastúpiť takže on čakať nemôže.PN som bola prvý krát evidovaná som od polky augusta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.