Zavrieť

Porady

yuke sa nedarí

zdravím všetkých.mojej yuke začali schnúť listy.vidím to na dve príčiny.je pri okne a ako sa ochladilo vadí jej prievan pri vetraní..druhý dôvod by mohol byť,že som kvetinač dal do väčšieho v ktorom je v dolnej časti voda s hnojivom.v podstate spôsob pestovania v hydroponii.korene som pozeral,sú pekné a v poriadku
DSC_0011.JPG  
DSC_0013.JPG  
DSC_0014.JPG  
1/1
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Tamila
Juka potrebuje skôr zeminu nechať preschnúť a až potom polievať, možno má dosť vlhko.
O jej pestovaní sa tu už písalo: http://www.porada.sk/t99226-pestovanie-juky.html

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Valcake
http://www.akosatorobi.sk/video/2101...starat-o-kvety

http://www.flora.sk/index.php?select...article_id=999

..listy môžu schnúť od prelievania a hniloby koreň. systému..presadiť, nechať trošku preschnúť, ale rosiť..

ts.jethro je offline (nepripojený) ts.jethro

Man ts.jethro
samozrejme že som už kadečo čítal.všade píšu že nemá rada mokro..ale píše sa aj že sa pestuje aj v hydroponii..preto myslím že jej vadí asi prievan.keby jej vadila voda,hnili by jej korene..

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál... pepsikova
...prievanom to nebude, aspoň nie pri normálnom vetraní...moja juka má dva metre, je na schodišti a celé leto pri otvorenom okne..v normálnom kvetináči a polievam, ked je hlina na 2cm zvrchu suchá(strčím do nej prst...zajtra môžem pridať foto...netreba ju prelievať...

ts.jethro je offline (nepripojený) ts.jethro

Man ts.jethro
pepsikova Pozri príspevok
...prievanom to nebude, aspoň nie pri normálnom vetraní...moja juka má dva metre, je na schodišti a celé leto pri otvorenom okne..v normálnom kvetináči a polievam, ked je hlina na 2cm zvrchu suchá(strčím do nej prst...zajtra môžem pridať foto...netreba ju prelievať...
áno..ale celé leto..teraz je zima

ts.jethro je offline (nepripojený) ts.jethro

Man ts.jethro
Valčake Pozri príspevok
http://www.akosatorobi.sk/video/2101...starat-o-kvety

http://www.flora.sk/index.php?select...article_id=999

..listy môžu schnúť od prelievania a hniloby koreň. systému..presadiť, nechať trošku preschnúť, ale rosiť..
som napísal,že korene ktoré stoja vo vode sú pekné a zdravé

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
ts.jethro Pozri príspevok
zdravím všetkých.mojej yuke začali schnúť listy.vidím to na dve príčiny.je pri okne a ako sa ochladilo vadí jej prievan pri vetraní..druhý dôvod by mohol byť,že som kvetinač dal do väčšieho v ktorom je v dolnej časti voda s hnojivom.v podstate spôsob pestovania v hydroponii.korene som pozeral,sú pekné a v poriadku
ako dlho je takto?

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál... pepsikova
ts.jethro Pozri príspevok
áno..ale celé leto..teraz je zima
..

..no, cez zimu bude tiež tam, už tretiu teraz a nič sa jej nestalo ani vlani,ani predvlani..je veľká a do bytu sa mi nezmestí...

...a zima ešte nie je,schodišťová teplota stačí aj mojej trojmetrovej palme...tiež už tretí rok..

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
Je mozne, ze si dal silne hnojivo...Neviem, ako je to pri hydroponii,ale pri beznom pestovani sa v tomto obdobi nehnoji, rastlinky by mali byt trochu v klude.
Je mozne, ze rastlina trpi aj chladom,ak je v chladnejsej miestosti a stoji vo vode...
Pricin moze byt fakt vela, od chorob az po nespravne pestovanie. Takze musis iba pozorovat a po jednom vylucovat mozne priciny.
Vela rad si si mohol precitat aj v predoslych temach.

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
preto som sa pýtala ako dlho je kochel v kochly.....normálne by som ju zasadila do kochla primeraného veľkosti rastliny....nový substrát by jej len prospel asi sa jej v keramzite nepáči. hydropónia je pre mňa "pestovanie" kvetov pre tých čo nemajú čas polievať.....

ts.jethro je offline (nepripojený) ts.jethro

Man ts.jethro
asi dva mesiace je takto.a ak by jej tá voda dole vadila,myslím že by tam nemala pekné korene
Naposledy upravil ts.jethro : 20.11.12 at 14:42

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
ts.jethro Pozri príspevok
asi dva mesiace je takto.a ak by jej tá voda dole vadila,myslím že by tam nemala pekné korene
no vieš mne to je v postate šuma-fuk.....ja by som ju proste presadila tak ako som to už písala.....niečo jej vadí ak má správne stanovište tak potom podľa mňa ostáva už len nesprávna zálievka....ale ty vieš

kečo je offline (nepripojený) kečo

slobodna,zadaná kečo
Dobrý večer, mám yuku asi 3 mesiace,doviezla som si ju z Rakúska-1,80 vysoká. Asi pred 3 týždňami jej začali žltnúť listy,a kmeň od jedného výhonku pukol asi 15 cm.Pri vrchole kmeňa ako keby bol už dutý priestor-asi 0,5 cm medzi kôrou. Ide o tom,že mám aj druhú yuku,tá je malá, má tak 70 cm a tej tiež z jedného kmienka začínajú žltnúť listy.Čítala som už veľa okolo príčin- ale vybrať si či je málo alebo veľa zalievaná tak to neviem ani posúdiť, aké je "správne" množstvo vody?Poraďte, čo urobiť,nechcem o ňu prísť.Ďakujem.

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Tamila
Z mojej skúsenosti má asi veľa vody. Lepšie je nechať zeminu preschnúť a potom poliať.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.