Zavrieť

Porady

Existuje nárok na nejakú dávku malotetého bez otca, že nie je uvedený v RL?

Dobrý deň. Ja by som sa chcela spýtať. Mám dcérku 8 ročnú a nemá uvedeného otca v rodnom liste a už tri roky som vydatá či by sa dalo nejakú dávku na ňu poberať, alebo ako to je?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    ja neviem nejakú výpomoc od štátu pre to dieťa, že nemá otca...čo ten rodičovský príspevok tých 21€ na čo to stačí??

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    henrieta88 Pozri príspevok
    ja neviem nejakú výpomoc od štátu pre to dieťa, že nemá otca...čo ten rodičovský príspevok tých 21€ na čo to stačí??
    akože nemá otca, čo do teba vstúpil Duch svätý?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    henrieta88 Pozri príspevok
    ja neviem nejakú výpomoc od štátu pre to dieťa, že nemá otca...čo ten rodičovský príspevok tých 21€ na čo to stačí??
    Ak by štát dotoval slobodné maminky, tak myslím že žiadne dieťa by nemalo otca. Bohužial ak by mala tvoja dcéra otca tak má nárok na výživné od neho. Takto nemá nárok na nič. Len na prídavky na dieťa príp. daňový bonus ak pracuješ ty alebo tvoj mng.
    to je tiež pravda...no ja nevie, že by som si dala zapísať púo tolkých rokoch meno otca do RL....lebo ja som vydatá za iného....!

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    henrieta88 Pozri príspevok
    no má, ale v RL nemá a ja sním nemám kontakt a ani nechcem mať....
    To je tvoje rozhodnutie, ktore ma vplyv (a bude mat) aj na tvoje dieta.

    A toto

    henrieta88 Pozri príspevok
    to je tiež pravda...no ja nevie, že by som si dala zapísať púo tolkých rokoch meno otca do RL....lebo ja som vydatá za iného....!
    na to nema ziadny vplyv ....

    Detom sa nemenia rodne listy tym, ze sa ich matky vydaju alebo rozvedu.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    henrieta88 Pozri príspevok
    to je tiež pravda...no ja nevie, že by som si dala zapísať púo tolkých rokoch meno otca do RL....lebo ja som vydatá za iného....!
    byt za niekoho vydata a mat s niekym dieta je v dnesnej dobe v mnohych pripadoch nieco uplne odlisne...
    pokial chces prispevok na dieta, pozaduj ho od otca, nie od statu, su na to zakonne postupy (pokial si nebrala spermie z kliniky, kde sa to tak uplne nevzahuje)

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Pozri, ty si sa rozhodla, ze svoje dieta budes vychovavat bez otca, to znamena odobrala si mu toto pravo sama (je jedno z akych dovodov), rozhodla si sa zalozit si novu rodinu a spolu vychovavate spokojne svoje dieta... teda nevidim dovod, aby dieta dostavalo nejaku davku (napr. "bezotcovsku", sirotsku a pod), pretoze vyrasta v kompletnej rodine, resp. rozhodnutim matky nema druheho vyzivovatela, ale ma nevlastneho otca, ktory sa o dieta stara. Pre stat je podstatne, aby kazde dieta malo svojho otca/matku, aby sa mal kto o dietatko postarat a aby mal nan kto platit vyzivne.
    Mas moznost dietatu doplnit otva do RL, ale je to na dlhe lakte, pretoze uz by sa to muselo dokazovat. A vlastne to ani nechces.... takze nie je co riesit, je to tvoje dieta, nikto iny sa on nepostara. Ak nepracujes, ste v nudzi, dostanete prispevok v hmotnej nudzi a neviem ake prispevkyy davaju rodinam... ale inak nic.
    No ďakujem za radu....a ešte si to rozmyslím, neviem. Keď už po toľkých rokoch som to neriešila tak čo chcem už teraz.....ale to všetko som zobrala od mojej dcérky...asi....? Kebyže to všetko, že sa napíše do rodného listu meno otca...bude mať nárok na návštevu dieťaťa a také???

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Samozrejme, ak bude mat zaujem tak bude mat narok vsetko na co maju otcovia pravo, teda ak si upravite okrem vyzivneho hned aj styk s dietatom sudnou cestou, bude mat pravo iba na to co mu urci sud. Cize aj na navstevy a take. To moze byt inak dost tazke pre dieta co svojho otca nikdy nevidelo... a vychovava ju niekto iny.

    Len ako hovorim, nie je to len tak, ze sa tam napise, bude musiet uznat otcovstvo a po tolkych rokoch... a ak nie tak sa to bude musiet dokazat.
    no to nie je problém uznať otcovstvo...on by to aj s radosťou urobil....! Ale neviem či by som s týmto všetkým neprevrátila celý život dcérky?! Ona vie aj pozná svojho otca, ale ona považuje za svojho otca toho ktorí ju vychováva...takže teraz neviem? A keď dieťa sa nechce stretávať so svojím skutočným otcom...aj také je nie? Tak vtedy čo?

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    to uz bude riesit potom zastupca dietata na sude - cize pride socialna pracovnicka sa pozriet co a ako je u vas doma, podla mna ju nutit nebudu... ale mozno bude moct dieta navstevovat v tvojej pritomnosti, alebo neviem.. to je na dohode

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    samozrejme ze sa bude moct s malou stretavat, pokial chces od neho euraciky, tak to budes musiet vydrzat. a sice to vyznie mozno hnusne, ale pokial nie je otec v rodnom liste, dieta nededi

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    treba, ale povedat, že ak vie, ze je otcom dietata a nema zaujem sa stretavat, nič okrem vyzivneho sa nemusi zmenit, ak dieta 8 rokov nevidel,ako dieta k tomu pride, ze ujo, ktory mu zacal platit vyzivne, len preto ju chce vidieť, to su veci, kore si musi zadavatelka doriešiť, v prvom rade musi si odpovedať na otazku, ci chce, aby dieta malo doplnene v rodnom liste meno svojho biologickeho otca, ak ano, tak potom bude musieť doriešiť aj vsetky mozne alternativy, ktore mozu prisť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.