Zavrieť

Porady

MRP - JU-WIN - číslovanie PPD a VPD

Mám problém s číslovaním pokladničných dokladov v peňažnom denníku. Podnikateľ mi priniesol doklady so starším dátumom a keď ich zaúčtujem v peňažnom denníku číslovanie pokladničných dokladov nenasleduje za sebou. Dajú sa prečíslovať PPD a VPD?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jessko je offline (nepripojený) jessko

    jessko
    určite sa dajú... len ja už dávno nepoužívam mrp tak ti zaital neviem... ale ked zohnam niekde veriu a skusim dam ti určite vediet...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Tak ja Ťa nepoteším.
    Ty nevieš zmeniť číslo VaPPD hromadne prečíslovaním, nakoľko si ho už raz uložil/a ako zdroj dokladu. A pokiaľ si daný doklad naprečísluješ sam/a ručne a neopravíš aj zdroj dokladu (pri oprave daného dokladu zadať po oprave: preniesť doklad) tak neprečísluješ ho, nevieš mu zmeniť poradové číslo.
    Takže buď si prečísluješ sama ručne PPD, VPD, zmeníš zdroj dokladu, alebo doklad priradíš vtedy, kedy Ti ho skutočne odovzdajú aj napriek tomu, že bude mať vyššie poradové číslo a bude zo začiatku mesiaca.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ďakujem Lenkak, pozrela som si odporúčanú tému. Asi sa budeme musieť posťažovať vo firme MRP, aby s tým niečo urobili. Vo verzii DOS sa to dalo prečíslovať.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    No tak ľahké to zase nebude, hlavne kvôli tomu zdroju dokladu.
    Tu je od nich odpoveď:

    PREČÍSLOVANIE DOKLADOV

    Zmeniť poradové číslo je možné len interných, výdavkových, príjmových dokladov (toto prečíslovanie je potrebné zvážiť z hľadiska účtovného), nie je však možné hromadné prečíslovanie týchto dokladov. Nie je možné zmeniť číslo predfaktúry, faktúry, zákazky a skladové výdajky a príjemky.

    Prečíslovať uvedené doklady nie je možné z dôvodu, že sa tieto poradové čísla prenášajú aj do ďalších modulov programu. Pokiaľ potrebujete číselný rad zmeniť, je potrebné v nastavení pridať nový číselný rad, ktorý si budete po nadefinovaní môcť zvoliť ako aktívny pre označenie ďalších pridávaných dokladov.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Lenkak opýtam sa možno hlúpo, ale aký máš potom systém nahadzovania dokladov v MRP? Myslím, že v akom poradí napr. fa došlé, vyšlé atď....

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Denník si prečíslovať vieš, aby si mala pekne poradové čísla podľa dátumu, len si nevieš hromadne prepísať číslo príjmového resp. výdavkového dokladu. Denník si vždy prečíslujem na konci roka.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Odpoviem ti ja . Ja si najprv doklady zoradím a celý mesiac čakám , čo mi ešte moji podnikatelia - mimochodom tiež neporiadni - dajú. Niekoľkokrát sa ešte opýtam a potom si celý mesiac naraz nahodím. Ak ešte niečo prinesú, tak ručne opravím ako Lenka písala. Ale keď prinesú doklad starý niekoľko mesiacov , tak im poviem, že toto už ručne prečíslovávať nebudem a doklad skončí v koši. Iné je to s došlými faktúrami. MRP ťa pýta dátum zaradenia. Zaraďujem vtedy , keď fa. skutočne dostanem. Dátum prijatia si poznačím aj na faktúru , poprípade to máš aj v knihe došlej pošty.
    Snáď ti to takto stačí.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Pri denníku mi to je jasné, ale asi nemám dobrý systém /MRP Win používam cca 2 týždne/ a neviem prísť na to ako to mám robiť, aby som dodržiavala číslovanie PPD a VPD.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja si tiež zoradím doklady, hlavne sa to týka pokladničných, faktúry mám priebežne. Ale v tomto prípade je veľmi ťažké zachovať si dátumovú postupnosť, v tomto má MRP-Win nedostatok.
    Ale časom si zvykneš, a ak sa Ti nebude chcieť prečíslovavať ručne, každý pokladničný doklad po doklade, budeš si dávať veľký pozor. Zvyknem aj tak urobiť, keď mi dajú neskoršie doklad, že ho dám do poradia so zaúčtovaním dátumu toho posledného čo mám v denníku aj s poznámkou zaúčtovania na VPD/PPD.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Už sa snažím dávať si veľký pozor, ale nie vždy mi odovzdajú podnikatelia doklady o výbere a vklade z banky a potom tam mi nastane ten zmätok.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Potom rob najprv banku až tak pokladňu. (ak máš denné výpisy tak sa to dá, na výpise vidíš, že vložili alebo vybrali peniažky).

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Presne aj ja tak robím , na výpise z banky vidím , že či vyberali alebo vkladali a potom ich naháňam, aby našli doklad. Včera mi práve jeden dal doklad vkladu do banky z apríla 2004. Ako to poriešila moja predchodkyňa veru neviem.
    A keď s MRP robíš tak krátko , tak sa ani nedivím, že všetky muchy nemáš vychytané. Časom sa všetko naučíš.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Dievčatá, veľmi pekne Vám ďakujem za trpezlivosť a psychickú podporu. Aj ja pevne verím, že do toho prídem.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Keď si nebudeš vedieť dať s niečím rady, kľudne hoď otázku na Poradu, určite Ti zodpovieme (hlavne keď budeme vedieť).

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Lenka bude vedieť určite ......aj mňa všetko ona naučila. Ešte že som našla vlani poradu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.