Zavrieť

Porady

Smernica na stravovanie - pes

Zdravím, prosím o pomoc pri vytvorení internej smernice na stravovanie psa. Pes je zaradený do podnikania ako strážny. Našla som veľa smerníc, ale neviem ich preformulovať na tú, ktorú potrebujem, teda na stravovanie psa. Vopred ďakujem za Vašu pomoc
Usporiadat
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Napr:
Nadpis: Firma, smernica, účinnosť, schváli, platnosť.
Názov : Smernica - náklady na strážneho psa

text :
Na základe doporučení veterinárov a výrobcov krmiva stanovujem pre strážneho psa(plemeno, meno) spotrebu krmiva značky...... alebo značky...... v množstve xxxx kg/ mesiac, v aktuálnej cene.
Okrem krmiva stanovujem spotrebu na vitamínových doplnkov a iné doplnky stravy - žuvacie kosti na čistenie chrupu, tablety na odčervenie, v množstve ....ks 1/4 ročne.
2 0
kamarááátka kamarááátka

kamarááátka je offline (nepripojený) kamarááátka

A ešte podotázka. Ak sme psa kúpili ako šteňa, ktoré pred mesiacom žralo menej ako teraz, a stále rastie, takže aj spotreba krmiva bude v nasledujúcich mesiacoch vyššia, je potrebné to zakomponovať do smernice? Ako?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

kamarááátka Pozri príspevok
A ešte podotázka. Ak sme psa kúpili ako šteňa, ktoré pred mesiacom žralo menej ako teraz, a stále rastie, takže aj spotreba krmiva bude v nasledujúcich mesiacoch vyššia, je potrebné to zakomponovať do smernice? Ako?
určite.....

na konzervách, resp. krmivách máš predsa odporúčanú dávku pre zviera, môžeš sa riadiť ňou.....je to pes, či fena? (prípadná gravidita a pod.)
1 0
kamarááátka kamarááátka

kamarááátka je offline (nepripojený) kamarááátka

To znamená, že do smernice uvediem, obdobia (od - do mesiacov)a k obdobiu aj príslušnú spotrebu krmiva, napr. z obalu granúl.
1 0
kamarááátka kamarááátka

kamarááátka je offline (nepripojený) kamarááátka

A je to fena
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

kamarááátka Pozri príspevok
To znamená, že do smernice uvediem, obdobia (od - do mesiacov)a k obdobiu aj príslušnú spotrebu krmiva, napr. z obalu granúl.
určíš si aj podľa vlastného merania, hodnotenia....prispôsob si ju.....ale tak, aby tie denné dávky neboli veľmi v rozpore s doporučovanými.....
1 0
kamarááátka kamarááátka

kamarááátka je offline (nepripojený) kamarááátka

ďakujem, veľmi mi to pomohlo
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

redhaner - raz bolo v telke, kde sa sťažovali nejakí, čo so zvieratami pracovali (v lesoch - ťažné kone) - že im presne na litre určujú, koľko vody má kôň vypiť za deň - ostatné je vraj nadspotreba - no jednoducho CHORÉ - zvieraťu predsa sa nedá nariadiť:_ Pejko - neslop, bo normu preslopeš!
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

kamarááátka Pozri príspevok
Zdravím, prosím o pomoc pri vytvorení internej smernice na stravovanie psa. Pes je zaradený do podnikania ako strážny. Našla som veľa smerníc, ale neviem ich preformulovať na tú, ktorú potrebujem, teda na stravovanie psa. Vopred ďakujem za Vašu pomoc

Ak sme psa kúpili ako šteňa....
Ja teda neviem, ale ako môže byť šteňa "strážnym psom v podnikaní", keď vlastne to šteniatko treba strážiť a ešte vycvičiť, aby za niečo stálo?
0 0
fue fue

fue je offline (nepripojený) fue

Ak je to fena a otehotnie potom pozor na prerušenie poistenia na sociálke pri nástupe na materskú !!
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
kamarááátka Pozri príspevok
A je to fena
Nezabudni v smernici počítať s prírastkom, no a teda zvýš dávky na stravu.

: a výživné od otca šteniatok, ja fakt neviem, ako do smernice zamontovať .

A kľudne ma tu za tento príspevok ukrižujte.

0 0
fue fue

fue je offline (nepripojený) fue

Teraz už vážne ja som to riešil s audítorom a ten mi odporúčal, že psa je potrebné zaradiť do majetku hoci len symbolicky za 1 euro aby sa neho dali uplatňovať náklady. O smernici sme sa nebavili - my nemáme nijakú a krmivo kupujeme jedna radosť a to nielen pre našich psov ale aj každý náš strážnik si berie pre toho svojho domov. Takže smernica ťažko !!!! Neviem čo s tým bude uvidí sa po kontrole !!!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka


o pár dní ju môžeš čakať
0 0
fue fue

fue je offline (nepripojený) fue

Nemám z toho strach - neviem si predstaviť ako vymôžu nejaké penále od psoch. skôr ich tak môžu ešte pohrýzť.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

fue Pozri príspevok
Nemám z toho strach - neviem si predstaviť ako vymôžu nejaké penále od psoch. skôr ich tak môžu ešte pohrýzť.
Ak strach nemáš preto, že ťa daniari nemôžu pohrýzť, veľmi sa neteš, pretože z nákladov ti môžu povyhadzovať polovičku žrádla. Predsa len pes nemá tri žalúdky a aj medzi daniarmi sú majitelia psíkov, teda pomerov znalí.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

kamarááátka Pozri príspevok
A ešte podotázka. Ak sme psa kúpili ako šteňa, ktoré pred mesiacom žralo menej ako teraz, a stále rastie, takže aj spotreba krmiva bude v nasledujúcich mesiacoch vyššia, je potrebné to zakomponovať do smernice? Ako?
Áno, treba zohľadniť vek zvieraťa.Napr. vetou "v množstve, ktoré je doporučované výrobcom krmiva pre plemeno a vek zvieraťa". Ďalej v nákladoch môžu byť misa na vodu, misa na jedlo, búda, prikrývka do búdy - napr. rohož, obojok, vôdzka, náhubok, náklady na vybudovanie voliéry- pletivo, betón, stĺpy. Nepísala som ani o očkovaní, samozrejme, aj očkovanie (besnota +vakcína proti ďalším psím chorobám), čipovanie, a veterinárna starostlivosť pri háraní, alebo prípadných chorobách. Všetko v rozumnej miere a v množstve, ktoré zodpovedá veľkosti psa. Možno by boli obhájiteľné aj výcvik a skúšky poslušnosti psa. Neviem, o aké plemeno ide, či o čistokrvné s rodokmeňom. Ak by došlo k nakrytiu a k pôrodu šteniatok, ani nie tak materské dávky zo SP ako prírastky - príchovky zvierat, ich aktivácia a výnos z predaja ...

Zabudla som, aj poplatok/daň za psa je daňovo uznaný
Naposledy upravil Dav : 20.11.12 at 19:46 Dôvod: Doplnenie poplatku
3 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Petra Nová Pozri príspevok
Ja teda neviem, ale ako môže byť šteňa "strážnym psom v podnikaní", keď vlastne to šteniatko treba strážiť a ešte vycvičiť, aby za niečo stálo?
Správna úvaha, ale analogicky napríklad aj počítač prikúpenými aplikáciami "nakŕmiš" a zvyšuješ v časovom horizonte jeho úžitkové vlastnosti v súvislosti s podnikaním
Naposledy upravil Dav : 20.11.12 at 18:21
1 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

redhaner Pozri príspevok
Aj na stavbu pri stavaní míňaš peniaze a kým nevyrastie, nič ti nepomáha pri podnikaní
Z pohľadu účtovníctva a dane z príjmu je stavba ponímaná inak, ako pes. Ide o dlhodobý majetok, ktorý si obstarávam, míňam peniaze, ale mám zákonom prikázané(účtovníctvo a daň z príjmu) ho po kolaudácii zaradiť ako dlhodobý majetok odpisovaný a jeho hodnotu postupne prenášať do nákladov vo forme odpisov. Psa a počítač môžem, vzhľadom na obstarávaciu cenu, hneď účtovne a daňovo vysporiadať ako jednorázový náklad a sledovať ho iba evidenčne. Predstavujú Zásoby. Iná situácia by bola pri Základnom stáde a ťažných zvieratách, ktoré sú dlhodobý majetok odpisovaný.
A v podnikaní mi pomáha aj výstavba budovy - pripravujem si miesto, priestor, ktoré v budúcnosti plánujem využívať v podnikaní. Očakávam, že pôjde o priestor, ktorý mi bude slúžiť pri činnostiach na dosahovanie, udržiavanie a zabezpečovanie zisku. Ak nie, znovu budem postupovať podľa zákona o účtovníctve a zákone o dani z príjmov, aby som stavbu nevyužívanú pre podnikanie vysporiadala aj podľa týchto zákonov. Ak som platiteľ DPH, samozrejme postupujem aj podľa tohto zákona.
Naposledy upravil Dav : 20.11.12 at 20:22
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Petra Nová Pozri príspevok
Ja teda neviem, ale ako môže byť šteňa "strážnym psom v podnikaní", keď vlastne to šteniatko treba strážiť a ešte vycvičiť, aby za niečo stálo?
.... analogicky mi to pripomína situáciu dnešných mnohých absolventov (bez urážky, prenesene) - ak sa im náhodou podarí (bez známostí) zamestnať, tak aj ich treba aj strážiť, aj povychovávať, pozaúčať, na školenia posielať, kým budú vedieť naostro zarezávať... to všetko za predpokladu, že im to má niekto v prvom zamestnaní poukázať, zaučiť a prípadne ochotu to celé vyfinancovať... lebo dnes len hotového a všetkoznalého zamestnanca chcú... ojoj, jednoduchšie sme to mali zo onoho času my skoršie narodení... všetci sme dostali svojho mazaného "starého psa", ktorý nás do pracovných tajomstiev pozasväcoval....veru dávno, dávno to bolo...
no ale späť k tomu psovi - tohoto treba veru od útleho veku vypiplávať, teritórium poukazovať, "šéfa" mu do krvi všepiť... za prepokladu, že si nekúpime vycvičeného mazáka - ale ten niečo koštuje.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Bozinku ja by som si tak zelal, aby sme len taketo zabavne temy tu riesili. Som skor odpadol pri citani tejto temy .

Inac to by bolo potrebne poslat chlapcom do Bruselu. ved ked mozu zakrivenie bananov normovat aj smernicu pre krmenie firemnych psov by vedeli razne a zodpovedne uchopit
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať