Zavrieť

Porady

Meskajuce vyzivne od nezamestnaneho otca

Dobry den. Mam problem... Otec mojho / nasho - dietata (16-rocny chalan) uz tri mesiace po sebe nezapatil vyzivne. S novembrom uz 4 mesiace. Viem ze mozem rovno podat trestne oznamenie, exekucia atd.... Viem ale i to, ze je nezamestnany = "bez prijmu" uz niekolko rokov.
A teraz otazky :
1. Podla Rozsudku sudu z r.2005 - ktory som niekde vramci stahovania stratila - ma platit k 15. v mesiaci.
2. Ked je nezamestnany a bez prijmu a majetku - mam vobec sancu sa k dlznemu vyzivnemu dospracovat?
3. Viete mi prosim niekto poradit AKO sa dopracujem k opisu-kopii Rozsudku na sude? Tuto otazku som polozila uz i priamo na podatelnaKSBA@justice.sk avsak odpoved mi pomohla iba ciastocne, pretoze na dalsiu polozenu otazku z 07.11.2012 : "Staci poslat obycajnu ziadost s kopiami rodnych listov a orientacnym datumom rozsudku, alebo treba prilozit i nejake kolky? Byvam v zahranici - mozem tuto ziadost podat - poslat i ako doporucenu zasielku?" mi odpoved do dnesneho dna neprisla...

Viete mi prosim niekto poradit / pomoct co a ako dalej? Predtym nez zacnem "investovat" do pravnikov chcem vyzbierat informacie touto cestou.
DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ku kopii rozsudku sa mozes "dostat" v archive sudu,kde o rozsudku rozhodli. Neviem, ci je to mozne aj na dialku,ci ti to poslu aj do zahranicia. Skus tam zavolat,prip. napisat, na informaciach by ti mali vediet poradit. Plati sa tam aj nejaky poplatok v kolkoch.

    Ak otec neplati vyzivne, mozes podat trestne oznamenie na Policii. Je tu vela tem o tomto probleme, staci vyhladat...
    ved prave ze uz som sa pokusala mailom vyzistit, ale odpoved zatial niajaka... len ta ze na prislusnom okresnom sude. CI mozem i listom poziadat na dialku, ci prist osobne, ci kolky a za kolko kolky... odpovede na tieto otazky cakam uz od 07.Novembra... @justice.ak "nema cas alebo co... :-)
    No a bez rozsudku "nemozem" ist ani na policiu ani na exe ani nikde....
    Preto hladam a ustrujem kde a ako sa da, ci mam vobec sancu od nezamestnaneho (cca 10 rokov nezamestnaneho!!) nejake tie platby vobec vyziskat... :-(
    jj redhaner, ALE zasa sme u jedneho z mojich problemov... :-) AKO sa dostat k Rozsudku, ktoreho original "sa" vramci stahovania stratil. Som totiz necelych 400km od BA, ale dopravit sa do BA trva ca 9 hodin (najprv 80km k najblizsej stanici vlakovej a potom hura dvoma - troma vlakmi do BA) a stoji skoro 100 E... atd atd...
    I k ziadosti o nahradne vyzivne musim prilozit Rozsudok... @justice.sk neodpoveda na maily a infocentrum OS BA1 pre istotu neberie telefon. Len dnes som tam volala 12x ....
    Chcem od nich info, ci mozem podat ziadost o Opis Rozsudku i pisomne doporucenou postou a kolko ma to bude stat = hodnota kolkov.
    BTW - ak by ste mali niekto tuto info SEM S NOU - DAKUJEM KRASNE vopred

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    SlunickoMaximilian Pozri príspevok
    Chcem od nich info, ci mozem podat ziadost o Opis Rozsudku i pisomne doporucenou postou a kolko ma to bude stat = hodnota kolkov.
    1. samozrejme, ze ziadost mozes poslat postou (a este lepsie, doporucene)

    2. Položka 28 zákona č. 71/1992 Zb. o súdny poplatkoch .... v platnom znení: za vyhotovenie ďalšieho rovnopisu rozhodnutia vydaného súdom alebo za vyhotovenie odpisu alebo výpisu zo záznamov, zápisníc a spisov vedených súdom 1,50 eura za každých začatých desať strán rovnopisu, odpisu alebo výpisu

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    SlunickoMaximilian Pozri príspevok
    jj redhaner, ALE zasa sme u jedneho z mojich problemov... :-) AKO sa dostat k Rozsudku, ktoreho original "sa" vramci stahovania stratil. Som totiz necelych 400km od BA, ale dopravit sa do BA trva ca 9 hodin (najprv 80km k najblizsej stanici vlakovej a potom hura dvoma - troma vlakmi do BA) a stoji skoro 100 E... atd atd...
    I k ziadosti o nahradne vyzivne musim prilozit Rozsudok... @justice.sk neodpoveda na maily a infocentrum OS BA1 pre istotu neberie telefon. Len dnes som tam volala 12x ....
    Chcem od nich info, ci mozem podat ziadost o Opis Rozsudku i pisomne doporucenou postou a kolko ma to bude stat = hodnota kolkov.
    BTW - ak by ste mali niekto tuto info SEM S NOU - DAKUJEM KRASNE vopred
    zavolaj na príslušný súd na poručenské oddelenie a dohodni sa s nimi...ja by som to tak urobila

    Meskajuce vyzivne od nezamestnaneho otca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.