Zavrieť

Porady

výpoved zo strany zamestnávatela

Prosím o radu ako postupovať ďalej. Keď som dva krát odmietla zamestnávateľovi podpísať dohodu o výpovedi samozrejme bez nároku na odstupné, /nemala som žiadne písomné pokarhanie ani porušenie prac. disciplíny/, záhadne prišla na centrálu našej firmy anonymná sťažnosť na moju osobu a hneď na druhý deň som na základe nej dostala okamžité zrušenie pracovného pomeru. Každému je dúfam jasné kto ten anonym poslal. Uvedený doklad som nepodpísala / v podstate ani keby som chcela tak nemôžem, v riadku prevzala bolo iné rodné meno ako je moje/. Následne som poslala doporučene písomnú odpoveď v ktorej nesúhlasím so zrušením pracovného pomeru a trvám na svojom zamestnaní . A teraz čakám .... a vlastne neviem ako ďalej . Ako sa brániť krivým obvineniam a nezákonným postupom zamestnávateľa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    fit Pozri príspevok
    Prosím o radu ako postupovať ďalej. Keď som dva krát odmietla zamestnávateľovi podpísať dohodu o výpovedi samozrejme bez nároku na odstupné, /nemala som žiadne písomné pokarhanie ani porušenie prac. disciplíny/, záhadne prišla na centrálu našej firmy anonymná sťažnosť na moju osobu a hneď na druhý deň som na základe nej dostala okamžité zrušenie pracovného pomeru. Každému je dúfam jasné kto ten anonym poslal. Uvedený doklad som nepodpísala / v podstate ani keby som chcela tak nemôžem, v riadku prevzala bolo iné rodné meno ako je moje/. Následne som poslala doporučene písomnú odpoveď v ktorej nesúhlasím so zrušením pracovného pomeru a trvám na svojom zamestnaní . A teraz čakám .... a vlastne neviem ako ďalej . Ako sa brániť krivým obvineniam a nezákonným postupom zamestnávateľa?
    Napíšeš zamestnávateľovi, že pokladáš okamžité skončenie pracovného pomeru za neplatné a riadne budeš nastupovať do práce. Pokiaľ Ti nedá robotu, budeš sedieť a čakať, že Ti ju dá.

    Taktiež podáš na súd podanie o prešetrení a uznaní neplatnosti okamžitého skončenia pracovného pomeru a tento list dáš na vedomie zamestnávateľovi do vlastných rúk.


    Pokiaľ Ti zamestnávateľ napíše, že si nepraje, aby si chodila do práce a čakala na verdikt súdu doma, tak tak urobíš, ale dovtedy budeš riadne, načas chodiť do práce.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    redhaner Pozri príspevok
    Nepleť jej všetko naraz.
    Ak bude fungovať 1, NETREBA 2, .
    Ak jej na 1, odpovie 3, - - musí sa pokúsiť nenásilne dostať na pracovisko.
    Ak neuspeje urobí 2, a bude postupovať podľa 4,

    A pomedzi to ešte môže byť to "naťahovanie" = nevyzerá to na nudu !
    Čím skôr to spraví a hlavne bude chodiť do práce, aby nemali možnosť jej dať absenciu, tým lepšie.
    A veru Milanko na nudu to nevyzerá, takéto veci ani nudou nie sú. No pri dodržaní všetkých zásad zo strany zamestnanca, súd rozhodne v prospech zamestnanca / hlavne chýbajú zápisnice o porušení pracovnej disciplíny /. Len na to treba, aby zamestnanec nespravil žiadny prešlap a chodil riadne do práce ďalej.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 moze chodit, ak ho tam zamestnavatel pusti......ak nie, je nahraty.
    terezamaria Alenka keď ho nepustí, bude sedieť na vrátnici a odtiaľ oznámi Inšpektorátu práce, že nebol pustený na pracovisko a sedí na vrátnici /recepcii a pod./ Oni mu zároveň povedia, čo má robiť ďalej, pri lepšej konštelácii hviezd vyštartujú, prídu osobne a hneď
    alaya1 dakujem za povzbudenie.
      zbaliť

    výpoved zo strany zamestnávatela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.