Zavrieť

Porady

Davka v hmotnej nudzi

Dobry den, chcela by som sa spytat, ci mam narok na nejake davky po ukonceni rodicovskeho prispevku, ktory mi konci v januari 2013, som rozvedena od roku 2010, mam jedno dieta, ktore navstevuje matersku skolku, dostavam vyzivne na syna v sume 100 eur. (podotykam, ze ziadat vyzivne od svojho ex manzela na moju osobu, je nemozne, nakolko neviem kde sa nachadza, nemam ani adresu ani tel. kontakt)
Za odpoved dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    paaataaa je offline (nepripojený) paaataaa

    paaataaa
    Monika810 Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som sa spytat, ci mam narok na nejake davky po ukonceni rodicovskeho prispevku, ktory mi konci v januari 2013, som rozvedena od roku 2010, mam jedno dieta, ktore navstevuje matersku skolku, dostavam vyzivne na syna v sume 100 eur. (podotykam, ze ziadat vyzivne od svojho ex manzela na moju osobu, je nemozne, nakolko neviem kde sa nachadza, nemam ani adresu ani tel. kontakt)
    Za odpoved dakujem
    Dávka pre vás a vaše dieťa je 115,10
    Ak máte vlastný byt (dom) alebo nájomnú zmluvu a uhrádzate platby spojené s bývaním, tak máte nárok na príspevok na bývanie vo výške 89,20
    Príspevok na zdravotnú starostlivosť 2krát 2 eurá...
    Sú tam aj ďalšie príspevky, ale to by ste museli uviesť viac, či náhodou neštudujete, nie ste na maródke a podobne..
    ale minimálne Vám vychádza mesačne tých 208,30 eura..od toho sa odráta výživné a mesačne by Vám mohlo chodiť 108, 30...teda ak iné príjmy nemáte
    A keď neviete, kde je ex, platí na dieťa vôbec? alebo dostávate náhradné výživné od štátu ?..ak nie, treba si aj to vybaviť
    Dobry den, dakujem za odpoved, upresnim, byvam s rodicmi obaja 67 rocni - poberatelia dochodku, nestudujem, nemarodujem, mam 32 rokov, ziadne ine prijmy nemam, moj ex manzel na dieta plati 100 eur, peniaze mi chodia z irskeho uctu, no kontakt ziadny nemam, ani telefon, ani adresu, predchadzajuci trvaly pobyt zrusil a o syna sa nezaujima

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ex nemá žiadnych príbuzných na Slovensku? Myslím, že ak nebude súdom zamietnutá žiadosť o výživné na rozvedeného manžela, tak dávku v hmotnej núdzi nedostaneš.

    Asi by som sa snažila zriešiť ten jeho pobyt, lebo dieťa rastie a o chvílku bude potrebovať viac. A tiež do dospelosti dieťaťa nebudeš žiadať o zvýšenie výživného na dieťa?

    A kedže zrejme nevlastníš nehnuteľnosť tak ten doplatok dávky v hmotnej núdzi by bol len 19,10 € mesačne.
    Ma, ale nekomunikuju so mnou, je to dost komplikovane co sa tyka jeho rodiny, takze davku v hmotnej nudzi ani neriesim, mozem mat aspon nejake prispevky co sa tyka stravovania v skolke pre dieta, resp. nejaky aktivacny prispevok aspon kym si nenajdem zamestnanie.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Aktivačný príspevok môžeš dostať ak budeš pracovať, ale dávajú ho len ludom čo majú nárok na dávku v hmotnej núdzi.

    Takže ak nepožiadaš o výživné súd, s tým že uvedieš v žiadosti, že ti nie je známy pobyt exmng. a jeho príbuzný majú takú a takú adresu. Tak Ti nemôžu schváliť dávku v hmotnej núdzi, a tým pádom ani aktivačný príspevok za aktivačné práce.

    Všetko so všetkým súvisí. http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ej-nudzi.html?

    Davka v hmotnej nudzi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.