Zavrieť

Porady

Otázka na potrápenie - do ktorej tarifnej triedy patrím, keď mám toto vzdelanie?

Na VŠ som absolvovala štúdium Sj-nepedagogické, potom som si dorobila pedag.minimum a nakoniec som skončila na SŠ v Modre, kde som študovala pedagogiku predprimárneho vzdelávania. Prax mám iba pol roka ako asistent vychovávateľa v Zariadení sociálnych služieb. Kto poradí? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

    miramax1
    A kde pracuješ ? Na SŠ v Modre, pracuješ ako učiteľka, vychovávateľka?

    Aby si dostala odpoveď, je potrebné doplniť informácie.

    maria88 je offline (nepripojený) maria88

    maria88
    Akosi som pozabudla na dôležitú a smerodatnú informáciu, pracujem ako učiteľka v MŠ. Prosím, skúste mi poradiť na čo mám nárok, lebo počula som už všelijaké varianty, ale čo mi prislúcha podľa zákona v tom som si neni istá. Ďakujem

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    Vaše VŠ vzdelanie nie je v odbore učiteľstvo pre materské školy, lepšie povedané učiteľstvo pre predprimárne vzdelávanie, k čomu vám nepomôže ani DPŠ-ka, čiže z tohoto dôvodu ste s VŠ vzdelaním pre prácu v MŠ nekvalifikovaná.
    Čo sa týka vášho SŠ vzdelania, tak to je už iné, tam spĺňate požadovanú kvalifikáciu a z toho pohľadu ste pre prácu v MŠ kvalifikovaná.
    Nakoľko ste predpokladám za pol roka ako asistent vychovávateľa neabsolvovali adaptačné vzdelávanie, lebo neuvádzate kedy ste na tejto pozícii pracovala, ale ak to bolo po roku 2008, tak stále budete zaradená ako začínajúci pedagogický zamestnanec.
    Z toho všetkého mi vychádza že budete zaradená buď ako:
    1. kvalifikovaná so SŠ vzdelaním, začínajúca ... 7 platová trieda
    2. nekvalifikovaná s VŠ vzdelaním, začínajúca ... 9 platová trieda

    Škoda že neuvádzate tie všelijaké varianty aké počúvate, kedy ste pracovali ako asistent vychovávateľa a či sa vám to vôbec rátalo ako pedagogická prax a pod. Je ťažké radiť ak chýbajú základné informácie.
    Vôbec neuvádzate ako vás zaradil zamestnávateľ, keďže už pracujete ako učiteľka v MŠ, ktoré vzdelanie vám uznal a ktoré nie a pod. Ani neuvádzate či vás zaradil na adaptačné vzdelávanie a pod. Určite ste museli dostať platový dekrét, kde je uvedené ako ste zaradená.
    Nám tu je ťažké teoretizovať, ak nám chýba plno dôležitých údajov!

    maria88 je offline (nepripojený) maria88

    maria88
    Ďakujem za odpoveď. Zamestnávateľ ma zaradil do platovej triedy 8., započítal mi polročnú prax v ústave /pracovala som tam v roku 2012/ a momentálne mi prebieha adaptačné vzdelávanie. Počula som aj varianty, že zamestnávateľ môže zamestnanca zaradiť do platovej triedy, s VŠ vzdelaním, ak má potom dorobenú kvalifikáciu na predprimárne vzdelávanie.
    Ďakujem aj za poznámku o platovom dekréte, pretože nič také som neobdržala, asi si to musím pýtať od zamestnávateľa. Ďakujem

    Otázka na potrápenie - do ktorej tarifnej triedy patrím, keď mám toto vzdelanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.