Zavrieť

Porady

samozdanenie DPH

Dobré ráno,
chcem sa spýtať, možme si uplatniť samozdanenie DPH keď máme FA od rakúskej firmy za prenájom žeriavu v Nórsku? (teda daňová povinnosť je v Nórsku)
Rakúska firma má platné IČ DPH. My sme tiež platci DPH a na faktúre nám DPH neuvádzajú.

Ďakujem.
Naposledy upravil Krisstina : 22.11.12 at 07:07
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    Predovšetkým treba identifikovať, o akú službu ide - či ide o klasický prenájom hnuteľného majetku (§15/1) alebo ide o prenájom dopravných prostriedkov - v tomto prípade treba rozlíšiť krátkodobý prenájom (§16/2) a dlhodobý prenájom (§15/1), alebo ide o práce vzťahujúce sa na nehnuteľnosť (§16/1). Rozhodnúť, o ktorú možnosť ide bude pravde podobne na tebe na základe podrobnejších informácií od majiteľov, konateľov, resp. zodpovedných pracovníkov. A potom ide len o to, obhájiť svoj postup a voľbu pred FU.

    Krisstina je offline (nepripojený) Krisstina

    Krisstina
    odo mňa to nezáleží, ale zistím si to ... ale v prípade, že by išlo o krátkodobý prenájom žeriavu (dopravného prostriedku), samozdanenie účtovať?

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    Krisstina Pozri príspevok
    odo mňa to nezáleží, ale zistím si to ... ale v prípade, že by išlo o krátkodobý prenájom žeriavu (dopravného prostriedku), samozdanenie účtovať?
    "Miestom dodania služby spočívajúcej v poskytnutí krátkodobého nájmu dopravných prostriedkov je miesto, kde sa dopravný prostriedok fyzicky dá k dispozícii zákazníkovi; krátkodobým nájmom sa rozumie nepretržité držanie alebo používanie dopravného prostriedku počas obdobia nepresahujúceho 30 dní alebo 90 dní, ak ide o nájom plavidiel." - podľa mňa - ak ho dali k dispozícii v Nórsku, treba postupovať podľa nórskych zákonov. Ak ho dali k dispozícii v Rakúsku, mali postupovať podľa rakúskych zákonov a naúčtovať im rakúsku DPH. Ak ho dali k dispozícii na SK, tak sa daňová povinnosť preniesla na vás a vy ste mali samozdaniť.

    Krisstina je offline (nepripojený) Krisstina

    Krisstina
    ešte chcem dodať, že na FA píšu : "Reverse - Charge - System Art.196 RL 2006/112/EC" ... ak to je podstatné

    Kaja.K je offline (nepripojený) Kaja.K

    Kaja.K
    Mňa v súvislosti s týmto problémom napadá otázka, či je žeriav v tomto zmysle dopravným prostriedkom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.