Zavrieť

Porady

Aké schody na poschodie?

som domáci kutil, ktorý si rád robí veci sám, ale nie na všetko mám ;-) ...viac
Tento rok som dokončil hrubú stavbu menšieho poschodového domu. Schody (zatiaľ tam mám len také provizórium, aby sme sa dostali na poschodie) a ostatné veci vo vnútri si nechávam na ďalší rok - ide o to, že nie som celkom rozhodnutý, pre aké schody sa rozhodnúť. Čo je lepšie? Betónové - a obložím to drevenými stupnicami, nejaké samonosné drevené schodisko , alebo ??? Poradí mi niekto?
Usporiadat
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Už sa u teba nedá vybrať, ale žiadne schody sú najlepšie schody.
Poznám iba jeden prípad , kedy po postavení poschodového domu si majitelia veľmi rýchlo postavili druhý dom jednopodlažný, to pritom už mali odrastené deti.
Bolo to v bývalom režime, a viedli stavebniny. O to to mali ľahšie.
Schody v byte - náročné pre život v ňom, jedine keby išlo o veľmi priestrannú vilu, s pohodlnými schodmi, alebo viac generačné bývanie samostatne po poschodiach.
Malé deti, starší vek, izolácia rodiny na dvoch úrovniach ... atď.
A točité si pre rodinný život už vôbec neviem predstaviť.
Tie tak do mezonetu pre jedného človeka, max. pár.

Ale čo ešte naozaj neodporúčam, sú iba votknuté schodnice z jednej strany, hranaté, hlavne vedúce z obývacej miestnosti, kde je okolo nich priestor - časté úrazy - hlava.
Hlavne návštevy, domáci si po čase zvyknú.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Susedia mali celodrevené schody, robil im ich dedo stolár, precízna práca, nevŕzgali.
0 0
jamesonka jamesonka

jamesonka je offline (nepripojený) jamesonka

My máme drevené a nemožem si sťažovať. Celkovo máme taký "prírodný" dom blízko lesa - nábytok z prírodného dreva, drevené obklady a drevené samonosné schodisko s dreveným zábradlím. Určite by som nemenila
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No jano454 hádam za tri roky i tie schody aj zodral.....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jamesonka
My máme drevené a nemožem si sťažovať. Celkovo máme taký "prírodný" dom blízko lesa - nábytok z prírodného dreva, drevené obklady a drevené samonosné schodisko s dreveným zábradlím. Určite by som nemenila
Už ste zabývaní? Poznali ste to prostredie aj predtým? Nezdupkáte odtiaľ?
Keď má dom prírodný charakter, inak sa asi nedá vybrať. Veľa radosti vám z domu prajem.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

táto téma nie je vytiahnutá len tak
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
táto téma nie je vytiahnutá len tak
Výrobkyňa whisky bude asi propagovať nejaký prostriedok proti drevokazným hubám, chrobači a plesni...lebo mala sexuálny úraz na pridrbaných schodoch...a drevenica padá na jej hlavu .....či ???
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

To dedukujete podľa tých akupunktúrnych príspevkov? Ak je to tak, nebuďte smiešni. A či nezdupkajú som sa spýtala iba preto, lebo aj keď išlo o reprezentatívny pozemok v BA, ako si rodina dostavala dom, tak im zakrátko praskli nervy z lesa za chrbtom a predali ho. Nezvládli to.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
To dedukujete podľa tých akupunktúrnych príspevkov? Ak je to tak, nebuďte smiešni. A či nezdupkajú som sa spýtala iba preto, lebo aj keď išlo o reprezentatívny pozemok v BA, ako si rodina dostavala dom, tak im zakrátko praskli nervy z lesa za chrbtom a predali ho. Nezvládli to.


Ty nebuď smiešna...respektíve si smiešna.
Nejde o žiadnu dedukciu, ale ide o overenú istotu.
Výrobkyňa whisky a jej príslušné odnože (jedna a tá istá osoba = jeden nick) zadrú príspevok/ky a každý sa po nejakej dobe končí reklamou.
Že si to TY nepopadala, to ešte neznamená, že ja aj Lui nie...a aj iní.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Asi máš pravdu, ale ja nemám na to páky ako vy. Tak beriem späť. Ja som sa dostala iba po príspevky.
0 0
RomanZR RomanZR

RomanZR je offline (nepripojený) RomanZR

Mňa by zaujímalo, či máte skúsenosti niekto so sklenenými schodmi?Čo údržba? Do moderného domu sa nám to veľmi páči.
0 2
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hmmmm.... sklenené schody....
Alebo toto: http://www.mojevideo.sk/video/253f8/...za_v_cine.html
alebo toto:
http://www.novinky.cz/cestovani/2501...o-odvazne.html

Kua, koľko Okeny sa spotrebuje na umytie toľkého skla?
1 0
RomanZR RomanZR

RomanZR je offline (nepripojený) RomanZR

Hahaha, tak viedo samozrejme super, ale až takí extrémisti na výšky doma nie sme.
Každopádne stále si myslím, že to vyzerá pekne a moderne....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

RomanZR
Hahaha, tak viedo samozrejme super, ale až takí extrémisti na výšky doma nie sme.
Každopádne stále si myslím, že to vyzerá pekne a moderne....
To ti neberiem..... je to pekné, moderné, nepotrebuješ pod schodmi osvetľovať.....


Kua - tá skriňa, čo sa hore na poschodie sťahuje - akurát spadla na sklenené schody - kto vymení sklo?
0 0
RomanZR RomanZR

RomanZR je offline (nepripojený) RomanZR

misoft- no tak s tým sťahovaním máš asi pravdu asi budeme premýšlať aj nad inou variantou teda. Manželke sa zdajú drevené trošku nemoderné, ale asi máme iba zažitú klasickú predstavu drevenych schodov u starej mamy Záleží asi ako to do interieru zapadne...
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Dala by som betónové a pokryla týmto materiálom (veľké množstvo dezénov,vrátane schodových hrán): http://www.i-podlahy.cz/vinyl-v-akci...newashed-v1040
Toto je pre mňa úžasné: http://www.i-podlahy.cz/1x-zalomena-...ighlanderkopie
Naposledy upravil Peggynka : 23.10.15 at 09:22
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

RomanZR
misoft- no tak s tým sťahovaním máš asi pravdu asi budeme premýšlať aj nad inou variantou teda. Manželke sa zdajú drevené trošku nemoderné, ale asi máme iba zažitú klasickú predstavu drevenych schodov u starej mamy Záleží asi ako to do interieru zapadne...
Keď sa vám páčia sklenené schody, tak si ich dajte. Všetko záleží od vnútorných priestorov, aké sú veľké. Od štýlu ostatného zariadenia. Všetko sa musí udržovať, je to jedno či ide o podlahy, alebo sklo. Pokiaľ nie ste milovníkmi starožitností, ťažká skriňa pri sťahovaní ti nehrozí. Pri deťoch by som mala obavy z hrán schodníc. Ale to hrozí i pri drevených aj kovových.
Ja so mala obdobie okolo 40-ky, čo najviac skla doma okolo seba a hlavne pracovný stôl. Na ten nedošlo.
Jedálny máme so sklenou okrúhlou doskou v obývačke od začiatku, dymovou až hnedou, bol to dovoz z ES aj so stoličkami, ladil s celým interiérom, každému sa páčil. Niekto vraví, že je sklo studené. Mne to neprekáža, vyhovuje. Sklo vo mne evokuje to, po čom moja duša túži. Ale máme ešte stôl pre 8 ľudí, drevený, a ten tiež milujem.
Takže zariaďte sa tak, aby ste sa v tom dobre cítili vy a o trendoch si môžete listovať v časopisoch.
Naposledy upravil korela : 22.10.15 at 01:44
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte by som dodala, aj keď už máte projekt hotový, pouvažujte nad poradcom feng šuej. Toto učenie nie je o soškách a pod. predmetoch. Hlúposti. Ide o usporiadanie vecí v priestore kvôli správnej energii. Ak niekto cudzí príde do takto upraveného priestoru, netuší, že prešiel úpravou tohto starého učenia. Nejde iba o byty a domy, ale i všetky priestory, od biznisu po proste všetko.
1 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať