Zavrieť

Porady

Ochranná známka??

Ahojte! Ja mám takýto problém . Možem použiť na reklamu svojej firmy ( na banner, letáky. dodávku) postavičky Pat a Mat? Totiž som sa dopočul , že z toho možem mať problém, lebo neviem či to nie je ochranná známka tak ako napr. NIKE alebo Adidas. Nemá s tým niekto skúsenosti , veľmi by mi to pomohlo! Za všetky rady ďakujem !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    misoft Súhlas už NEDOSTANE - autor nedávno skonal.

    kaspo je offline (nepripojený) kaspo

    kaspo
    No som si myslel, lenže kde sa dá zohnať kontakt na majiteľa tejto známky , ja sa s tým už trápim 3 týždeň a nikde som nič nenašiel:-( Akurát som zistil , že pán ktorý tie postavičky vymyslel sa už pobral na druhý svet. Ale aj tak ďakujem kopretinka! A inak, nevieš nahodou čo by asi stál ten súhlas ?? Čavko!

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    kaspo Pozri príspevok
    No som si myslel, lenže kde sa dá zohnať kontakt na majiteľa tejto známky , ja sa s tým už trápim 3 týždeň a nikde som nič nenašiel:-( Akurát som zistil , že pán ktorý tie postavičky vymyslel sa už pobral na druhý svet. Ale aj tak ďakujem kopretinka! A inak, nevieš nahodou čo by asi stál ten súhlas ?? Čavko!
    tak to netuším,vlastníkom ochrannej známky budú asi dedičia.....

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    http://oz.kurzy.cz/vladimir-jiranekb...07z200851u.htm

    no podľa tohoto to vyzerá,že ochranná známka je iba na text.......ale neviem,hm...inak tých majiteľov je tam viac.
    táto ochranná známka sa vzťahuje iba na názov "Pat a Mat" nie na obrazové vyhotovenie, a ešte k tomu aj len na územie ČR, nie? ja som toho názoru, že pokiaľ použiješ obrázok postavičiek, ktorý je voľne dostupný a šírený bez uvedenia názvu, nemal by byť problém.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.