Zavrieť

Porady

Oslobodenie od platenia dane z príjmu pri predaji nehnuteľnosti

Dobrý deň prajem!
Potreboval by som poradiť v tejto veci: V decembri roku 2007 som sa stal po úmrtí príbuznej (povedzme že tety) majiteľom ½ z nehnuteľnosti, a to na základe závetu (podotýkam, že nie som dedičom v priamom rade). Vo februári 2009 zomrel aj manžel nebohej tety, a rovnako ako v predchádzajúcom prípade, aj v tomto som sa stal na základe závetu majiteľom druhej ½ z danej nehnuteľnosti. Zaujímalo by ma teda, či by som mohol predať túto nehnuteľnosť v decembri roku 2012 (t.j. po uplynutí 5 rokov odo dňa úmrtia tety), a to bez toho, aby som musel platiť daň z príjmu z predaja nehnuteľnosti. Teda kedy a či vôbec sa na mňa vzťahuje oslobodenie od platenia dane z príjmu. Dúfam, že som napísal dosť zrozumiteľne, čo vlastne potrebujem vedieť, lebo nie som v tomto smere odborníkom a za každú informáciu Vám dopredu ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Oslobodenie od platenia dane z príjmu pri predaji nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.