Zavrieť

Porady

Uvery nadobudnute pred manzelstvom, zuzenie BSM

Dobry den, priatel ma hypotekarny uver na byt, ktory sice splaca, ale z mojho pohladu trochu nezodpovedne (sem tam sa omeska) a berie to na lahku vahu, na co sa ja strasne hnevam. Planujeme sa vziat a jedine z coho mam obavy je, ze ked by ho nahodou pocas trvania manzelstva prestal splacat z nejakeho dovodu (napr.strata zamestnania a pod.), budem ho musiet ja ako jeho manzelka. Lenze ja mam tiez na krku hypoteku na svoj byt, v ktorom spolocne byvame, ale je len moj. Moj prijem by potom nestacil na splacanie 2 takych uverov.

Moja prva otazka je, ze ci uver, ktory nadobudol pred manzelstvom a pocas manzelstva by ho nesplacal, budu ziadat odo mna splacat, ci moze exekutor siahnut na moj prijem, kedze ten uz bude patrit do BSM a v akom poradi by sa siahlo na moj prijem.
A druha otazka je, ze ci sa vramci zuzenia BSM da vynat prijem alebo akym sposobom sa da osetrit situacia, aby sa neziadalo splacanie jeho uverov odo mna. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Uvery nadobudnute pred manzelstvom, zuzenie BSM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.