Zavrieť

Porady

Karta skylink+modul smit +TV Samsung

Dobrý večer,

máme kartu od Skylink, k tomu máme modul irdeto CI+ značky Smit (Skylink ready), ktorý sme vsunuli do CI slotu TV Samsung 40ES6800. Žiadna reakcia Stále nám na obrazovke vypisuje "kódovaný signál".
Nemáte s tým náhodou niekto skúsenosť? Čo treba spraviť, aby to fungovalo?
Najviac nás mrzí, že to stálo kopu peňazí a výsledok žiadny

Vopred ďakujem za všetky rady!
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
wieroc Pozri príspevok
Dobrý večer,

máme kartu od Skylink, k tomu máme modul irdeto CI+ značky Smit (Skylink ready), ktorý sme vsunuli do CI slotu TV Samsung 40ES6800. Žiadna reakcia Stále nám na obrazovke vypisuje "kódovaný signál".
Nemáte s tým náhodou niekto skúsenosť? Čo treba spraviť, aby to fungovalo?
Najviac nás mrzí, že to stálo kopu peňazí a výsledok žiadny

Vopred ďakujem za všetky rady!
Mne sa osvedčilo vybrať kartu von z vypnutého zariadenia , následne počkať nejakú dobu ( cca 1minúta ) a kartu dať naspäť .
Zariadenie sa týmto spôsobom zresetuje a nabehne do normálneho režimu ....teda , malo by ...
Aplikoval som tento spôsob pár krát a furt to bolo potom OK .
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
wieroc wieroc

wieroc je offline (nepripojený) wieroc

Presne to sme vyskúšali a bohužiaľ stále nič... Akoby TV ani nezaregistrovalo vloženú kartu. Nič nám nevypisuje.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A ktorú z týchto?
http://www.smit.com.cn/products.php?bid=9&lang=en
Lebo ak túto:

je primárne pre káblovky (do ich krabičiek - párujú sa potom).

táto je už aj na STB a prijímače IDTV - integrované digi telky
0 0
wieroc wieroc

wieroc je offline (nepripojený) wieroc

Máme takúto. Myslíte, že to nie je vhodný typ pre TV Samsung 40ES6800?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Samsungu je jedno, čo sa tam strčí. Ide o to, aby karta spolupracovala s CA modulom.
Okrem toho - telka ani nevypíše, že je karta vložená. Ona jednoducho z tej karty preberá dekódovaný signál.
V menu skúsiť ešte raz dať automatické ladenie staníc digital zo satelitu.
0 0
wieroc wieroc

wieroc je offline (nepripojený) wieroc

Všetko sme skúsili niekoľkokrát, dokonca sme aj viackrát skúšali automatické ladenie staníc. A stále nič...Od včera sa nám to nepodarilo. Stále nám vypisuje "kódovaný signál".
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

TA3 ide? Je nastavenie správne?
0 0
wieroc wieroc

wieroc je offline (nepripojený) wieroc

Áno TA3 a aj ďalšie nekódované programy idú.
Máme nastavené: Astra 23,5 aj 19,2.
0 0
command command

command je offline (nepripojený) command

Blba otazka ale kartu mate v moduly spravne? Skuste zastrcit modul to tv a potom kartu najpr jednym smerom potom druhym(cip by mal byt vpredu ale karta sa da strcit cipom hore alebo dole) ci TV nezaregistruje kartu. TV po strceni karty napise ze je vlozena karta IRDETO? Malo by to vypisať. Karta je cisto nova? alebo uz bola rozbehana na nejakom TV popripade prijimaci?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

nemam skusenost ani s tymto TV a ani s CAMom.
Ale ako pise command. Kartu mozes do modulu strcit 4 sposobmi. Cip ma byt v predu a myslim, ze dole.
Ak ten TV je aspon kus inteligentny, tak urcite by po vlozeni modulu s kartou mal nieco vypisat aspon v zmysle CAM inserted alebo nieco podobne
0 0
command command

command je offline (nepripojený) command

Fero11 Pozri príspevok
nemam skusenost ani s tymto TV a ani s CAMom.
Ale ako pise command. Kartu mozes do modulu strcit 4 sposobmi. Cip ma byt v predu a myslim, ze dole.
Ak ten TV je aspon kus inteligentny, tak urcite by po vlozeni modulu s kartou mal nieco vypisat aspon v zmysle CAM inserted alebo nieco podobne
Ci hore alebo dole to zalezi od vyrobcu niektore prijimace maju čitacie fuziky hore niektore dole.
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Viackrát sa to riešilo na parabola.cz , zaregistruj sa a v diskusii sa dozvies s akým modulom tento model tv spolupracuje.
0 0
wieroc wieroc

wieroc je offline (nepripojený) wieroc

Kartu máme zasunutú správne, už sme overovali aj túto možnosť. Karta je úplne nová, rovnako ako aj modul a TV. Jednoducho stále to nefunguje. Ani nám po zasunutí karty vôbec nič nevypisuje.
Skúšala som ešte jedno fórum, ale ani tam bezvýsledne. Skúsime teda ešte napísať na parabola.cz.
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

wieroc máš to poriešené? Možno by pomohol nový firmware ako sa píše tu http://www.satelitnatv.sk/2011/12/ca...s-link-irdeto/
0 0
wieroc wieroc

wieroc je offline (nepripojený) wieroc

Taserda Pozri príspevok
wieroc máš to poriešené? Možno by pomohol nový firmware ako sa píše tu http://www.satelitnatv.sk/2011/12/ca...s-link-irdeto/
Bohužiaľ ešte to nie je poriešené. Keďže nič nepomáhalo, obrátili sme sa priamo na Samsung servis. Tam nám poradili presne toto isté - aktualizovať firmware. Spravili sme a bohužiaľ nepomohlo.
V našom TV sa ani nedá kliknúť na funkciu "Bežné rozhranie" (Common interface). Vždy vypíše, že "Táto funkcia nie je dostupná". Pravdupovediac, som zvedavá, čo ďalšie nám ešte zo Samsungu poradia.
Všetkým Vám, čo ste sa snažili pomôcť, veľmi pekne ďakujem! Ak sa to podarí vyriešiť, napíšem v čom bol háčik, aby mala táto téma rozuzlenie :-)
0 0
dusan74 dusan74

dusan74 je offline (nepripojený) dusan74

Zdravim, mam ten isty problem TV Samsung UE46ES7000 a Skylink modul irdeto CI+ SMIT (firmware 4.2.4.4m2) v Samsung menu/system/Bezne rozhranie vypise "Táto funkcia nie je dostupná" volne TV ako TA3,TV8... idu a na ostatnych iba vypise "Kodovany signal" Pritom na externom sat.prijimaci bezproblemov Cl modul SMIT + karta Skylink irdeto funguje, takze to bude asi nekompatibilitou :-(
Zaujimalo by ma ci sa Vam to podarilo sfunkcnit? Dakujem.
0 0
wieroc wieroc

wieroc je offline (nepripojený) wieroc

Nakoniec sa to vyriešilo tak, že k nám poslali pána zo servisu Samsung (ak máte TV s uhlopriečkou nad 100cm prídu k Vám domov), ten si vzal TV so sebou na opravu. Zatiaľ nám nechali jeden náhradný. Do 4 dní nám ho priniesli opravený - chyba bola v TV, vymenili nám tam nejakú súčiastku. Odvtedy všetko pekne funguje :-)
Takže naša rada a skúsenosť - volať servis.
1 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ja by som skor povedal, ze urobil nejaky upgrade, ako vymena suciastky
0 0
dusan74 dusan74

dusan74 je offline (nepripojený) dusan74

Skusal som obnovit tovarenske nastavenia na TV, potom aj update systemoveho soft. na najnovsiu verziu tusim 002005, potom som sa pokusil o starsiu verziu CAM firmvare na Cl module SMIT z 4.2.4.4.m2 na 4.2.4.3 ale cez ext.sat. prijimac sa mi to nepodarilo tam dostať, este poskusam no a potom uz iba servis ... :-(
0 0
wieroc wieroc

wieroc je offline (nepripojený) wieroc

Môže byť. Keďže tomu veľmi nerozumiem, neviem. Ale opravili to a ide :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať