Zavrieť

Porady

Úpravňa vody elektromagnetická

Máte niekto z Vás skúsenosti s elektromagnetickou úpravňou vody? Plánujem osadenie do novostavby, priamo do vodomernej jímky, nakoľko táto bude v rohu pozemku a ochrániť by som chcel komplet vedenie pod zemou.
Vybral som zatiaľ takúto : http://www.aquatech.sk/sk/elektronic...v/rodinne-domy
Prípadné iné riešenia, typ , atď... . Za Vaše odporúčania a skúsenosti vopred ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

misomiso
Naco tam tahat elektrinu? Navyse, ak to chces mat v sachte, bude tam 100% vlhkost, tam ti ziadne elektricke zariadenie pracovat nebude.

Tu istu sluzbu ti spravi neodymovy magnet, dostanes to vo vodoinstalaterovi, je to bezudrzbove naveky.

Len pozor na prehnane ocakavania. Ani jedno ani druhe zariadenie vodny kamen z vody nedstrani, iba zamadzi jeho zrazaniu, a aj to iba na 24 hodin a za predpokladu, ze vodu nezohrievas.

Teda je to ochrana pre potrubia (v novych, plastovych sa kamen uz ale aj tak neusadza), snad pre nejake ventily, ale nie je to pomoc napr. pre ofrkane zrkadlo, ani pre rychlovarnu kanvicu.

tienik je offline (nepripojený) tienik

tienik
Ten konkretny pristroj nepoznam, ale uz som uspesne nasadil mozno okolo 10 ks. pristrojov od EZV Presov. Najstarsi uz mam cca 7-8 rokov. Preto sa k inym vyjadrit neviem, ale konkretne tieto funguju ako hodinky. Ten najstarsi pracuje u rodicov doma, kde uz bola situacia taka, ze trubky teplej vody sa upchavali usadeninami viac krat do roka. Asi tak do 2 rokov od nasadenia vsetky nanosy uspesne odstranil - teraz je na nich len taky hnedy povlak. Samozrejme, tie dva roky boli vesele, kazdy chvilu zanesene perlatory, napustania WC....proste "relax".
Co sa tyka umiestnenia do sachty, tak konkretne tieto vyhovuju krytim a pri napajani cez prudovy chranic nevidim v tom ziadnu prekazku.
Upravena voda si zmenene vlastnosti zachova cca 72h, takze treba to dat tak, aby sa tam bol dany obeh vody (nie pred nejaky vodoejm, alebo take cosi)

Ano, existuje aj verzia s pernamentnym magnetom, ale minimalne u nas nefungovala - kedze tam je staticke magneticke pole, zda sa mi ze je zalozena skor na placebo efekte ako na skutocnej funkcii.
Ale je pravda ze som skusal len jeden typ.
mirmas Ďakujem, pozriem cenník a kde majú predajne. Osadenie predpokladám by mal robiť niekto, kto "môže" ....

mirmas je offline (nepripojený) mirmas

mirmas
Je v tomto prípade jedno, aké je následne dlhé potrubie do domu? Vlastne ano, tak ako si pisal, kedze to uchovava 72 hodin vlastnosti
Naposledy upravil mirmas : 24.11.12 at 20:37

tienik je offline (nepripojený) tienik

tienik
potrubie musi byt tak dlhe, aby sa voda za 72 hodin minula :-) Ak nebyvas 20km od dediny, bude to ok.
Zapojit to moze hocikto - je to spotrebic ako kazdy iny, nie je tam nebezpecne napatie volne pristupne.
Ja to objednavam priamo z EZV, viem este ze to predava aj Ptacek.
Daj si pozor hlavne na vyber miesta, musi to byt rovny kus trubky, bez spojov, pred miestom cievky a za nou je dobre ak vo vzdialenosti 10xD nic nie (koleno, ventil, atd....) sice to funguje aj ak su dake veci blizsie, ale najme pri tvrdsej vode to citit na ucinnosti.

mirmas je offline (nepripojený) mirmas

mirmas
Pocet zavitov je podla vypoctu tvrdosti vody, alebo standardny na velkost trubky? Znamemu ktosi odporucil radsej zvacsit pocet zavitov, nakolko nikdy sa neda predpokladat zmena tvrdosti vody.

tienik je offline (nepripojený) tienik

tienik
pocet zavitov je dany v navode. Tam neplati ze "cim viac pruzkov tym viac adidas" Je to rposte cievka, ktora ma svoju indukcnost a jej nedodrzanim sa rozladuje vystup. Takze tvrda netvrda, pocet zavitov je v navode.
Jedine to ma dva vystupy, pre kovove potrubie a plastove - co je myslim logicke.

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

peterkos2
EZV 15 D mám 13 rokov a myslím že funguje.Mám ju pred vstupom do kotla na TUV.Myslím že to postačuje.Na vstupe do pračky som dal magnetickú-mal som ju pred spustením kotla miesto EZV ale servisak mi povedal že nieje dostatočná tak som si od neho kúpil EZV.
Výmenník na kotli som za 13 rokov čistil len 2 krát-aj to len preventívne

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

misomiso
Ja som nasadil magnet, tak cakam na vysledky.

Nemyslim si, ze by to nefungovalo. Poznam cloveka, ktory si rozpustil oblickove kamene tak, ze si vsetky tekutiny, ktore prijmal prelieval cez lievik s dvoma magnetmi (umiestnenymi na tenkom spodnom konci lievika oproti sebe tak, aby sa odpudzovali).

Pocul som, od par ludi, ze v RD nevideli pozitivny vysledok, ked mali stare magnety, a ze sa to zmenilo, ked to vymenili za tie nove, neodymove.

tienik je offline (nepripojený) tienik

tienik
Moze byt ze aj tie pernametne magnety stacia, ale ako som pisal, u nas to bol fest rozdiel, po nasadeni konkretne EZV 25, takze na dalsie pokusy nebol dovod.
Ono to moze byt aj konretnou vodou - teda jej zlozenim. Mozno niekde je dobre to pole staticke, niekde zas dynamicke..

mirmas je offline (nepripojený) mirmas

mirmas
Verím tomu, že geomagnetické pole v danej oblasti musí mať vplyv na permanentné magnety. Koniec koncov, kombinácia oboch alternatív, kde centrálne bude umiestnená napr. EZV 25 a kdesi v dome ešte permamagnet, nie je vylúčená :-)

petmar je offline (nepripojený) petmar

petmar
Len pre zaujímavosť -podobnú polarizovanú vodu získaš aj zo snehu, najlepšie na jar, keď molekuly H2O v snehu spolarizuje magnetický tok zeme (v smere S-J pól). Preto je výborná na rast rastlín, stromov a hovorí sa , že sneh je hnojivo.
Permanentný magnet polarizuje vodu, ale treba ju rýchlo minúť, pomerne rýchlo sa táto polarita stráca.

MareC3k je offline (nepripojený) MareC3k

MareC3k
Ja som skusal tieto veci, aj elektromagneticku upravnu, aj s neodymovymi magnetmi a nic nepomohlo, kotol sa permanentne zanasal vodnym kamenom, wc, baterie, konvica vyzerali po tyzdni hrozne. Pomohla az velka upravna vody za kopec penazi, ktora upravi tvrdost vody z povodnych 33°nemeckych na 2°nemecke. Ma to len jednu nevyhodu, ze do toho musim 2x za mesiac nasypat 25kg tabletovanej soli (2x7euro), ktorou sa regeneruje ten filter.

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

misomiso
Ano, toto je jedine zariadenie, ktore skutocne aj odstranuje vodny kamen z vody, nie len ze meni jeho vlastnosti. Rovnake zariadnie (v malom) ma kazda umyvacka riadu.

Apropos - co sa tyka vplyvu na zdravie, tak tvrda voda je podstatene zdravsia na pitie a varenie ako makka.

base je offline (nepripojený) base

base
Ahojte, oživím túto starú tému. Tiež riešim problémy s vodným kameňom a tvrdou vodou. Mate niekto skúsenosti s produktom IONIMAX (link s podrobnosťami dolu), alebo radšej nevymýšľať a kúpiť osvedčený EZV 25D. EZV má okrem ceny aj tú výhodu oproti IONIMAXu, že nemusím objednávať vodára na inštaláciu. https://www.aquapro-shop.sk/filtre-n...-vodu/ionimax/

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.