Zavrieť

Porady

§66 zákon o DPH pri predaji a kúpe auta

Prosím Vás, súrne by som potrebovala poradit:
mám faktúru o kúpe osobného auta od platcu DPH /SR/ vystavenú pre SZČO .
Faktúra vyzerá takto:
Dodávatel:...IČ DPH:SK....
druh tovarusobný automobil.....atď....
celková faktúrovaná suma.... 6000,00 eur /nie je rozpísaná na základ DPH, dph, len celková suma/

Podlieha DPH podľa §66 zákona č.222/2004 Zz. o DPH podľa článku 313 smernice Rady 2006/112/ES.

Preštudovala som ten zákon, ale priznám sa nepochopila som to.
Nemal by platca DPH ak predáva tovar vystavit faktúru rozpísanú na DPH a to DPH zaplatit?Alebo ten §66 znamená nejakú výnimku?
Ďakujem Vám za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tereza5 Pozri príspevok
    Prosím Vás, súrne by som potrebovala poradit:
    mám faktúru o kúpe osobného auta od platcu DPH /SR/ vystavenú pre SZČO .
    Faktúra vyzerá takto:
    Dodávatel:...IČ DPH:SK....
    druh tovarusobný automobil.....atď....
    celková faktúrovaná suma.... 6000,00 eur /nie je rozpísaná na základ DPH, dph, len celková suma/

    Podlieha DPH podľa §66 zákona č.222/2004 Zz. o DPH podľa článku 313 smernice Rady 2006/112/ES.

    Preštudovala som ten zákon, ale priznám sa nepochopila som to.
    Nemal by platca DPH ak predáva tovar vystavit faktúru rozpísanú na DPH a to DPH zaplatit?Alebo ten §66 znamená nejakú výnimku?
    Ďakujem Vám za pomoc.
    Ide o
    § 66
    Osobitná úprava uplatňovania dane pri umeleckých dielach, zberateľských predmetoch, starožitnostiach a použitom tovare


    (3) Základom dane pri predaji tovaru podľa odseku 2 je kladný rozdiel medzi predajnou cenou a kúpnou cenou znížený o daň. Ak ide o predaj použitého tovaru podľa odseku 1 písm. e), základ dane podľa prvej vety sa rozdelí pomerne podľa výšky jednotlivých splátok a na daňovú povinnosť sa vzťahuje § 19 ods. 3.
    (7) Platiteľ pri kúpe tovarov podľa odseku 1 od obchodníka, ktorý uplatňuje osobitnú úpravu, nemôže odpočítať daň vzťahujúcu sa k základu dane podľa odseku 3.

    tereza5 je offline (nepripojený) tereza5

    tereza5
    Ak som to správne pochopila, tak faktúra je vystavená správne, predávajúci ,ktorý si uplatnuje tento §,neplatí DPH a kupujúci si tak DPH neuplatnuje?
    ČIže DPH z ojazdeného auta už bolo zaplatené pri prvej kúpe?
    Ďakujem

    zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

    zuzu 76
    Dobrý deń, poprosím pekne o radu :

    platca DPH kúpil v r. 2007 ojazdené vozidlo kat. M1, od obchodníka, ktorý postupoval podľa § 66...v roku 2013 sa ho rozhodol predať súkromnej osobe.. aký je správny postup pri vystavení faktúry? ďakujem

    §66 zákon o DPH pri predaji a kúpe auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.