Zavrieť

Porady

Reklama na web stránke (daň)

Potreboval by som poradit ako to je vlastne s platenim dane z reklamy ktoru by som mal umiestnenu na web stranke. Priklad: Firma si chce umna kupit reklamny priestor na web stranke. Ma zaujem o banner na jeden mesiac za 100€. Chce aby som jej vystavil fakturu na tuto reklamu. Mozem vystavit fakturu firme ktora ma zaujem o reklamu ked som fyzicka osoba (nepodnikatel) ak ano ako to mam spravit s DPH. Mam do faktury uviest 100€ + 20€ dan? Viete mi povedat ako mam postupovat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mato133 je offline (nepripojený) Mato133

    Mato133
    Ahoj na to aby si mohol vystavit fakturu musis byt FOP (fyzicka osoba podnikatel), spada to pod volnu zivnost reklamne a marketingove sluzby, DPH zalezi od toho ci by si bol platcom alebo neplatcom DPH...neplatca vo fakture dph neuvadza cize by si dal sluzba xyz cena 100e...pokial by si bol platca uvadzas aj DPH.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Mato133 Pozri príspevok
    Ahoj na to aby si mohol vystavit fakturu musis byt FOP (fyzicka osoba podnikatel), spada to pod volnu zivnost reklamne a marketingove sluzby, DPH zalezi od toho ci by si bol platcom alebo neplatcom DPH...neplatca vo fakture dph neuvadza cize by si dal sluzba xyz cena 100e...pokial by si bol platca uvadzas aj DPH.
    A to si sa kde dočítal?

    To si má založiť živnosť na jeden mesiac? Kvôli jednej faktúre?
    Naposledy upravil marjankaj : 26.11.12 at 10:07

    capricorn77 je offline (nepripojený) capricorn77

    capricorn77
    Ide oto ze v dnesnej dobe internetu je uz obrovske mnozstvo web stranok a stoho je dost stranok co uz posobia dlhsi cas a mohli by si uz aj na seba zarobit + vykazat nejaky ten zisk, ale nikde sa clovek nedocita ako to spravit legalne! Clovek by aj chcel odviest dan a vsetko stym spojene ale chybaju informacie ako postupovat. A je to chyba statu!!! Pretoze takto prichadza o dost velku sumu penazi. Ide oto ze ked clovek nevie ako nato tak sa pre par eur nato radsej vykasle a reklamu bud odmietne alebo to spravi nacierno...

    Ked clovek prenajima byt informacie ako postupovat su k dispozicii, ale ked clovek prenajima reklamny priestor tak nikde ani tuk...

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    capricorn77 Pozri príspevok
    Ide oto ze v dnesnej dobe internetu je uz obrovske mnozstvo web stranok a stoho je dost stranok co uz posobia dlhsi cas a mohli by si uz aj na seba zarobit + vykazat nejaky ten zisk, ale nikde sa clovek nedocita ako to spravit legalne! Clovek by aj chcel odviest dan a vsetko stym spojene ale chybaju informacie ako postupovat. A je to chyba statu!!! Pretoze takto prichadza o dost velku sumu penazi. Ide oto ze ked clovek nevie ako nato tak sa pre par eur nato radsej vykasle a reklamu bud odmietne alebo to spravi nacierno...

    Ked clovek prenajima byt informacie ako postupovat su k dispozicii, ale ked clovek prenajima reklamny priestor tak nikde ani tuk...
    informacie k dispozicii su, ved si mozes zacat citat zakony a dozvies sa, okrem toho aj o poskytovani inzercie na webe najdes zopar clankov

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    akú to máš stránku, že je o ňu záujem a pritom nie si podnikateľ?

    Mato133 je offline (nepripojený) Mato133

    Mato133
    Ok takze mas nejaky web kde chces dat reklamu je jedno ci to bude banner, PPC alebo nejaky affiliate program ide o reklamu (marketingovu cinnost propagaciu), z tej reklamy budes mat nejaky zisk (zarobok) to ci sa ti ozve niekto raz za pol roka alebo ti kazdy mesiac niekto napise ze tam chce reklamu pripadne to co si spominal ze chcu reklamu na jeden mesiac a potom to budu chciet predlzit na 2-3 mesiace rok alebo nejaku dlhodobu spolupracu je to cinnost za ucelom dosiahnutie zisku.Cize cieleny predaj reklamy na tvojom webe a mas z toho prijem, szčo-zivnostnik.Opat ci budes mat jednu reklamu rocne a zisk 1000e alebo 10 reklam rocne a kazdu za 100e je jedno pretoze opat ponukas nieco za ucelom predaja.Cital som nejake veci ohladne faktur a FON (nepodnikateloch) je pravda ze nikde presne nie je stanovene ci nepodnikatel moze alebo nemoze vystavit fakturu sa tyka najma platcov DPH.Ad.1 ak by si vystavil fakturu ako nepodnikatel je to kus bezcenneho papiera, na zaklade coho by bola faktura vystavena ? podnikatelsku cinnost nemas...sluzby oficialne neposkytujes...v takomto pripade moze hoci kto hocikomu vystavit akukolvek fakturu to by bola sprostost...este by niekto povedal ze pytas peniaze o niecom o com vobec nevie ad.2 ustna dohoda tiez uplna blbost nicim nepodlozene ani pre jednu ani pre druhu stranu ad.3 zmluva o ponuknutej sluzbe opat oficialne sluzby neponukas...nepodnikas v tom obore a je to zase len nejaky kus papiera, ktory mozem ktokolvek doma na kolene napisat.....pozri si zrsr(bodka)sk tam si daj zivnostnenske podnikanie uplne dole najdes zoznam odporucanych volnych zivnosti v strede ako pdf strana 51 bod 31.5 reklamne a marketingove sluzby sirenie reklamy roznymi sposobmi bod 31.5.3 internet atd....dalej co som pisal platca a neplatca tu sa treba rozhodnut sam aky je vtom presny rozdiel najdes na nete aj tu tem je tu dost tem ohladne toho...tiez ked som bol na ziv.urade a bavili sme sa o inzercii a reklame na web strankach dospeli sme k hore uvedenej cinnost...dufam ze som pomohol samozrejme netvrdim ze je to jedine riesenie a hnet hura system treba robit zivnsot bez rozmyslenia ;-)

    capricorn77 je offline (nepripojený) capricorn77

    capricorn77
    No mam uz aj ine riesenie ako to spravit vsetko legalne! Kedze do 500€ netreba danit prijem s predaja... (a aj keby bolo treba pri vyssej sume da sa to spravit danovim priznanim... FO ktore si spravim ja a nie moj zamestnavatel...). Cez jaspravim.sk

    Reklama na web stránke (daň)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.