Zavrieť

Porady

Zariadenie z Ciny

Zdravim,

planujem vytvorit komplexne riesenie pre firmy, ktoreho sucastou bude aj jedno zariadenie (hardware). Najprv vsak chcem toto zariadenie vyskusat - ci bude splnat vsetky poziadavky, ako sa bude spravat v realnej prevadzke atd.

Toto zariadenie chcem kupit z Ciny, kedze v Europe ani nikde v blizsom okoli som nic podobne nenasiel. Pre testovacie ucely by som kupil zatial iba jeden kus. Jeho cena je 105 USD a doprava dalsich 40.

Pravdepodobne by bolo najlepsie kupit to normalne na firmu a dat si to do nakladov, kedze aj tak ide o biznis zariadenie. Ako potom prebieha cely dovoz, zdanenie, preclenie atd?

Ak to spravne chapem, tak kedze to stoji do 150 eur, zaplatim "len" DPH - 20% (som sro, neplatca DPH). Clo sa ma v tomto pripade netyka.

Ako vsak presne funguje ten dovoz? V Cine normalne uvediem svoju adresu kancelarie, vyplatim to a cakam? Alebo mi to zastavia na colnici a budem musiet po to ist osobne a pritom doplatit DPH? Ci ako? Na co si mam dat pozor?

V tomto som uplne novacik, dufam, ze mi niekto poradi

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.