Zavrieť

Porady

Účtovanie rezervy na audit

Keď faktúru od auditorskej spoločnosti zaúčtujem na účet 32... ako rezervu ,potom to musím preúčtovať na službu alebo ako to má byť po správnosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jul07 Pozri príspevok
    Keď faktúru od auditorskej spoločnosti zaúčtujem na účet 32... ako rezervu ,potom to musím preúčtovať na službu alebo ako to má byť po správnosti
    Najprv zaúčtuješ ID do nákladov 518/323 a potom v nasledujúcom období faktúru za audit 323(343)/321.
    Naposledy upravil Tweety : 26.11.12 at 09:06 Dôvod: Oprava 326 je nesprávna.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    323 účet je rezerva, t.j. nemusí to byť presná suma. A rezervu pouzijes do vyšky jej tvorby alebo do vyšky faktúry. Podľa toho, čo je vyššie. Rozdiel zauctuješ na 518, može byť plus aj mínus.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Jedná sa o zákonnú rezervu, čiže skôr účtujeme cez 323 AE.Nevyfakturované dodávky sú dodané v danom roku, avšak finálny audit je dodaný ako služba v marci až júni nasledujúceho roku.

    jul07 je offline (nepripojený) jul07

    jul07
    Faktúru už mám zaúčtovala na 323 ,ale nemám ID zaúčtované do nákladov 518/323 ,ako mám teraz postupovať

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jul07 Pozri príspevok
    Faktúru už mám zaúčtovala na 323 ,ale nemám ID zaúčtované do nákladov 518/323 ,ako mám teraz postupovať
    No ak máš faktúru, tak už nerobíš ID na rezervu. Či ako? Napíš ako to máš po jednotlivých účtovných obdobiach. Lebo takto to máš akosi nezrozumiteľne.

    jul07 je offline (nepripojený) jul07

    jul07
    Presne to vyhľadám ,lebo ja som sa len nedávno vrátila z RP ,a kolegynka ,čo to aj doteraz robila a aj robí je dlhodobo PN ,len ja som teraz dostala faktúru od auditorskej spoločnosti ,a preto som nevedela ,že kam tú faktúru mám účtovať

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jul07 Pozri príspevok
    Presne to vyhľadám ,lebo ja som sa len nedávno vrátila z RP ,a kolegynka ,čo to aj doteraz robila a aj robí je dlhodobo PN ,len ja som teraz dostala faktúru od auditorskej spoločnosti ,a preto som nevedela ,že kam tú faktúru mám účtovať
    Zisti, či bola v predch, účt. období zaúčtovaná rezerva a ako potom došlá faktúra(v BO)

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    prosim vas o radu, čo v pripade ked som rezervu na audit zučtovala v r. 2011 518/323, v roku 2012 323/321, 343/ 321 ale v nespravnej sume, zuctovala som do nakladov viac ako prisla fa v r. 2012. Co s rodzielom kedze mam na 323 minusovy zostatok. dakujem

    Účtovanie rezervy na audit

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.