Zavrieť

Porady

exekúcia a trovy exekúcie

Dobrý deň,
pred rokom som dostala upovedomenie o začatí exekúcii ohľadom faktúry za mobil, ktorý vlastne mala splácať moja sestra. Keďže neuhradila faktúru a zmluva bola na moje meno, musela som to uhradiť ja, spolu s trovami exekúcie to činilo cca 300,- Eur. Vo februári mi prišiel list od tej istej spoločnosti, že postúpili moju pohľadávku vo výške 47,80 Eur inej firme, teraz som sa dozvedela, že je to zmluvná pokuta. Včera mi prišlo nové upovedomenie o začatí exekúcie a to nasledovne:
- dlžná čiastka 47,80
- úrok z omeškania 32,12
- trovy konania 74,65
- trovy právneho zastúpenia v súdnom konaní 58,15
- súdny poplatok 16,50
- trovy právneho zastúpenia v exekučnom konaní 38,23
- predbežné trovy exekúcie 145,80
Spolu to činí 413,25 Eur!!!!!!
Vie mi s tým niekto pomôcť? Je to normálne aby som zaplatila takú horibilnú čiastku? A podotýkam, že už mám zablokované účty a v banke mi povedali, že keď to neuhradím exekútorovi, môžem mať väčšie problémy, keďže z účtu platím hypotekarny úver.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Je to uplne normalne a zaplat cim skor, lebo sa ti budu tie poplatky este navysovat.

    A to nekomentujem sposob, ako si vobec k takej dlzobe prisla. Sestra sa k tomu ako stavia?

    Biba1980 je offline (nepripojený) Biba1980

    Biba1980
    Teraz som si pozrela exekúciu za mobil, dlžná čiastka činila 165,24 Eur a trovy exekúcie 78,68. Táto čiastka bola primeraná dlžnej sume, ale pri dlžnej čiastke 47,80 uhradiť trovy exekúcie 365,45 Eur? Veď to je nemyslitelné!

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Trovy exekúcie nie sú 365,45 ale "len" 145,80 eur a nepočítajú sa z pôvodne dlžnej sumy 47,80 eur, ale zo sumy 267,45 eur. Ak pominieme úroky z omeškania a pôvodne dlžnú sumu, tak zaplatíte aj náklady, ktoré má veriteľ s vymáhaním (trovy právneho zastúpenia, kolky na súd a pod). Inak povedané, nabalia sa na Vás všetci, a to v súlade so zákonmi.

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Aj 145,80 z 267,45 sa mi zdá priveľa.
    Ak si ešte v termíne, daj námietku proti trovám exekúcie.
    A skús nahliadnuť do spisu, je čudné, že pri súdnom konaní si nebola predvolaná. Postúpenie pohľadávky Ťa našlo, tak prečo nie súdna obsielka?

    mlisa je offline (nepripojený) mlisa

    mlisa
    tie sumy netreba zratavat vsetky, trovy konania 74,65 eur pozostavaju z trov pravneho zastupenia 58,15 eur a sudneho poplatku 16,5, takze to sa pocita len raz. A okrem toho z toho vyplyva ze prebehlo sudne konanie, takze medzi "oznamenim o postupeni vymahania" a "upovedomenim o zacati exekucie malo prist este nieco zo sudu. A prave vtedy sa mal dlh uhradit aby sa predislo tym vysokym trovam exekucie. Navyse, predbezne trovy exekucie vycislene v upovedomeni o zacati exekucie su vyssie ako skutocne trovy ktore sa maju uhradit, vzdy tam byva aj upozornenie, ze ak sa uhradi hned, trovy su nizsie, pretoze v tom pripade patri exekutorovi nizsia odmena.
    A ešte maličkosť, ak z istiny 47,80 Eur su uroky z omeskania 32,12 eur, vyzera to ze ta pohladavka ma uz peknych par rokov...

    rusin je offline (nepripojený) rusin

    "Strelec" po 50.ke, šedivý chlap zo slušnou postavou ...viac rusin
    Ne ponahlaj sa platit vsetko, co od teba zlodeji a kriminalnici pod razitkom Exek.uradu od teba zadaju.
    Zvlast ze dlznu sumu si uz uhrdaila, aj ked jeho trovy uz boli NAVYSENE!
    Ohladom exekucie si pozrite Exekucny poriadok 233/1995 Z.z.

    Pripadne sa porad s pravnikom, 1h=50Euro, dones zo sebou podklady a za 1.h dostanes kvalifikovanu radu!

    Zakonom urcena vyska trovov exekucie je urcena max. 20% /od istiny_sumy +20%DPH = 24% + dolozene / dokumentovane naklady (nie zo stropu exekut.kancelarie), co znamena cca = 28-33% od istiny (od vami uvedenej sumy 48 x 0.24 = 11.52 + doloz.naklady)...
    Tieto trovy ako chapem ti exekutor Nie DOLOZIL (kopie platobnych podkladov, nie jeho list s NIM zratanou sumou???).

    Na cinnost Exekutorov dozoruje a ich smeruje SKE - Slov.komora Exekutorov.
    Pravda Samotna SKE pre nas platcov dane a odvodov robi velmi malo, viac sa len mlcki prizera na porusovanie zakonov exekutormi!

    Zvlast, ze ludia sa ich boja, ne maju na prvanika/len radu (do 50 Euro) .

    lulazz je offline (nepripojený) lulazz

    lulazz
    Pre upresnenie:
    súdny exekútor má nárok na 20% z vymoženej sumy (čiže komplet istina,aj trovy,aj súdny poplatok) + DPH + hotové výdavky s DPH.
    V prípade plnenia v 14-dňovej lehote od prevzatia Upovedomenia o začatí exekúcie sa znižuje odmena na polovicu (minimálne vždy ale 33,19€).

    Každý sa rozčuľuje nad exekútorom,ale čo si tak uvedomiť,že exekútor nekoná len tak zrazu,ale NIEKTO mu dá návrh na vykonanie exekúcie,tak sa rozčuľujte nad oprávneným keď tak (nehovoriac o tom,že málokto si uvedomuje aj svoju chybu,že nezaplatil čo zaplatiť mal

    exekúcia a trovy exekúcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.