Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel- sadzby 2012 pre Bratisvký samosprávny kraj

Dobrý deň,

potrebujem pomoc. Na internete som hlada sadzy dane z motorových vozidiel pre BA kraj ale našla som len že sa oproti minulému roku meniť nebudú. Mohol by mi niekto napísať aké su teda aktuálne sadzy dane z motorových vozidiel. Potrebujem to nutne vedieť.
Ďakajum, Katarína
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    FR SR zverejnilo na stránke informácie k DzMV za rok 2012 :

    Podanie daňového priznania k dani z motorových vozidiel za rok 2012 a zaplatenie dane

    Otázky a odpovede k podávaniu daňových priznaní k dani z motorových vozidiel za rok 2012

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    mondes, Andyke, tuta, Danielle369, jeso, Marína
    6

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pre rok 2012 platia rovnaké sadzby ako v r. 2011 - aspoň BA, Nitra,
    mení sa spôsob výpočtu pomernej časti, ale chápem to správne, že tá zmena sa týka obdobia 2013?
    Takže predpokladanú daň pre účely preddavkov už vypočítam podľa nových pravidiel, správne?

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    v pouceni na vyplnanie:

    Predpokladaná daň je súčet ročnej sadzby dane za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1. januáru bežného zdaňovacieho obdobia a nie je oslobodené od dane.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    KEJKA Pozri príspevok
    pre rok 2012 platia rovnaké sadzby ako v r. 2011 - aspoň BA, Nitra,
    mení sa spôsob výpočtu pomernej časti, ale chápem to správne, že tá zmena sa týka obdobia 2013?
    Takže predpokladanú daň pre účely preddavkov už vypočítam podľa nových pravidiel, správne?
    áno, pomerná časť (teda tristošesťdesiatpätina, resp. tristošesťdesiatšestina) sa týka až roku 2013 - teda budeme riešiť pri DP podávanom o rok
    ...prepokladanú daň vypočítaš, ako ročnú daň za každé vozdilo, ktoré je predmetom dane k 1.1.2013. Teda vlastne len za vozidlá, ktoré sú evidované v SK a sú využívané k 1.1. 2013 na podnikanie na území SR - ja to chápem tak...

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Nikde som nenašla sadzby na rok 2013. Kvôli predpokladanej dani v DP za rok 2012. Nitriansky kraj asi sa nemenili ?

    japis je offline (nepripojený) japis

    japis
    Katarína... Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    potrebujem pomoc. Na internete som hlada sadzy dane z motorových vozidiel pre BA kraj ale našla som len že sa oproti minulému roku meniť nebudú. Mohol by mi niekto napísať aké su teda aktuálne sadzy dane z motorových vozidiel. Potrebujem to nutne vedieť.
    Ďakajum, Katarína
    Keď si budeš vypĺňať daňové priznanie na 2012 cez e-dane, tak Ti tam ponúkne aj sadzby.

    Daň z motorových vozidiel- sadzby 2012 pre Bratisvký samosprávny kraj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.